Pardubické koupaliště přivítá Gaudeamus Igitur

8.10.

Pardubické koupaliště přivítá Gaudeamus Igitur

Pardubické koupaliště přivítá Gaudeamus Igitur

Pardubické koupaliště přivítá Gaudeamus Igitur

Horkýže Slíže a Vypsaná fiXa přivezou již v tento čtvrtek 9. října 2008 na pardubické koupaliště Cihelna jubilejní desátý ročník hudebního festivalu Gaudeamus Igitur Made in Gambrinus 2008. Návštěvníkům se zde představí rovněž nastupující pardubická skupina Kalkata Band. Festival Gaudeamus Igitur Made in Gambrinus je tradiční oslavou nového akademického roku spojenou se setkáním vysokoškolských studentů i široké veřejnosti a hudebně-zábavným happeningem. Letošní – v pořadí již desátý – ročník festivalu Gaudeamus Igitur Made in Gambrinus navštíví se svým bohatým programem opět devět měst České republiky. Kromě hudebního programu známých kapel s sebou přiveze další filmový a zábavný program. V rámci doprovodného programu jsou pro návštěvníky připraveny nové atrakce v takzvaném G-City, zájemci o vysokoškolský diplom a jedinečný titul Absolventa Vysoké školy života budou moci soutěžit v klání „Titul za 60 minut“. Gaudeamus Igitur Made in Gambrinus se koná za každého počasí a vstup je zdarma.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

23.7.

Festival Rosnička ve Svitavách

Pestrá škála stylů se bude samozřejmě prezentovat také na DJském pódiu. V pátek se můžete těšit hlavně na techno a house, v sobotu dostane více prostoru drum'n'bass a electro. Uvidíte zde zástupce různých klubových i festivalových projektů a také producenty. V první řadě to bude ikona současné evropské drum'n'bassové scény, řezník Forbidden Society, dále zástupce největší tuzemské techno párty Apokalypsa Nois, vynikající producent ANS anebo strmě stoupající mladá djka Eva Porating ze Slovenska.

Kultura celý článek
27.3.

Východočeské divadlo nabízí mimořádné abonentní skupiny

Dále Východočeské divadlo otevírá dopolední abonentní skupinu D určenou především seniorům, ale nejen jim, samozřejmě i všem ostatním zájemcům, kteří by rádi navštěvovali představení v dopoledních hodinách. Představení tohoto cyklu (rovněž s výraznou slevou!) budou začínat vždy v 10.00 hodin dopoledne ve všední dny.

Kultura celý článek
7.3.

Pardubičtí herci zavzpomínají na překladatele Jiřího Joska

V sobotu 9. března se v Poediu v klubu – zánovní nejmenší scéně Východočeského divadla Pardubice – uskuteční literární večer se vzpomínkami na vynikajícího překladatele Jiřího Joska (1950–2018), provázenými přednesem proslulých Sonetů Williama Shakespeara v jeho překladech.

Kultura celý článek
7.10.

Ika Kraicová běhá a zpívá s vlky.

Jakoby v písních Ika Kraicová běhala a zpívala s vlky. Dýchá z nich mystika, záhady, bolest a ženství.

Kultura celý článek
27.9.

Kyjevské Národní divadlo na jevišti VČD!

Inscenace vznikla v rámci Roku Václava Havla na Ukrajině, kterým si v současnosti zkoušená východoevropská země připomíná nedožité osmdesáté narozeniny dramatika, disidenta, někdejšího českého prezidenta a nepochybně jednu z nejvýraznějších postav nejen našich novodobých dějin Václava Havla. Iniciátorem a hlavním organizátorem projektu je České centrum v Kyjevě. „Asanace je tragikomedií kritizující byrokratickou aroganci a ničení přirozeného lidského světa. Sice měla hra svou premiéru už před pětadvaceti lety, je ale stále a snad stále více aktuální,“ říká Lucie Řehoříková, ředitelka Českého centra.

Kultura celý článek
11.11.

Na Dobré divadlo do Litomyšle

,,Velmi těmto aktivitám fandím a jsem ráda, že takto nadšené pořadatele v kraji máme."

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting