Pardubická Ryengle vchází do druhé desítky své existence

20.11.

Pardubická Ryengle vchází do druhé desítky své existence

Pardubická Ryengle vchází do druhé desítky své existence

Festival Pardubická Ryengle si na návštěvnost i v době tak často omílané finanční krize stěžovat rozhodně nemusí. Účast potvrdilo 38 tanečních country souborů z České republiky a Slovenska. V deseti kategoriích a třech věkových úrovních uvidíme celkem 108 soutěžních choreografií. Festival se uskuteční ve dnech 28. a 29. listopadu v pardubickém IDEONu. „Jedenáctý ročník festivalu stále dokazuje oblibu u nejlepších tanečních country skupin a to nejen počtem uspořádaných ročníků, ale hlavně v podobě počtu přihlášených choreografií“, sdělil Vladimír Žváček, ředitel festivalu. „Nadále se tedy Pardubice stávají po dva dny středem country tanečního světa na akci, která nemá ve středu Evropy obdoby,“ doplnil Vladimír Žváček. Pardubická Ryengle se uskuteční - o víkendu 28. a 29. listopadu 2009 - již po jedenácté v pardubickém výstavním centru IDEON, které si tanečníci velmi pochvalují pro svůj unikátní zvuk parketu uloženém nad bývalým bazénem. Pro návštěvníky nabídne program úderem sobotního poledne, kdy zahájí soutěžní rej nejmenší tanečníci ve věku do 10 let a v neděli v jedenáct dopoledne, kdy se ukáží moderní formy country tanců jako je divácky velmi atraktivní line dance a clogging (kovbojský step). Večerní country bál bude letos ve znamení vzpomínání na legendu country Michala Tučného v podobě kapely Michal Tučný REVIVAL. V rámci programu uvidíte finálové kolo Hlavní věkové kategorie country a samozřejmě řadu tanečních lahůdek speciálně připravených pro tento večer. Můžete se těšit mimo jiné na irské taneční vystoupení pořadatelské skupiny TS Ryengle Pardubice, La Quadrilly Brno a dalších. Lístky na tento unikátní festival koupíte v Kulturním domě Dubina nebo v pardubickém Městském informačním středisku.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

30.1.

Ve Východočeském divadle Pardubice byla vyhlášena Komedie roku 2017

Diváci měli během jednoho týdne možnost zhlédnout sedm nejlepších komedií, které v roce 2017 vznikly na jevištích českých profesionálních divadel.

Kultura celý článek
30.10.

S režisérem Šimonem Dominikem o novém INprojektu

Myslím, že si jdu svou cestou, ale dávám mu své překlady přečíst a samozřejmě se s ním někdy radím. Mám pocit, že bych byl hlupák, kdybych téhle možnosti nevyužil. A ty styčné body mají svou logiku – skoro pětadvacet let ve společné domácnosti se někde projevit musí. Nemluvě tedy o genech...

Kultura celý článek
9.5.

Poslední víkend Agathy Christie už skutečně naposledy

Agatha Christie zkombinovala čechovovské vztahové drama s napínavou detektivkou – ukazuje se tak, že mnohem více než kriminálka je Poslední víkend studií mezilidských vztahů a vnitřně neharmonických jedinců odkázaných k samotě.

Kultura celý článek
13.6.

BOSCH FRESH FESTIVAL již tento víkend v Pardubicích. Praktické informace pro návštěvníky!

Místo konání: Areál dostihového závodiště - Agrofert park. Pražská 607, Pardubice K dispozici budou dva vstupy do festivalového areálu. Hlavní vstup bude hlavní bránou dostihového závodiště a druhý vstup bude zadní bránou závodiště z ulice Pražská. Budou zde umístěny pokladny, ve kterých budou k zakoupení vstupenky. Akreditovaní hosté festivalu a výherci soutěží se můžou hlásit u hlavního vstupu u pokladny označené nápisem Akreditace.

Kultura celý článek
23.9.

Ve svátek nejen televize, ale i trocha zábavy

Pokud patříte mezi milovníky moderního umění, středověké zbroje a zbraní nebo máte zájem o histroii města Poličky – neváhejte a využijte volného dne k načepnání nových zážitků a poznatků. Dveře muzea jsou vám otevřena po celý den. Navštívit můžete hravou výstavu o středověku, kde se malé děti mohou vyhoupnout na hřbet koně, malí i velcí se oblečou do histrických kostýmu a to vše v historických kulisách.

Kultura celý článek
1.12.

V Heřmanově Městci byla zahájena X. výstava betlémů

V adventním čase připravilo město Heřmanův Městec v pořadí již X. jubilejní výstavu betlémů.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting