Pardubická Ryengle v zeleném hávu poprvé!

22.3.

Pardubická Ryengle v zeleném hávu poprvé!

Symbolicky na svátek Svatého Patrika, patrona všech Irů, uzavírá své přihlašování festival Pardubická Ryengle, který se letos bude ve své jarní části věnovat pouze tancům ze smaragdového ostrova. Tanečníci z celého Česka dorazí do Kulturního domu Hronovická v Pardubicích, aby 23. dubna předvedli v nesoutěžní přehlídce celkem 27 choreografií. „Letošní ročník bereme jako prubířský kámen pro léta budoucí, a proto jsme rádi za velmi slušný počet 14 přihlášených souborů“, pochválil účast Vladimír Žváček, ředitel festivalu. „Sobotní přehlídka nejlepšího irského tance z celé České republiky bude doslova pastvou pro oči diváka. Zvláště, když můžu slíbit, že nebude chybět irský step,“ dodal Žváček. Že irský tanec nadobro zakořenil hluboko ve „středozemí“ se může divák přesvědčit na zmiňované scéně Kulturního centra Pardubice v KD Hronovická od 16 do 18 hodiny podvečerní. Pod irským mottem „Nemusíš být Ir, aby si irsky tancoval“ festival Pardubická Ryengle plní dlouhodobý slib, který dala skupinám v roce 2002, kdy se Irský den konal ještě v rámci klasického country festivalu. Večer od 20. hodiny pak volně navazuje na program za účasti široké veřejnosti „irská tancovačka s kapelou ALASTAIR a v rámci večera slibují pořadatelé další taneční program. Lístky na tuto přehlídku irských tanců pořídíte v KD Dubina. Partnerem festivalu je Magistrát města Pardubic, Pardubický kraj, konsorcium firem Hramat Group a s pořadatelstvím pomáhá Kulturní centrum Pardubice.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

6.12.

Pardubické Volání sirén tentokrát s Blankou Bohdanovou

Ještě i dnes si ji pamětníci vybavují, nejčastěji je pro ně spojena s rolí Manon.

Kultura celý článek
15.1.

Foyer pardubického divadla ožije zbojnickým muzikálem

Inscenace se hraje na příležitostné scéně ve foyer, stejně jako předchozí projekt podobného charakteru.

Kultura celý článek
14.11.

Jak dostat Bohuslava Martinů do škol? Jak jinak než soutěží.

Pokud máte i vy chuť se zapojit a získat tak drobné ceny a volné vstupenky, navštivte webové stránky muzea www.cbmpolicka.cz, kde naleznete podrobné podmínky soutěže.

Kultura celý článek
30.8.

Východočeské divadlo zahájilo již 109. divadelní sezónu

Současně Městské divadlo ožilo přípravami interiérové verze bláznivě pohádkové veselohry o lásce a touze po moci Král jelenem, kterou režisér Marián Pecko v červnu uvedl na vyhlídce hradu Kunětická hora a která také už tuto sobotu 1. září otevře 109. divadelní sezónu Východočeského divadla.

Kultura celý článek
20.11.

Proti proudu času – Pardubicko v pravěku a raném středověku.

„Přínosem projektu je zvýšení povědomí o historicko-kulturních hodnotách zámku, zpřístupnění zámecké kaple a zvýšení návštěvnosti zámku díky otevření archeologické expozice a přípravě expozice o historii Pardubic,“ říká Jana Pernicová, náměstkyně hejtmana Pardubického kraje.

Kultura celý článek
6.10.

Krajská knihovna v Pardubicích oslavila 120. výročí

Zájemcům o bližší informace k historii knihovny byla k dispozici tematická výstava ve foyer, která bude od 11. 10. k vidění také v Krajské knihovně v Pardubicích.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting