Pardubice ovládnou dudáci

22.5.

Pardubice ovládnou dudáci

Pardubice ovládnou dudáci

V sobotu 24. května zavládne před pardubickou radnicí až mystická atmosféra. V rámci Britského dne na dostihovém závodišti do Pardubic zavítá návštěva ze spřáteleného skotského regionu East Lothian. Nefalšovaní skotští dudáci předvedou své umění na schodech radnice na Pernštýnském náměstí. Na produkci Skotů naváže skupina Gnomus. Muzikanti z Polabské nížiny, kteří svými uhrančivými rytmy a magickými melodiemi zavedou posluchače do středověku Vystoupení hudebníků začne v 10.30 hodin a potrvá přibližně hodinu. V rámci dostihového Britského dne 24. května budou skotští dudáci vystupovat i na pardubickém dostihovém závodišti a to ve 13.45 a 15.00 hodin. Kromě jejich vystoupení zde v tento dostihový den bude prezentace Velké Británie, ochutnávka čajů či moravských vín a závod poníků. Informační středisko Evropské unie Europe Direct připravuje bohatý program pro děti, které mají do patnácti let vstup na dostihové závodiště zdarma. Mladí skotští hudebníci k nám zavítají z regionu, který leží východně od hlavního města Skotska Edinburghu a je domovem golfu, s nejlepšími hřišti parkového a plážového typu na světě. Pěší turisté a cyklisté mohou objevovat kilometry pobřežních stezek. Stephanie, Craig a Michael jsou žáci školy Preston Lodge. Pravidelně hrají v různých dudáckých kapelách v East Lothian. Doprovázet je bude Carl Williams, který v roce 1993 vstoupil do Guinessovy knihy rekordů jako nejrychlejší bubeník na světě. Více o tomto regionu naleznete na stránkách www.visiteastlothian.org

Další zprávy z kategorie "Kultura"

31.5.

Aviatická pouť spadá také tradičně do termínu Mezinárodního dne dětí.

K Pardubicím neodmyslitelně patří kromě jiného také perník. Ozdobit si například malé letadýlko cukrovou polevou bude pro každého malého kluka nebo holku novým zážitkem a perník bude chutnat jistě dvojnásobně.

Kultura celý článek
3.5.

Na pardubickém zámku je největší sypaný motýl v republice

Úspěšný pokus o zápis do České knihy rekordů je součást doprovodného programu k právě probíhající výstavě Krása motýlích křídel (k vidění ve Východočeském muzeu v Pardubicích až do 13. října).

Kultura celý článek
8.4.

Ženský pohled na svět v Domě U Jonáše

Tak jako v životě i ve své tvorbě jí jde o cestu za čistotou mezilidských vztahů a za klidem, které tak moc v dnešním světě chybí. Hana Horská je zároveň autorkou myšlenky a spolu se svojí školou, kde vyučuje výtvarné výchově a českému jazyku, hlavní organizátorkou velmi úspěšné mezinárodní výtvarné soutěže Pod modrou oblohou.

Kultura celý článek
12.1.

Expozici o pravěku mohou v Pardubicích navštívit také lidé s hendikepem

Od lovců mamutů a nejstarších zemědělců se můžete vydat do období Keltů či Germánů až do doby sv. Václava.Vystavených replik z keramiky, kovu nebo kamene se mohou dotýkat všichni zájemci. Lidem se zrakovým hendikepem je tak umožněno vnímat tyto exponáty hmatem, stejně jako ostatním.

Kultura celý článek
25.2.

Ladislav Špiner se loučí s Donem Juanem

Komedii o člověku, který překračuje všechny hranice, pohostinsky nazkoušela Kateřina Dušková, která na velkém jevišti Východočeského divadla režírovala poprvé. Zkušenosti však již měla s pardubickou Malou scénou ve dvoře, kde v roce 2011 nastudovala scénické čtení hry Cizinci italského dramatika Antonia Tarantina.

Kultura celý článek
24.4.

Pěší cestovatel se psem navštívil pardubickou radnici

Na své túře navštěvuje radnice a obecní úřady, kde sbírá potvrzení o tom, že byl v daných místech.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting