Od Pata a Mata až po Cestu do pravěku

10.6.

Od Pata a Mata až po Cestu do pravěku

Od Pata a Mata až po Cestu do pravěku

Do konce srpna bude otevřena v Regionálním muzeu Litomyšl výstava, která je určena jak malým tak i velkým návštěvníkům. Při její návštěvě proniknete nejen do tajů výroby animovaných příběhů pro děti a mládež, ale setkáte se rovněž se spoustou postaviček z Večerníčků a dokonce si můžete sami vyzkoušet, jak se co dělá, než se takový příběh natočí na filmový pás. Výstavu v loňském roce připravilo Dětské oddělení Moravského zemského muzea v Brně pod přiléhavým názvem “Jak se rodí večerníčky”. Regionální muzeum v Litomyšli tuto výstavu významně rozšířilo a upravilo. Díky tomu vás celou expozicí provázejí originální loutky z českých animovaných pohádek ze sbírky Atelieru Bonton Zlín a Muzea loutkářských kultur v Chrudimi. Můžete si tak prohlédnout ukázky z díla zakladatelů českého animovaného filmu – Hermíny Týrlové (Vzpoura hraček, Uzel na kapesníku, Pasáček vepřů či Vlněná pohádka) a Karla Zemana (Cesta do pravěku, Vynález zkázy, Cesty námořníka Sindibáda). Novější tvorba je zastoupena postavičkami Pata a Mata s originálními rekvizitami z dnes již kultovního seriálu o těchto dvou nepříliš obratných kutilech. Atraktivitu výstavy umocňuje také celé funkční televizní ministudio s kamerou a televizním přijímačem, které zapůjčila Česká televize Brno. Nejstarší televizní pohádky se totiž natáčely v přímém přenosu. Přijďte zkusit i vy zahrát si jako loutkoherec s maňásky pohádku přímo do televize.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

26.4.

Vítej, vítej máji na Veselém Kopci

V sobotu 28. dubna bude slavnostně zahájena jubilejní 35. návštěvnická sezóna Souboru lidových staveb Vysočina.

Kultura celý článek
10.10.

Pardubické studio LAIK chystá derniéru hry Ještě se potkáme

Starší členy Mladého divadelního studia LAIK, které už šest let působí při Východočeském divadle Pardubice, čeká v sobotu 12. října derniéra inscenace Ještě se potkáme, kterou během minulé divadelní sezóny s úspěchem uváděli pro studenty základních a středních škol.

Kultura celý článek
6.12.

Východočeské divadlo Pardubice slaví 110. výročí svého otevření

Východočeské divadlo si 11. prosince připomene 110. výročí otevření nádherné secesní budovy Městského divadla v srdci Pardubic.

Kultura celý článek
22.2.

Dekorační dílny divadla„nakazila“ Bílá nemoc

Tentokrát však dorazil, aby se svým týmem představil scénografické a kostýmní návrhy do připravované premiéry na velkém jevišti Městského divadla, kde uvede Čapkovo proslulé drama Bílá nemoc.

Kultura celý článek
18.5.

Maja je velkou příležitostí pro ženský soubor

Jedním z důvodů, proč VČD nasadilo magickou hru Maja, je i snaha zaměstnat početnou dámskou část souboru.

Kultura celý článek
3.11.

Východočeské divadlo zahájí prodej GRAND Festivalu smíchu

Pro tvůrce se stává prostředkem k vyjadřování postojů k nejpalčivějším problémům života jednotlivce i celé společnosti. Komediální řešení situací prostupuje všemi žánry a je vyhledávaným prvkem ke sdělování i těch nejvážnějších témat. Je tedy přirozené, že i náš festival nemůže tyto moderní trendy a přístupy ignorovat,“ říká ředitel festivalu Petr Dohnal.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting