Olomoucký TOURISM EXPO 2014 První výstava v novém pavilonu A

5.2.

Olomoucký TOURISM EXPO 2014 První výstava v novém pavilonu A

Pestrou nabídku dovolených pro všechny věkové kategorie, tipy pro sportovce, milovníky adrenalinu, ale i dovolenkáře dávající přednost pohodlí, to všechno  představí Tourism Expo  2014, olomoucká výstava cestovního ruchu a využití volného času. 19. ročník akce, tradičně zahajující každoroční program Výstaviště Flora Olomouc, se bude konat ve  dnech  14. – 16. února (denně od 10 do 18 hod., poslední den do 17 hod.). Dějištěm bude po roční přestávce opět hlavní a největší pavilon A, zrekonstruovaný a dobudovaný nákladem zhruba 175 milionů korun.

Na výstavě se představí zástupci cestovních kanceláří, agentur, dopravních kanceláří, ubytovacích a stravovacích zařízení, lázní, sanatorií, kulturně poznávacích zařízení a institucí. Díky jim, a také včasnému termínu veletrhu, budou mít návštěvníci vítanou příležitost se hned na začátku nového roku seznámit s čerstvou nabídkou domácích a zahraničních dovolených, poznávacích a léčebných pobytů, sportovních programů, vybavení a potřeb  pro volný čas. Opět nebudou chybět vystavovatelé ze Slovenska. O posílení klientely z Moravy budou usilovat Liptovské liečebné kúpele Lúčky, zřízení z jedné z turisticky nejatraktivnějších oblastí středního Slovenska s možnostmi zimního i letního sportování, zajímavá bude i nabídka  wellnes pobytů v proslulých lázních Piešťany.

Tourism Expo je rovněž přehlídkou regionálních turistických zajímavostí, památek, folkloru, tradic a zvyků. Spektrum nabídky dovolenkových a turistických destinací se tak bude pohybovat od pobytů v zahraničních destinacích až po pěší a cyklistické putování s poznáváním domácích přírodních a historických zajímavostí a památek,  venkovskou turistiku a agroturistiku. Chuťový cestopis doplní regionální nabídku o místní kulinářské speciality.

Součástí každodenního doprovodného programu se soutěžemi, módními prohlídkami, tanečními vystoupeními, sportováním na pódiu i mimo něj, programy pro zdraví, poradnami, ukázkami rekondičních a relaxačních cvičení, budou  cestovatelské besedy - o putování Himalájemi, Srí Lance, polské Lodži a výstavy fotografií přiblížující zejména exotické destinace. Návštěvnicky přitažlivá bude nabídka Pevnosti poznání olomoucké Univerzity Palackého s geocatchingem, chemickými pokusy, či pálivou „chilli“ nabídkou, kterou si odvážlivci mohou vyzkoušet takřečeno „na vlastní ústa“. Premiérovou novinkou výstavy je velká Čokoládová show,  festival čokolády a sladkých drobností s vařením a ochutnávkami.

Vstupné na výstavu je  50 Kč plné, 30 Kč zlevněné, 120 Kč rodinné, děti do 10 let mají vstup zdarma.  Platící návštěvníci se mohou těšit na závěrečné losování vstupenek a možnost vyhrát zájezdy a další zajímavé ceny. 

Další zprávy z kategorie "Kultura"

3.11.

Převánoční Kuňkání pod Kuňkou přinese opět medové zážitky

Novinkou letošního Kuňkání bude v 11.00 a ve 14.00 hodin pásmo hudby a poezie "BAREVNÉ TÓNY PODZIMU", které připravili Jan Orko Kratochvíl a PF Kvintet.

Kultura celý článek
8.12.

Rock for People 2016: Hradec, vstupenky, nový web, řada překvapení a... Bullet for My Valentine

Pořadatelé zároveň oznámili jedno z prvních velkých jmen. Po pěti letech se na RfP vrátí přední britská metalová smečka Bullet for My Valentine. Více informací a vstupenky, které jsou v první edici k dispozici za 1100 Kč, na www.rockforpeople.cz.

Kultura celý článek
18.1.

Ve Východočeském divadle se naposledy setkají Bach s Händelem

Hlavní role ve hře, uváděné na komorní Malé scéně ve dvoře, ztvárňují Jiří Kalužný a Tomáš Lněnička, jejichž party doplňují Veronika Malá, Štěpánka Fingerhutová a Radek Žák.

Kultura celý článek
29.5.

Orlicko - Třebovsko patří mezi evropské excelentní destinace

Letos dostali soutěžící za úkol připravit takový turistický produkt, který klade důraz na zvláštnost chráněného území.

Kultura celý článek
24.3.

Knihovna si v březnu své čtenáře obzvlášť hýčká

Díky této nové službě mohou registrovaní čtenáři získávat potřebné informace z odborných databází 24 hodin denně, 7 dní v týdnu z pohodlí svého domova. Od března lze také na recepci knihovny zakoupit pro své blízké dárkový poukaz na roční registraci zdarma. Krajská knihovna rovněž nabízí novou variantu hry pro čtenáře, jejímž prostřednictvím dává návštěvníkům možnost prohlédnout si architektonické zajímavosti knihovny formou questingu a proměnit se v lovce pokladů.

Kultura celý článek
4.4.

Východočeské divadlo zve do luxusního apartmá hotelu Plaza

Režie se ujal Petr Novotný, který ke spolupráci přizval svůj osvědčený tým – scénografa Ivo Žídka a kostýmního výtvarníka Romana Šolce.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting