Ocenění pro turistický portál Východní Čechy

4.4.

Ocenění pro turistický portál Východní Čechy

Ocenění pro turistický portál Východní Čechy

Turistický portál regionu Východní Čechy byl oceněn zvláštní cenou ministra pro místní rozvoj za nejlepší turistickou prezentaci na webových stránkách. Tato cena byla udělena v rámci soutěže internetových prezentací měst, obcí a krajů Zlatý erb 2007 a z rukou náměstka ministra Jiřího Vačkáře ji na konferenci Internet ve státní správě a samosprávě ISSS v Hradci Králové převzal v pondělí 2. dubna 2007 Jaroslav Folprecht, ředitel Krajského úřadu Pardubického kraje . Pardubický kraj v propagaci v oblasti cestovního ruchu stále více sází na moderní formy včetně internetu. „Reagovali jsme na průzkumy, které hovoří o tom, že stále více lidí hledá místo, kde strávit dovolenou, na internetu, a proto jsme spustili nový turistický web,“ řekl radní pro oblast cestovního ruchu Miloslav Macela. Na vytvoření nového webu, fungujícího od prosince 2006, přispěla Evropská unie. Na adrese www.vychodni-cechy.info najdou obyvatelé i návštěvníci regionu bohatou nabídku informací a inspirace pro cestu do turistického regionu Východní Čechy, a to v šesti jazycích. Důraz je kladen na aktivní trávení volného času, nechybějí samozřejmě informace o památkách, přírodních krásách, kulturních akcích a podobně. Inspirativní programy slouží jako námět pro dovolenou, skoro jako na vlastní oči si region můžete prohlédnout ve virtuálních prohlídkách a na elektronických pohlednicích. A portál se neustále dále rozvíjí a zkvalitňuje. Na vytváření a aktualizaci portálu se nemalou mírou podílejí turistická informační centra v kraji. Projekt je spolufinancován ze strukturálních fondů EU.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

19.12.

Pardubickou Malou scénu ve dvoře roztančí Jeptišky

V rolích energických řádových sester s velkým smyslem pro humor a sebeironii se představí Jindra Janoušková, Petra Janečková, Dagmar Novotná, Martina Sikorová a Petra Tenorová.

Kultura celý článek
2.8.

Festival Hrady CZ se po Švihově představí na Rožmberku nad Vltavou

V pátek na Rožmberku nad Vltavou vystoupí formace Arakain & Lucie Bílá, která letos na Hradech CZ hraje historicky poprvé, nebo Horkýže Slíže, v sobotu se mohou hradní fanoušci těšit na Richarda Müllera, Tomáše Kluse nebo Mig 21.

Kultura celý článek
16.5.

Pardubický Amadeus naposledy v pražské La Fabrice

Tarantovo zpracování Amadea, které pardubické diváky oslovilo natolik, že mu v letech 2010 a 2011 udělili cenu za inscenaci roku, nabízí kromě hereckých výkonů i setkání s Mozartovou hudbou a živě zpívanými operními áriemi, proto na vzniku inscenace s divadlem spolupracovala také Komorní filharmonie Pardubice pod vedením šéfdirigenta Marka Ivanoviće.

Kultura celý článek
19.6.

Postižení lidé se proletí vojenskými letadly

Za minulé ročníky akci navštívilo téměř deset tisíc lidí, z nichž se necelá třetina podívala do vzduchu.

Kultura celý článek
20.6.

Zástupkyně Nejstaršího řemesla se loučí s pardubickým publikem

Nejstarší řemeslo je svědectvím o naší společnosti a o nás samých.

Kultura celý článek
19.7.

Festival Hrady CZ se po Točníku přesouvá na Kunětickou horu

. Pro Kabáty je to historicky první letní „šňůra“ s festivalem Hrady CZ. „Díky hraní na festivalu Hrady CZ se nám podařilo spojit dohromady poznání, zábavu a práci. Na Hradech to navíc bude oslava – hudby samozřejmě. Všechny nás spojuje láska k muzice, tak ať se návštěvníci těší na pořádný nářez,“ říká Pepa Vojtek. A zpěvák No Name Igor Timko dodává: „Je to originální projekt, který spojuje kulturu s historií, a to je skvělá kombinace.“ Koncept festivalu je podle Xindla X praktický i pro návštěvníky. „Nebýt festivalu Hrady CZ, nikdy nepoznáme Kuňku, Točník, Bouzov, Hradec...,“ uzavírá zpěvák.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting