Pardubice o prodlouženém víkendu centrem cestovatelského dění

8.11.

Pardubice o prodlouženém víkendu centrem cestovatelského dění


V Pardubicích se od čtvrtka 7. do neděle 10. listopadu na 4. ročníku Cestovatelského festivalu  v Congress Centre Pardubice, Atrium Palác Pardubice sejdou nejznámější čeští cestovatelé, známé osobnosti, váleční novináři, lékaři a spousta zajímavých hostů


Na festivalu potkáte v cyklu přednášek především o cestování známého šéfkuchaře Zdeňka Pohlreicha, který bude mluvit o jídle v zahraničí a o cestování, Tomáše Šebka - lékaře bez hranic, válečné novinářky - Lenku Klicperovou a Markétu Kutilovou, náčelníka žlutého cirkusu Dana Přibáně, známého potápěče Steva Lichtaga, jednoho z nejznámějších českých poutníků Ladislava Ziburu a spoustu dalších. 


4-denní festival představí více než 50 zemí v poutavém vyprávění známých i méně známých cestovatelů a zajímavých osobností.

www.tovarei.cz

www.cestovatelskyfestival.cz

www.facebook.com/Cestovatelsky.Festival.Pardubice

Další zprávy z kategorie "Kultura"

15.10.

Repertoár Východočeského divadla opouští Commedia finita

Před rokem na Malé scéně ve dvoře Východočeského divadla uvedl režisér Petr Novotný hru o Emě Destinnové Commedia finita. V úterý 16. října se s ní však pardubičtí diváci po třiadvaceti reprízách rozloučí – replika „Tak už je tý komedii konec!“ bude tentokrát skutečně pravdivá.

Kultura celý článek
10.9.

Projekt společné knihovny pro děti a dospělé se osvědčil

Do uvedené pobočky lidé chodí nejen pro knihy, ale využívají i počítače připojené k internetu.

Kultura celý článek
16.8.

Pivní slavnosti se blíží

Kromě toho je již tradičně připraven bohatý hudební program. Určitě je tedy na co se těšit.

Kultura celý článek
13.11.

Noční divadlo naruby!

Pro pamětníky pak bude připravena unikátní videosmyčka záznamů nejstarších představení v konfrontaci s dnešní realitou. Budou zde k vidění ukázky z inscenací od roku 1987 a dokonce i záznamy filmových osmiček ze sedmdesátých let.“

Kultura celý článek
7.6.

Línek představil Pavla Kysilku, prezidenta festivalu Smetanova Litomyšl

58. ročník festivalu Smetanova Litomyšl se bude konat během pětadvaceti dní od 9. června do 3. července. Na programu je 35 pořadů, na 15 z nich je ještě možno zakoupit v prodejní síti Ticketportal vstupenky. Ti, kdo je získají, by si měli na návštěvu Litomyšle vyhradit dostatek času.

Kultura celý článek
8.10.

Říjnové Listování bude humorné a kruté

Proti světu plovoucímu v katastrofálně znečištěném vzduchu a zavalovanému všemožnými zákazy, proti vládě nevychovaných emancipovaných dětiček se hrdina knihy, čtyřicátník zaměstnaný na magistrátě, dětinsky bouří: v práci si chodí na záchod potají vykouřit cigaretu. Je přistižen pětiletou holčičkou a tím pro něj začíná pekelná spirála vyšetřování, věznění a marné snahy obhájit se účastí v apokalyptické televizní reality show.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting