Pardubice o prodlouženém víkendu centrem cestovatelského dění

8.11.

Pardubice o prodlouženém víkendu centrem cestovatelského dění


V Pardubicích se od čtvrtka 7. do neděle 10. listopadu na 4. ročníku Cestovatelského festivalu  v Congress Centre Pardubice, Atrium Palác Pardubice sejdou nejznámější čeští cestovatelé, známé osobnosti, váleční novináři, lékaři a spousta zajímavých hostů


Na festivalu potkáte v cyklu přednášek především o cestování známého šéfkuchaře Zdeňka Pohlreicha, který bude mluvit o jídle v zahraničí a o cestování, Tomáše Šebka - lékaře bez hranic, válečné novinářky - Lenku Klicperovou a Markétu Kutilovou, náčelníka žlutého cirkusu Dana Přibáně, známého potápěče Steva Lichtaga, jednoho z nejznámějších českých poutníků Ladislava Ziburu a spoustu dalších. 


4-denní festival představí více než 50 zemí v poutavém vyprávění známých i méně známých cestovatelů a zajímavých osobností.

www.tovarei.cz

www.cestovatelskyfestival.cz

www.facebook.com/Cestovatelsky.Festival.Pardubice

Další zprávy z kategorie "Kultura"

24.6.

Vítěz soutěže Pražské jaro 2009 v Pardubicích

Vonáškova spolupráce s komorním souborem Barocco sempre giovane se datuje od roku 2006.

Kultura celý článek
25.1.

Jaromír si našel ženu, ale musel pěkně zazpívat.

Akce se koná s podporou Královéhradeckého kraje. Pohádku uvede Dobré divadlo, nezisková organizace z Litomyšle, která organizuje programy

Kultura celý článek
22.12.

Hradec Králové má nové varhany, sálem filharmonie se rozezněly první tóny

„Právě role paní Soni Červené byla v celém úsilí o dostavbu varhan v Hradci Králové z mého pohledu naprosto zásadní. Byla nejen významnou dárkyní nadačního fondu, ale především jakýmsi motorem celého týmu, kterému neustále dodávala energii a naději, že se naše město dočká takovéhoto nádherného nástroje,“ řekla Anna Maclová, náměstkyně primátora odpovědná za oblast kultury ve městě.

Kultura celý článek
22.5.

Budova Muzea východních Čech je opravena, veřejnosti se otevře na podzim

Obnova vnější fasády, opravy a nátěry oken, kompletní výmalba vnitřních prostor a další práce, které vrátily objekt do původního stavu. Tím vším si prošlo Muzeum východních Čech v Hradci Králové, které dnes dopoledne stavbaři předali městu. Termín slavnostního otevření pro veřejnost ještě není stanoven, ale plánuje se na podzim tohoto roku.

Kultura celý článek
23.5.

Pardubičtí herci se po roce vracejí na letní scénu na Kunětické hoře

Diváci, kteří se u nás na pokladně prokáží platnou vstupenkou na aktuální představení Východočeského divadla, získají slevu – dva okruhy v ceně jednoho.

Kultura celý článek
24.10.

Herci Východočeského divadla budou pátrat po Georgi Kaplanovi

V komedii o jméně, které by mohlo změnit svět, se diváci dozvědí, co spojuje tajnou skupinu aktivistů před rozpadem, tým scenáristů pracujících na novém konceptu televizního seriálu a neviditelnou vládu, která je nejspíš nebezpečnou hrozbou pro zemi. „Hra je rozdělená na tři části a všechny se točí kolem tématu identity záhadného George Kaplana, který představuje dosud neuchopenou hrozbu, příležitost, revoluci.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting