Pardubická Ryengle vchází do druhé desítky své existence

20.11.

Pardubická Ryengle vchází do druhé desítky své existence

Pardubická Ryengle vchází do druhé desítky své existence

Festival Pardubická Ryengle si na návštěvnost i v době tak často omílané finanční krize stěžovat rozhodně nemusí. Účast potvrdilo 38 tanečních country souborů z České republiky a Slovenska. V deseti kategoriích a třech věkových úrovních uvidíme celkem 108 soutěžních choreografií. Festival se uskuteční ve dnech 28. a 29. listopadu v pardubickém IDEONu. „Jedenáctý ročník festivalu stále dokazuje oblibu u nejlepších tanečních country skupin a to nejen počtem uspořádaných ročníků, ale hlavně v podobě počtu přihlášených choreografií“, sdělil Vladimír Žváček, ředitel festivalu. „Nadále se tedy Pardubice stávají po dva dny středem country tanečního světa na akci, která nemá ve středu Evropy obdoby,“ doplnil Vladimír Žváček. Pardubická Ryengle se uskuteční - o víkendu 28. a 29. listopadu 2009 - již po jedenácté v pardubickém výstavním centru IDEON, které si tanečníci velmi pochvalují pro svůj unikátní zvuk parketu uloženém nad bývalým bazénem. Pro návštěvníky nabídne program úderem sobotního poledne, kdy zahájí soutěžní rej nejmenší tanečníci ve věku do 10 let a v neděli v jedenáct dopoledne, kdy se ukáží moderní formy country tanců jako je divácky velmi atraktivní line dance a clogging (kovbojský step). Večerní country bál bude letos ve znamení vzpomínání na legendu country Michala Tučného v podobě kapely Michal Tučný REVIVAL. V rámci programu uvidíte finálové kolo Hlavní věkové kategorie country a samozřejmě řadu tanečních lahůdek speciálně připravených pro tento večer. Můžete se těšit mimo jiné na irské taneční vystoupení pořadatelské skupiny TS Ryengle Pardubice, La Quadrilly Brno a dalších. Lístky na tento unikátní festival koupíte v Kulturním domě Dubina nebo v pardubickém Městském informačním středisku.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

2.9.

Východočeské divadlo zahájí novou sezónu s Milanem Uhdem

Východočeské divadlo uvedlo Baladu pro banditu v originální úpravě a novém hudebním aranžmá Marka Ivanoviće. O výpravu se postaral Tomáš Moravec, choreografii připravil Jiří Pokorný, hudebně inscenaci nastudoval Václav Trunec a souboje nazkoušel Karel Basák.

Kultura celý článek
12.10.

V Pardubicích díky Hlasům světla padl rekord v počtu diváků 3D projekce

V sobotu 8. října 2016 uspořádala Komorní filharmonie Pardubice unikátní multimediální koncert Hlasy světla 4D. Jednalo se o audio-vizuální show, která byla velmi originálním a odvážným počinem pardubických filharmoniků, při které představili publiku v pardubické Tipsport areně multižánrovou hudební skladbu Hlasy světla autora Roberta Jíši za doprovodu velmi pestré vizuální složky, 2D & 3D projekcí a 4D efektů.

Kultura celý článek
7.2.

Les v regionálním muzeu

Výstava atraktivní zejména pro žáky mateřských a základních škol, ale nudit se zde rozhodně nebudou ani dospělí.

Kultura celý článek
29.7.

První ročník Hradu divadelníků začíná!

Večer bude patřit zase dospělým. Držitelé rodinných pasů mají slevu. Na hradě vystoupí herci souboru SemTamFór ze Slavičína s inscenacemi Orgasmus bez předsudků a Ani o den dýl. SemTamFór slibuje divákům komedie založené na protikladném myšlení mužů a žen.

Kultura celý článek
6.2.

Joe i Kráska vás už lákají na Kunětickou horu

Neochvějný strážce zákona s podmanivým hlasem tenora a milovník Kolaloky zde bude lámat ženská srdce ve dnech 25., 26. a 27. května a 1., 2. a 3. června.

Kultura celý článek
4.5.

Vstupenky na Elán před Globusem, a zdarma!

Akce proběhne v sobotu od 13.00 do 14.00 hodin. Pořadatelé akce se na všechny z vás těší.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting