Orlicko - Třebovsko patří mezi evropské excelentní destinace

29.5.

Orlicko - Třebovsko patří mezi evropské excelentní destinace

Orlicko - Třebovsko patří mezi evropské excelentní destinace

V úterý 26. května byly vyhlášeny na slavnostní ceremonii v hotelu Voroněž v Brně výsledky soutěže Evropské Unie - EDEN. Evropské excelentní destinace představil ministr pro místní rozvoj Rostislav Vondruška. Orlické hory a Podorlicko podaly přihlášku měsíc před svým založením prostřednictvím Regionu Orlicko-Třebovsko a představily jeden z dobře fungujících produktů destinace – Aktivní turistiku na Orlicko Třebovsku. „Skutečně velkou radost nám přinesla nominace mezi tři nejlepší finalisty z 21 přihlášených destinací z celé České republiky, kdy některé z nich mají opravdu zvučná jména. Velké díky patří zakladatelům destinační společnosti za jejich aktivní pomoc při obhajobě. Při oslovení odborné poroty nám totiž hodně pomohl unikátní dopravní systém regionu firmy Audis Bus Rychnov nad Kněžnou, Muzeum řemesel v Letohradě, systém certifikace výrobků Orlických hor a cyklo@in-line stezky v přírodním parku Tiché Orlice. Velkou roli hrála partnerská spolupráce, dlouholeté zkušenosti a nadšení hlavních aktérů,“ říká jednatelka, vedoucí Divize rozvoj regionů Renata Šedová. Soutěž EDEN vyhlašuje od roku 2006 Evropská komise v rámci projektu zaměřeného na rozvoj trvale udržitelného cestovního ruchu. Letos dostali soutěžící za úkol připravit takový turistický produkt, který klade důraz na zvláštnost chráněného území a přináší rozvoj celé společnosti v souladu s principy udržitelného rozvoje. Garantem letošního ročníku pro Českou republiku se stala agentura CzechTourism, která ve spolupráci s ministerstvem pro místní rozvoj soutěž také zajistila. Své projekty poslalo 21 destinací. Porota kromě samotných turistických produktů hodnotila i to, jak probíhá komunikace s představiteli chráněného území, jak vyspělá je infrastruktura regionu (škála ubytování, informační centra aj.) nebo jak se daří spolupracovat s místní komunitou a podnikateli. „Právě spolupráce byla u některých přihlášek kamenem úrazu – nejviditelnější to bylo v případě, kdy jednu destinaci přihlásily hned dva rozdílné subjekty,“ připomíná Renata Šedová. Historicky prvním nositelem titulu EDEN (European Destination of ExcelleNce) pro Českou republiku se stalo České Švýcarsko. Podle verdiktu odborné poroty právě tato destinace nejlépe dokáže rozvíjet cestovní ruch v podmínkách chráněné přírodní oblasti. Ve finále se kromě Českého Švýcarska rozhodovalo mezi turistickou oblastí Králický Sněžník – Śnieżnik a Orlickými horami – Podorlickem. „Tento výsledek je pro nás obrovským motivem a současně závazkem pro další práci destinace,“ uzavírá vedoucí Divize rozvoj regionů Renata Šedová.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

21.9.

Mimořádná šance být u premiér VČD

Pokud byste chtěli zhlédnout všechny inscenace VČD a nasát jedinečnou atmosféru premiérových večerů, případně se po představení vidět s herci, tvůrci a dalšími premiérovými hosty na společenském setkání ve foyer, a to navíc za zvýhodněnou cenu, navštivte předprodej (obchodní oddělení VČD), kontaktujte slečnu Ivu Královou, která vám ochotně podá bližší informace.

Kultura celý článek
3.3.

OC Futurum slaví stoupající návštěvnost multikina - za odměnu rozdává tisíce vstupenek do CineStaru

Od 10. do 26. března bude ve Futuru probíhat speciální akce pro návštěvníky Dej si rande s bijákem. Jednu až pět vstupenek může získat každý, kdo v kamenných obchodech tohoto oblíbeného hradeckého centra nakoupí v hodnotě aspoň 500 Kč. Po předložení účtenky pak obdrží k jednomu zakoupenému lístku do multikina CineStar druhý zdarma. Anebo i více, dle výše útraty.

Kultura celý článek
19.10.

Stotisící divák roku 2015 je za dveřmi

Našeho stotisícího diváka opět odměníme zajímavými dárky, mezi nimiž nebude chybět předplatné pro dvě osoby dle vlastního výběru ani náramkové hodinky – tradiční pozornost od firmy Lejhanec.

Kultura celý článek
1.11.

Betlémáři Poličska se obracejí na veřejnost s prosbou

Máte-li doma papírový betlém, jednotlivé betlémové figurky nebo nevystřižený betlémový arch, darujte je Betlemářům Poličska

Kultura celý článek
25.2.

Nabitý program v knihovně. Březen – měsíc čtenářů je tu!

Pohádková Noc s Andersenem, setkání s básníkem Michalem Maršálkem a spisovatelkou Markétou Vítkovou, vyhlášení nejlepšího čtenáře roku, zavedení nových služeb pro čtenáře, nebo třeba ohlédnutí do minulosti prostřednictvím přednášky a besedy – to je jen menší ochutnávka toho, co můžete v březnu zažít při návštěvě krajské knihovny. Ta se totiž každoročně zapojuje do propagační kampaně na podporu čtenářské gramotnosti Březen – měsíc čtenářů, kterou vyhlašuje Svaz knihovníků a informačních pracovníků (SKIP). V rámci této akce se pak zúčastněné knihovny snaží své čtenáře překvapit, přijít s novými službami či nabídnout nevšední kulturní program.

Kultura celý článek
11.12.

14. ročník legendární Christmas party proběhne 25.12. v pardubickém výstavišti ABC!

V minulosti ho mohli čeští party people slyšet na brněnské Flédě, kde roztančil tamní známý event Elektra a nutno podotknout, že jeho vystoupení sklidilo samé pozitivní ohlasy.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting