On-line den s Východočeským divadlem

26.3.

On-line den s Východočeským divadlem

On-line den s Východočeským divadlem

Při příležitosti Světového dne divadla na kulturním internetovém portálu www.scena.cz se jako dárek pro milovníky pardubického divadla uskuteční i On-line den s Východočeským divadlem. „Bude to speciální zpravodajství z jednoho pracovního dne ve Východočeském divadle Pardubice,“ přiblížil On-line den Josef Meszáros, šéfredaktor portálu Scena.cz a dodal: „Východočeské divadlo, to je určitý pojem. Po celý den budou na 1. kulturním portále publikovány rozhovory se zajímavými lidmi ze zákulisí, medailony umělců, reportáže, krátké zprávy.“ Čtenáři se mohou zúčastnit i dvou on-line rozhovorů. Od 16.00 hodin bude probíhat živý rozhovor s ředitelem divadla Petrem Dohnalem a od 20.00 hodin pak zájemci mohou klást všetečné otázky herečce Martině Sikorové. Národní střediska Mezinárodního divadelního ústavu již od roku 1962 slaví 27. březen jako Světový den divadla. Jeho smyslem a cílem je vést divadelníky na jevištích i obecenstvo v sálech k zamyšlení nad posláním a úlohou divadla, vyjádřit solidaritu divadelníků celého světa, podpořit jejich úsilí o prosazování základních morálních a společenských vlastností uměleckými prostředky a napomáhat myšlenkám vzájemného porozumění mezi národy. Každý rok je přizvána význačná divadelní osobnost nebo osoba vyznačující se silou srdce a ducha z jiné oblasti, aby se podělila o své úvahy o divadle a souladu mezi národy. To, co je známé jako Mezinárodní poselství, se překládá do více než 20 jazyků a předčítá pro desítky tisíc diváků před představeními v divadlech na celém světě. Mimochodem v roce 1994 byl autorem tohoto poselství také Václav Havel. Autor letošního poselství je Jeho Výsost šejch Dr. Sultan Bin Mohammed Al Qasimi, člen Nejvyšší rady Spojených arabských emirátů - vládce Šardžáhu (poselství naleznete v příloze k článku). Samozřejmě i Východočeské divadlo se k oslavám připojuje. Svátek všech divadelníků a i milovníků divadla oslaví 27. března při derniéře norské komedie Elling a Kjell aneb Chvála bláznovství, před kterým bude přečteno Mezinárodní provolání. Úterní 27. březen je tak nejen Světovým dnem divadla, ale i dnem Východočeského divadla na www.scena.cz

Další zprávy z kategorie "Kultura"

18.11.

Na jabkance se jezdí do České Třebové

Tradici Jabkancové pouti se nadšencům podařilo obnovit až v 60. letech minulého století.

Kultura celý článek
27.10.

Miss Czech Press 2017 startuje castingem v Klubu Lávka

www.misspress.cz. Přihlásit se může každá dívka od 18 do 28 let, která je vysoká minimálně 168 centimetrů, je bezúhonná, svobodná, bezdětná a hovoří plynně česky,“ přiblížila Žaneta Morštadt, která zastřeší finále jako produkční.

Kultura celý článek
29.3.

Valérie zažila neuvěřitelnou noc…

Přijďte na divadelní hru Valérie a týden divů v sobotu 7. dubna od 20 hodin do Nového Adalbertina na Velkém náměstí v centru Hradce Králové.

Kultura celý článek
5.12.

Pardubické divadlo nastudovalo mysteriózní detektivku Jméno růže

. Po tom, zda ona úmrtí s tímto trezorem vzdělanosti souvisí, a dalších možných důvodech tragických událostí začne pátrat františkánský mnich Vilém z Baskervillu, který se nezalekne žádné překážky, aby se dostal až k cíli.“

Kultura celý článek
27.11.

Východočeské divadlo Pardubice láká na pestrou nabídku abonmá

Z bohaté nabídky ročních předplatitelských cyklů si jistě vybere každý, předplatné však kromě cenově zvýhodněných vstupenek navíc obsahuje i řadu atraktivních výhod – například bonusový slevový kupón u kompletního abonmá s představeními jak v Městském divadle, tak na Malé scéně.

Kultura celý článek
10.9.

Projekt společné knihovny pro děti a dospělé se osvědčil

Do uvedené pobočky lidé chodí nejen pro knihy, ale využívají i počítače připojené k internetu.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting