Pardubická Ryengle v zeleném hávu poprvé!

22.3.

Pardubická Ryengle v zeleném hávu poprvé!

Symbolicky na svátek Svatého Patrika, patrona všech Irů, uzavírá své přihlašování festival Pardubická Ryengle, který se letos bude ve své jarní části věnovat pouze tancům ze smaragdového ostrova. Tanečníci z celého Česka dorazí do Kulturního domu Hronovická v Pardubicích, aby 23. dubna předvedli v nesoutěžní přehlídce celkem 27 choreografií. „Letošní ročník bereme jako prubířský kámen pro léta budoucí, a proto jsme rádi za velmi slušný počet 14 přihlášených souborů“, pochválil účast Vladimír Žváček, ředitel festivalu. „Sobotní přehlídka nejlepšího irského tance z celé České republiky bude doslova pastvou pro oči diváka. Zvláště, když můžu slíbit, že nebude chybět irský step,“ dodal Žváček. Že irský tanec nadobro zakořenil hluboko ve „středozemí“ se může divák přesvědčit na zmiňované scéně Kulturního centra Pardubice v KD Hronovická od 16 do 18 hodiny podvečerní. Pod irským mottem „Nemusíš být Ir, aby si irsky tancoval“ festival Pardubická Ryengle plní dlouhodobý slib, který dala skupinám v roce 2002, kdy se Irský den konal ještě v rámci klasického country festivalu. Večer od 20. hodiny pak volně navazuje na program za účasti široké veřejnosti „irská tancovačka s kapelou ALASTAIR a v rámci večera slibují pořadatelé další taneční program. Lístky na tuto přehlídku irských tanců pořídíte v KD Dubina. Partnerem festivalu je Magistrát města Pardubic, Pardubický kraj, konsorcium firem Hramat Group a s pořadatelstvím pomáhá Kulturní centrum Pardubice.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

21.2.

Děti se naposledy projdou pernštejnskou historií

V pohádkové taškařici o tom, co se stane, když se při prohlídce hradu Pernštejn zmocní zlobivý mazaný kluk kouzelného zvonečku a nejhezčí holky na hradě, hrají Ludmila Mecerodová, Martina Sikorová, Petr Borovec a Alexandr Postler.

Kultura celý článek
5.9.

Poslední možnost získat předplatné do VČD

Předplatné opět přináší jisté výhody a slevy, koupí předplatného divák získá své oblíbené místo v hledišti.

Kultura celý článek
12.4.

JAK SI UŽÍT nejen STÁTNÍ SVÁTEK – VELKÝ PÁTEK? TZ_11/4/2017 Vyrazit na kolo s přáteli, jít na procházku nebo koukat celý den na pohádky a lenošit – každý z nás má jinou představu o tom, jak se má správně užívat volno. Letos je to již podruhé co Velký pát

Pokud vás ale více zajímá život a dětství již zmíněného slavného hudebního skladatele neváhejte a vystoupejte po bezmála 200 schodech do Rodné světničky B. Martinů. Z ochozu se můžete kochat nejen výhledem do širého okolí, ale jistě vás zaujme, jak na dvacetipěti metrech čtverečních mohlo žít osm lidí. „…Myslím, že tento prostor je z mých největších dojmů z dětství, který si nejvíce uvědomuji a který asi hraje velkou úlohu v celém mém názoru na kompozici. Nejsou to malé zájmy lidí, starosti, bolesti nebo i radosti, které jsem viděl z velké dálky, lépe řečeno z výšky. Je to tento prostor, který mám stále před očima a který, zdá se mi, hledám stále ve svých pracích. Prostor a příroda, ne lidi…“píše ve své vzpomínce z roku 1934 v Paříži Bohuslav Martinů.

Kultura celý článek
25.4.

Poslední víkend Agathy Christie poprvé na českém jevišti

Některé z nich však poutá víc než jen přátelství, vztahy mezi nimi jsou opravdu velmi spletité, a proto ani o konflikty během jejich setkání není nouze. Už tak dost komplikovaný víkendový pobyt se nečekaně zvrtne. A jak jinak – dojde k vraždě, po které následuje napínavé vyšetřování případu.“

Kultura celý článek
27.1.

Literární soutěž připomíná 120. výročí knihovny

Literární soutěže O pardubický pramínek se každoročně účastní přes 150 mladých literátů ve věku od 10 do 18 let. „Jedná se o soutěž, která má již dlouhou tradici, což dokazuje i to, že se jedná o 23. ročník.

Kultura celý článek
25.9.

Poličská knihovna vystaví apokalyptické výjevy El Greca

Svoji první výstavu olejotisků měl Krámský v březnu 2011 na Staré radnici v Broumově. Následovaly výstavy v Hradci Králové, Špindlerově Mlýně a v Praze. Nyní jej čeká Polička. Výstava bude v prostorách knihovny zahájena za přítomnosti autora v pátek 3. října 2014 v 18 hodin a k vidění bude do 31. října 2014.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting