Pardubice zdařile předvedly Humor v dešti

1.4.

Pardubice zdařile předvedly Humor v dešti

Pardubice zdařile předvedly Humor v dešti

Pardubice – Uvedení sentimentální muzikálové komedie Zpívání v dešti předcházely ve Východočeském divadle Pardubice mimořádně dlouhé přípravy. Autoři si s inscenací opravdu vyhráli, díky tomu má mnoho vrstev a dobrých nápadů. Na výbornou lze hodnotit režii Petra Novotného, dramaturgii Jany Uherové i scénu Ivo Žídka. Konec němého a začátek zvukového filmu je tu skvěle a vtipně ilustrován filmovými dotáčkami, tradičně křiklavé a pestré muzikálové kulisy nahrazuje velice vkusná „miniscéna na scéně“, jakási „televizní obrazovka pro filmovou projekci i pro některé divadelní výstupy. Člověk, jenž nemusí muzikálová „kabaretní“ čísla „pán v cylindru obklopen křepčícími dívkami s flitry“, nemusí strádat, neboť na miniscéně mu k tomu parodicky tančí „křoví“ v čele s neodolatelným inspicientem Jindřichem Kratochvílem. Tradiční titul není přejímán se slepou úctou ke klasice, ale i on sám je lehce a citlivě parodován a ironizován. V hlavních rolích diváci uvidí Josefa Pejchala, Jana Musila, Martinu Sikorovou a Petru Janečkovou. Největší tíha inscenace spočívá na Josefu Pejchalovi, jenž byl obsazen do titulní role filmové hvězdy Dona Lockwooda. Pořádnou kládou prochází všemi záludnostmi svého partu – rychlými dialogy, zpěvem, tancem i stepem. Musí to být ohromná dřina, přesto neztrácí úsměv a uvolněnost. Petra Janečková zažívá vydařený comeback po mateřské dovolené.Její Lina Lamontová, filmová hvězda němého filmu s nemožným hlasem a nesnesitelnou namyšleností jí sedne a prodá zde svou přirozenou komediálnost. Velmi potěší gagy a nenucené herectví Jana Musila, klavíristy a skladatele Cosmo Browna. Martina Sikorová, v muzikálu herečka Kathy Seldonová, potvrdí pověst univerzální herečky i spolehlivé zpěvačky. Dá se říci, že trochu zachraňuje pěveckou část představení. Více než Zpívání v dešti totiž zaujme Humor v dešti. Člověk odchází z divadla s pocitem: ano, Pardubice dokážou udělat i takovou náročnou inscenaci, jako je Zpívání v dešti, ano, tato inscenace může vydržet na repertoáru i několik sezon a osloví široké spektrum diváků. Trochu ale možná schází pocit, že zažil něco jedinečného, jako tomu bylo po předminulé premiéře - Dvanácti rozhněvaných mužích.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

19.5.

Billy poletí do Ruska!

Přestože měla v Pardubicích 28. dubna derniéru, 6. října herci odehrají ještě jednu, úplně poslední reprízu v Divadle U mostu v Rusku.

Kultura celý článek
18.3.

Přijďte na jedinečnou gamingovou akci do Paláce Pardubice

Pro všechny fanoušky počítačových her připravilo obchodní centrum Palác Pardubice bohatý program. V pátek 22. a v sobotu 23. března 2019 se můžete těšit na jedinečnou akci zaměřenou na gaming. Kromě celebrit, známých influencerů a cosplayerů se můžete zdarma zapojit do soutěží Fortnite a FIFA.

Kultura celý článek
21.10.

Detektivní pátrání s B. M. Horskou

„Na pozadí ústředního tématu, kterým je v mé nové knize konflikt v mnoha podobách a jeho důsledky, se odvíjí detektivní zápletka. Rozplétá ji stejně jako v první knize Elen Jollyová, anglická detektivní inspektorka s nejasnou minulostí. Tentokrát se děj přesouvá mezi Británií, Českou republikou a Finskem,“ uvedla ke své nové knize B. M. Horská.

Kultura celý článek
3.2.

Festivalové vstupenky jsou stále k mání

Na pokladnách stále zůstávají vstupenky třeba na inscenaci roku 2006, legendární Semafor či na slavnostní závěrečný galavečer.

Kultura celý článek
8.5.

Divadlo Exil zahraje zadarmo. Partnerem akce je Europe Direct.

Je to hra o fobiích, nenaplněných tužbách, paranoii a vlastních představách.

Kultura celý článek
24.7.

Mezinárodní Flora Olomouc 2007

Nejlepší čeští floristé se budou prezentovat květinovými dekoracemi zahradního posezení a letními kyticemi pro hostitele.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting