Pardubice ovládnou dudáci

22.5.

Pardubice ovládnou dudáci

Pardubice ovládnou dudáci

V sobotu 24. května zavládne před pardubickou radnicí až mystická atmosféra. V rámci Britského dne na dostihovém závodišti do Pardubic zavítá návštěva ze spřáteleného skotského regionu East Lothian. Nefalšovaní skotští dudáci předvedou své umění na schodech radnice na Pernštýnském náměstí. Na produkci Skotů naváže skupina Gnomus. Muzikanti z Polabské nížiny, kteří svými uhrančivými rytmy a magickými melodiemi zavedou posluchače do středověku Vystoupení hudebníků začne v 10.30 hodin a potrvá přibližně hodinu. V rámci dostihového Britského dne 24. května budou skotští dudáci vystupovat i na pardubickém dostihovém závodišti a to ve 13.45 a 15.00 hodin. Kromě jejich vystoupení zde v tento dostihový den bude prezentace Velké Británie, ochutnávka čajů či moravských vín a závod poníků. Informační středisko Evropské unie Europe Direct připravuje bohatý program pro děti, které mají do patnácti let vstup na dostihové závodiště zdarma. Mladí skotští hudebníci k nám zavítají z regionu, který leží východně od hlavního města Skotska Edinburghu a je domovem golfu, s nejlepšími hřišti parkového a plážového typu na světě. Pěší turisté a cyklisté mohou objevovat kilometry pobřežních stezek. Stephanie, Craig a Michael jsou žáci školy Preston Lodge. Pravidelně hrají v různých dudáckých kapelách v East Lothian. Doprovázet je bude Carl Williams, který v roce 1993 vstoupil do Guinessovy knihy rekordů jako nejrychlejší bubeník na světě. Více o tomto regionu naleznete na stránkách www.visiteastlothian.org

Další zprávy z kategorie "Kultura"

4.12.

Andělská Zuzana v Roce české hudby v Poličce

Polička je totiž jedním z osmi míst, kde se hudebníci na turné zastaví. Turné Andělská Zuzana začíná v Ostravě, pokračuje v Brně a Bratislavě. Polička je čtvrtou zastávkou, přičemž následovat budou opět velká města Hradec Králové České Budějovice, Plzeň a nakonec Praha.

Kultura celý článek
14.11.

Výroční obyčeje ve východních Čechách po roce 2000

Minulý týden byla zahájena výstava „Výroční obyčeje ve východních Čechách po roce 2000“.

Kultura celý článek
27.1.

Literární soutěž připomíná 120. výročí knihovny

Literární soutěže O pardubický pramínek se každoročně účastní přes 150 mladých literátů ve věku od 10 do 18 let. „Jedná se o soutěž, která má již dlouhou tradici, což dokazuje i to, že se jedná o 23. ročník.

Kultura celý článek
20.12.

Toulovec přispívá k cestovnímu ruchu Litomyšle

Dobré divadlo před pár lety oživilo rytíře Toulovce. Prvního člověka, který v české zemi založil nadace. Toulovec provází ve dne mateřské školky nebo rodiny s dětmi a v noci dospělé poutníky, kteří s ním zažijí nejen dobrodružství, ale také ochutnávku nejlepšího piva a vína široko daleko.

Kultura celý článek
2.11.

Ve VČD budou zkoumat pravost obrazu Jacksona Pollocka

Režie tohoto INprojektu se chopí mladý režisér Šimon Dominik, který však již má zkušenosti z mnoha scén po celé republice (například z Městského divadla Zlín, Horáckého divadla Jihlava či Klicperova divadla Hradec Králové) a aktuálně je kmenovým režisérem Západočeského divadla v Chebu. Hlavní role ztvární Jindra Janoušková a Martin Mejzlík.

Kultura celý článek
22.10.

Přípravy Jistě, pane ministře jsou zahájeny

Hru nastuduje režisér Petr Novotný, jenž do hlavních rolí obsadil Petra Dohnala, hostujícího Petra Kostku a Milana Němce

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting