Ocenění pro turistický portál Východní Čechy

4.4.

Ocenění pro turistický portál Východní Čechy

Ocenění pro turistický portál Východní Čechy

Turistický portál regionu Východní Čechy byl oceněn zvláštní cenou ministra pro místní rozvoj za nejlepší turistickou prezentaci na webových stránkách. Tato cena byla udělena v rámci soutěže internetových prezentací měst, obcí a krajů Zlatý erb 2007 a z rukou náměstka ministra Jiřího Vačkáře ji na konferenci Internet ve státní správě a samosprávě ISSS v Hradci Králové převzal v pondělí 2. dubna 2007 Jaroslav Folprecht, ředitel Krajského úřadu Pardubického kraje . Pardubický kraj v propagaci v oblasti cestovního ruchu stále více sází na moderní formy včetně internetu. „Reagovali jsme na průzkumy, které hovoří o tom, že stále více lidí hledá místo, kde strávit dovolenou, na internetu, a proto jsme spustili nový turistický web,“ řekl radní pro oblast cestovního ruchu Miloslav Macela. Na vytvoření nového webu, fungujícího od prosince 2006, přispěla Evropská unie. Na adrese www.vychodni-cechy.info najdou obyvatelé i návštěvníci regionu bohatou nabídku informací a inspirace pro cestu do turistického regionu Východní Čechy, a to v šesti jazycích. Důraz je kladen na aktivní trávení volného času, nechybějí samozřejmě informace o památkách, přírodních krásách, kulturních akcích a podobně. Inspirativní programy slouží jako námět pro dovolenou, skoro jako na vlastní oči si region můžete prohlédnout ve virtuálních prohlídkách a na elektronických pohlednicích. A portál se neustále dále rozvíjí a zkvalitňuje. Na vytváření a aktualizaci portálu se nemalou mírou podílejí turistická informační centra v kraji. Projekt je spolufinancován ze strukturálních fondů EU.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

3.11.

Pardubice za První republiky

Dobovými obrazy výstava připomíná rovněž všechny pardubické starosty.

Kultura celý článek
14.10.

Do Novohradeckého divadla přiletí drak

Jarmila Enochová jezdí se svými loutkami po celé České republice. V každém ročním období má připravený odlišný dračí příběh. V Novohradeckém divadle děti uvidí pohádku O drakovi, který létal.

Kultura celý článek
30.9.

Také Malá scéna je zárukou kvalitní zábavy!

Jistě zajímavé bude i další setkání s Lukášem Hejlíkem a jeho kolegyní, herečkou Petrou Bučkovou, které vás seznámí s humornou a přesto tak krutou knihou Holčička a cigareta, v níž je hlavní hrdina přistižen na toaletě, kam chodí tajně kouřit, s pětiletou holčičkou, čímž pro něj začíná pekelná spirála vyšetřování, věznění a marné snahy obhájit se v apokalyptické televizní reality show… Jak celý případ dopadne uvidíte v úterý 9. prosince opět od 20.00 hodin.

Kultura celý článek
29.10.

Východočeské divadlo otevírá novou komorní scénu v divadelním klubu

Pořad veršů a fejetonů Pavla Šruta připravil básníkův osobní přítel, vynikající hudebník a textař Jiří Šlupka Svěrák, jenž bude v pořadu také účinkovat, samozřejmě od kláves. Výběr z básníkova díla budou číst Ludmila Mecerodová a Jiří Kalužný. Režie se ujal Pavel Krejčí.

Kultura celý článek
7.9.

Svátek památek opět dvoudenní a opět soutěžní

Stejně jako v loňském roce bude akce dvoudenní a návštěvníci během soboty 15. a neděle 16. září mohou navštívit 16 historických objektů, nebo se v doprovodu historika Františka Šebka vydat po nejzajímavějších pardubických památkách.

Kultura celý článek
10.7.

Veselokopecký jarmark

Již tento víkend 14. a 15. července 2007 se na Veselém Kopci u Hlinska uskuteční největší program hlavní návštěvnické sezóny.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting