Pardubické diváky v sobotu poprvé pobaví skotští Lháři

9.10.

Pardubické diváky v sobotu poprvé pobaví skotští Lháři


Jako první premiéru 105. divadelní sezóny uvede Východočeské divadlo Pardubice současnou lehce morbidní komedii Lháři, která měla světovou premiéru teprve v roce 2002 v londýnském Royal Court Theatre a následně se s velkým úspěchem rozšířila na mnohé britské i zahraniční scény. Pardubičtí diváci se jí dočkají už v sobotu 11. října v Městském divadle, druhá premiéra se uskuteční v neděli 12. října. Úspěšný skotský dramatik Anthony Neilson, mistr nekonformních a provokativních komedií, staví nejen na skvěle vypointované situační zápletce, ale také na brilantnosti ostře řezaného slovního humoru.


„Na Štědrý večer jsou ve službě dva opravdu povedení strážníci Gobbel a Blunt. A snad právě pod dojmem radostných vánočních svátků projeví svou citlivost víc, než by bylo zdrávo. Znemožní jim totiž úspěšné řešení svého pracovního úkolu – sdělit postarším manželům jednu tragickou zprávu. Když totiž oba pochopí, že by manžely mohla zpráva velmi otřást, pokusí se o ohleduplný lidský přístup. Ten se jim ale zvrtne. Namísto toho, aby řekli pravdu, se vymlouvají a velmi ochotně využijí malého nedorozumění, které nastane. Jenomže jedna malá lež plodí další. A strážníci se do nich zaplétají čím dál více. V jejich síti nakonec uvízne nejen místní pastor, ale i lehce militantní Gronya, která na svou pěst organizuje domobranu proti pedofilovi, jenž se někde ve městě údajně ukrývá,“ přibližuje děj dramaturg inscenace Zdeněk Janál.


Drsnou i dojemnou komedii, která funguje jako dobře promazaný stroj, režíruje Zdeněk Dušek, jenž v Pardubicích naposledy nastudoval oceňovaného Richarda III. V hlavních rolích se objeví Petr Borovec, Jan Musil, Ludmila Mecerodová a Zdeněk Rumpík. Scénu navrhl scénograf Jaroslav Máčal, kostýmy jsou z dílny Kateřiny Hájkové.


Před sobotní premiérou bude ve foyer slavnostně otevřena výstava abstraktních obrazů pardubického výtvarníka Víta Boučka.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

20.12.

GRAND Festivalu smíchu 2008: vstupenky již v prodeji

Blíží se začátek nového roku a s ním i nadcházející VIII. ročník GRAND Festivalu smíchu ve Východočeském divadle Pardubice.

Kultura celý článek
13.2.

Poslední Katčin polibek na prknech pardubického divadla

„Dej mu pusu!“ Ve čtvrtek 14. února se Petra Janečková a Milan Němec přestanou hádat, škorpit a usmiřovat jako Lilli Vanessi a Fred Graham – slavný americký komediální muzikál totiž končí svou dvouletou pardubickou jevištní pouť.

Kultura celý článek
3.11.

Východočeské divadlo navštívil stotisící divák roku 2016

Zjevně překvapeného Ondřeje pozvala před představením na jeviště dlouhodobě nejoblíbenější herečka souboru Petra Janečková, aby mu poblahopřála a předala dárkový balíček s poukázkami na roční předplatné pro dvě osoby, s knihami o historii pardubického divadla a GRAND Festivalu smíchu, s CD pohádky Kráska a zvíře s písněmi Michala Hrůzy a CD inscenace Hej, Mistře! s hudbou Jakuba Jana Ryby a dalšími upomínkovými předměty.

Kultura celý článek
18.3.

Zahrada Hesperidek plná květin

Pořadatelé slibují, že nabídka bude i letos velmi pestrá.

Kultura celý článek
6.2.

Také miminka létají do vesmíru!

Divadlo DRAK hraje dětem už 50 let a sklízí úspěchy v Japonsku, Americe, ve Skandinávii, prostě po celém světě.

Kultura celý článek
23.5.

Pardubičtí herci se po roce vracejí na letní scénu na Kunětické hoře

Diváci, kteří se u nás na pokladně prokáží platnou vstupenkou na aktuální představení Východočeského divadla, získají slevu – dva okruhy v ceně jednoho.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting