Olomoucký TOURISM EXPO 2014 První výstava v novém pavilonu A

5.2.

Olomoucký TOURISM EXPO 2014 První výstava v novém pavilonu A

Pestrou nabídku dovolených pro všechny věkové kategorie, tipy pro sportovce, milovníky adrenalinu, ale i dovolenkáře dávající přednost pohodlí, to všechno  představí Tourism Expo  2014, olomoucká výstava cestovního ruchu a využití volného času. 19. ročník akce, tradičně zahajující každoroční program Výstaviště Flora Olomouc, se bude konat ve  dnech  14. – 16. února (denně od 10 do 18 hod., poslední den do 17 hod.). Dějištěm bude po roční přestávce opět hlavní a největší pavilon A, zrekonstruovaný a dobudovaný nákladem zhruba 175 milionů korun.

Na výstavě se představí zástupci cestovních kanceláří, agentur, dopravních kanceláří, ubytovacích a stravovacích zařízení, lázní, sanatorií, kulturně poznávacích zařízení a institucí. Díky jim, a také včasnému termínu veletrhu, budou mít návštěvníci vítanou příležitost se hned na začátku nového roku seznámit s čerstvou nabídkou domácích a zahraničních dovolených, poznávacích a léčebných pobytů, sportovních programů, vybavení a potřeb  pro volný čas. Opět nebudou chybět vystavovatelé ze Slovenska. O posílení klientely z Moravy budou usilovat Liptovské liečebné kúpele Lúčky, zřízení z jedné z turisticky nejatraktivnějších oblastí středního Slovenska s možnostmi zimního i letního sportování, zajímavá bude i nabídka  wellnes pobytů v proslulých lázních Piešťany.

Tourism Expo je rovněž přehlídkou regionálních turistických zajímavostí, památek, folkloru, tradic a zvyků. Spektrum nabídky dovolenkových a turistických destinací se tak bude pohybovat od pobytů v zahraničních destinacích až po pěší a cyklistické putování s poznáváním domácích přírodních a historických zajímavostí a památek,  venkovskou turistiku a agroturistiku. Chuťový cestopis doplní regionální nabídku o místní kulinářské speciality.

Součástí každodenního doprovodného programu se soutěžemi, módními prohlídkami, tanečními vystoupeními, sportováním na pódiu i mimo něj, programy pro zdraví, poradnami, ukázkami rekondičních a relaxačních cvičení, budou  cestovatelské besedy - o putování Himalájemi, Srí Lance, polské Lodži a výstavy fotografií přiblížující zejména exotické destinace. Návštěvnicky přitažlivá bude nabídka Pevnosti poznání olomoucké Univerzity Palackého s geocatchingem, chemickými pokusy, či pálivou „chilli“ nabídkou, kterou si odvážlivci mohou vyzkoušet takřečeno „na vlastní ústa“. Premiérovou novinkou výstavy je velká Čokoládová show,  festival čokolády a sladkých drobností s vařením a ochutnávkami.

Vstupné na výstavu je  50 Kč plné, 30 Kč zlevněné, 120 Kč rodinné, děti do 10 let mají vstup zdarma.  Platící návštěvníci se mohou těšit na závěrečné losování vstupenek a možnost vyhrát zájezdy a další zajímavé ceny. 

Další zprávy z kategorie "Kultura"

2.2.

Na Rock for People dorazí živelní Marmozets a energičtí pankáči Slaves

Marmozets patří k tomu nejčerstvějšímu a nejzajímavějšímu, co lze na současné britské scéně slyšet. Jejich tvrdá muzika umně kombinuje ostré riffy s chytlavými nápěvy i rafinovanějšími rytmickými vzorci a je zároveň plná energie a svébytné vnitřní chemie. Jejich předloňský debut The Weird and Wonderful Marmozets sklidil nadšené ohlasy kritiky a obsadil čelní příčky v kategorii UK Rock & Metal Albums. A proslýchá se, že se letos dočkáme nového alba.

Kultura celý článek
8.4.

Studio LAIK uvede naposledy muzikál Výtečníci

„Děj muzikálu Výtečníci se točí kolem třídy 4. A., která jako každá jiná provádí rošťárny, jež se rodí v hlavách dvou žáků, dvou hlavních vůdců třídy. Aby jim jejich bláznivé nápady vycházely i v maturitním ročníku, vymyslí geniální nápad, díky kterému na ně nebudou učitelé moct. V tom všem jim pomáhá i přísný a přesto přátelský školník Tomeček. Přijďte se s touto povedenou partičkou rozloučit, určitě se budete dobře bavit a v hlavě vám uvízne i řada poutavých melodií,“ láká na derniéru dramaturgyně hry Kristýna Plešková.

Kultura celý článek
22.10.

SKP-CENTRUM: Děkujeme, Pardubáci!

V sobotu 20. října 2007 porazilo (ne poprvé a ne naposled) město Pardubice své sousedy z Hradce.

Kultura celý článek
12.6.

Festival Smetanova Litomyšl zítra začíná

Zítra bude zahájen 56. ročník mezinárodního festivalu Smetanova Litomyšl slavnostním koncertem - České operní gala.

Kultura celý článek
8.12.

Christmas party v Pardubicích je na české elektronické hudební scéně již legendou a den po letošních vánocích představí i nový hudební koncept Radia Kiss Delta stage

Vstupenky za 300,- Kč jsou k dostání v síti Ticketportal. Cena vstupného na místě činí 350,- Kč. Cena vstupenky pro studenty a mládež od 16 -18 let je 120 Kč (nutno prokázat věk OP). Tyto speciální vstupenky jsou k zakoupení pouze na místě. Uvedené ceny jsou konečné včetně všech poplatků a Dph. Kompletní informace naleznete na www.christmasparty.cz

Kultura celý článek
13.7.

Hrnčíři, dráteníci … a Celtic cross

Nezisková organizace DIVADLO pořádá již tuto sobotu 14. července Mezinárodní řemeslnický trh.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting