Orlicko - Třebovsko patří mezi evropské excelentní destinace

29.5.

Orlicko - Třebovsko patří mezi evropské excelentní destinace

Orlicko - Třebovsko patří mezi evropské excelentní destinace

V úterý 26. května byly vyhlášeny na slavnostní ceremonii v hotelu Voroněž v Brně výsledky soutěže Evropské Unie - EDEN. Evropské excelentní destinace představil ministr pro místní rozvoj Rostislav Vondruška. Orlické hory a Podorlicko podaly přihlášku měsíc před svým založením prostřednictvím Regionu Orlicko-Třebovsko a představily jeden z dobře fungujících produktů destinace – Aktivní turistiku na Orlicko Třebovsku. „Skutečně velkou radost nám přinesla nominace mezi tři nejlepší finalisty z 21 přihlášených destinací z celé České republiky, kdy některé z nich mají opravdu zvučná jména. Velké díky patří zakladatelům destinační společnosti za jejich aktivní pomoc při obhajobě. Při oslovení odborné poroty nám totiž hodně pomohl unikátní dopravní systém regionu firmy Audis Bus Rychnov nad Kněžnou, Muzeum řemesel v Letohradě, systém certifikace výrobků Orlických hor a cyklo@in-line stezky v přírodním parku Tiché Orlice. Velkou roli hrála partnerská spolupráce, dlouholeté zkušenosti a nadšení hlavních aktérů,“ říká jednatelka, vedoucí Divize rozvoj regionů Renata Šedová. Soutěž EDEN vyhlašuje od roku 2006 Evropská komise v rámci projektu zaměřeného na rozvoj trvale udržitelného cestovního ruchu. Letos dostali soutěžící za úkol připravit takový turistický produkt, který klade důraz na zvláštnost chráněného území a přináší rozvoj celé společnosti v souladu s principy udržitelného rozvoje. Garantem letošního ročníku pro Českou republiku se stala agentura CzechTourism, která ve spolupráci s ministerstvem pro místní rozvoj soutěž také zajistila. Své projekty poslalo 21 destinací. Porota kromě samotných turistických produktů hodnotila i to, jak probíhá komunikace s představiteli chráněného území, jak vyspělá je infrastruktura regionu (škála ubytování, informační centra aj.) nebo jak se daří spolupracovat s místní komunitou a podnikateli. „Právě spolupráce byla u některých přihlášek kamenem úrazu – nejviditelnější to bylo v případě, kdy jednu destinaci přihlásily hned dva rozdílné subjekty,“ připomíná Renata Šedová. Historicky prvním nositelem titulu EDEN (European Destination of ExcelleNce) pro Českou republiku se stalo České Švýcarsko. Podle verdiktu odborné poroty právě tato destinace nejlépe dokáže rozvíjet cestovní ruch v podmínkách chráněné přírodní oblasti. Ve finále se kromě Českého Švýcarska rozhodovalo mezi turistickou oblastí Králický Sněžník – Śnieżnik a Orlickými horami – Podorlickem. „Tento výsledek je pro nás obrovským motivem a současně závazkem pro další práci destinace,“ uzavírá vedoucí Divize rozvoj regionů Renata Šedová.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

20.3.

Správa hradu Kunětická hora láká na mimořádné večerní prohlídky

Se zajímavým oživením divadelních večerů pod hvězdami opět přichází i správa hradu Kunětická hora, která pro zájemce s platnou vstupenkou na některé z plenérových představení připravila mimořádné večerní prohlídky hradu a k tomu ještě se slevou!

Kultura celý článek
29.1.

Na GRAND Festivalu smíchu byla vyhlášena Komedie roku 2018

Diváci měli během jednoho týdne možnost zhlédnout sedm nejlepších komedií, které v roce 2018 vznikly na jevištích českých profesionálních divadel. Další komediální představení zájemce čekala v doprovodném programu. GRAND Festival smíchu je právě svým zaměřením zcela unikátní, neboť se věnuje výhradně komediálnímu žánru, jenž je na jiných festivalech opomíjen.

Kultura celý článek
7.12.

Festival Svojšice presents Christmas Party Pardubice 2017

Pro milovníky housové hudby jsme do Ideonu pozvali ostříleného zakladatele českého housu – DJe Loutku a zástupce „pumping“ energetické housové hudby – Dje Chrise Sadlera. Oba hudebníky na stagei podpoří pardubický Michel C, dále Smoke a nadějný producent Victor Tellagio.

Kultura celý článek
10.5.

Multikulturní týden 2013 podpoří projekt Praga-Haiti

Pracovníci Praga-Haiti tento dar předali školákům ve vesničce Ma Savone nedaleko města Bombardopolis. Mnoho dětí tak získalo sadu základního školního vybavení, pro ty menší byly určeny omalovánky a pexeso s motivy města Pardubic.

Kultura celý článek
9.3.

Filmový festival Jeden Svět v Chrudimi

Napadlo vás, že se ve vašem mobilu mohou skrývat vzácné minerály potřísněné krví obětí války v Demokratické republice Kongo?

Kultura celý článek
15.2.

Festivalový bonbónek

Publikum vedle zinscenovaných silných příběhů, jež vznikly podle skutečných událostí, čeká živá cimbálová muzika Petra Mička a skvělé herecké výkony oblíbených uherskohradišťských herců Zdeňka Trčálka, Tomáše Šulaje, Martina Vrtáčka, Ireny Vackové a dalších.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting