Pardubické divadlo vstupuje do své 99. sezóny

26.8.

Pardubické divadlo vstupuje do své 99. sezóny

Pardubické divadlo vstupuje do své 99. sezóny

Pardubické divadlo vstupuje do své 99. sezóny

Divadelní prázdniny pomalu končí a v zákulisí Východočeského divadla v Pardubicích (VČD) se již pilně pracuje na přípravách nadcházející, již 99. divadelní sezóny. Tento týden budou v divadle zahájeny poprázdninové „oprašovací“ zkoušky jednotlivých inscenací a v pátek 29. srpna se herci vrátí na Kunětickou horu, kde na vyhlídce hradu odehrají baladický muzikál Cikáni jdou do nebe v režii hostujícího Mariána Pecka a v hudebním nastudování uznávanou interpretkou romské hudby Idou Kelarovou a Desideriem Duždou. Diváky čeká dramatický příběh lásky krásné cikánské dívky Rady (Kristina Jelínková) a zloděje koní Lujku Zobara (Martin Mňahončák), plný vášně, zrady a touhy po svobodě, s hlubokou životní moudrostí a nádhernými melodiemi z romského folklóru. Na Kunětické hoře se další reprízy konají 30. a 31. srpna a 6. a 7. září, poté se „Cikáni“ budou hrát už v Městském divadle, první představení zde diváci uvidí 30. září. Východočeské divadlo k červnové premiéře připravilo i nahrávku z představení. Hudbu na CD nahrála Komorní filharmonie Pardubice, sóla nazpívali herci VČD a sbory pěvecký sbor Apsora – to celé v hudební režii Idy Kelarové a Desideria Duždy. Cena CD je 150 korun. Po prázdninách je již opět otevřen i předprodej vstupenek, který je však z důvodu rekonstrukce prodejního místa a kanceláří obchodního oddělení dočasně přemístěn do dílenského dvora za divadlem, vše je řádně označeno informačními tabulemi a směrovkami.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

11.6.

Jazzový zákusek v Ponorce

V pardubickém Klubu Ponorka proběhne koncert moderní jazzové hudby v podání skupiny Jazz Efterrätt.

Kultura celý článek
7.8.

Vinobraní na Kuksu 2007

Na kaskádovém schodišti poteče pro všechny zdarma víno a zajištěno je rovněž bohaté občerstvení.

Kultura celý článek
22.6.

Kráska a zvíře na CD

Při příležitosti slavnostní premiéry Východočeské divadlo vydalo nahrávku scénické hudby a písní. Nové CD Kráska a zvíře vzniklo ve spolupráci s Kapelou Hrůzy, která jednotlivá čísla nahrála, ke sborovým pasážím si pak pozvala vokální skupinu KrisKrosKvintet.

Kultura celý článek
3.10.

Bramborová sobota

V sobotu 6.října se na Veselém Kopci u Hlinska bude konat zábavný program s názvem „Bramborová sobota“.

Kultura celý článek
10.11.

Divadlo v noci a naruby!

Účastníky Noci divadel 2014 čekají představení pro děti i pro dospělé, autorská čtení, workshopy a semináře, koncerty, projekce filmů a inscenací či prohlídky zákulisí. Podrobnější informace o programu naleznete na webových stránkách www.nocdivadel.cz.

Kultura celý článek
30.3.

Lukáš Tůma - GRAFIKA, PLASTIKY

V Galerii Univerzity Pardubice se veřejnosti představuje Lukáš Tůma se svojí výstavou grafiky a plastik.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting