Pardubický kraj otevírá v Bruselu výstavu o Bohuslavu Martinů

15.1.

Pardubický kraj otevírá v Bruselu výstavu o Bohuslavu Martinů

Pardubický kraj otevírá v Bruselu výstavu o Bohuslavu Martinů

První oficiální kulturní akci Pardubického kraje v rámci českého předsednictví v Radě EU zahájila 14. ledna vernisáž výstavy o významném rodákovi z Poličky Bohuslavu Martinů. V galerii Českého centra v Českém domě v Bruselu potrvá až do 6. února tohoto roku. Výstava obsáhle informuje návštěvníky o tomto světově proslulém českém hudebním skladateli, představiteli avantgardy dvacátého století. Padesáté výročí úmrtí Bohuslava Martinů (1890 – 1959) je také jedním z témat UNESCO pro období 2009–2010. „Bohatství evropských regionů je v jejich rozmanitosti a historickém a kulturním dědictví pro současné generace. V této souvislosti má co nabídnout i Pardubický kraj a je dobře, že právě prostřednictvím života a díla Bohuslava Martinů,“ prohlásil náměstek hejtmana Pardubického kraje a člen Výboru regionů EU Roman Línek. „Výstava patří mezi nejvýraznější aktivity Pardubického kraje v Bruselu v rámci českého předsednictví a je skutečnou připomínkou tohoto světově proslulého rodáka,“ dodal Línek. Multimediální a dynamicky koncipovaná expozice se opírá o dva pilíře – skladatelův bohatý život a fenomenální dílo na straně jedné a o dobovou i současnou scénografickou reflexi jeho divadelních počinů na straně druhé. Výstava představuje bohatý archivní i fotografický materiál, výtvarná a hudební díla, scénografickou a kostýmní tvorbu a nabídne komplexní pohled na tuto výjimečnou osobnost světové hudební historie.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

17.8.

Pardubický pivovar opět slaví

Na pivovarském nádvoří vystoupí rovněž Pernštejnka, Saturn nebo skupina Hotovo

Kultura celý článek
4.6.

Východočeské divadlo naposledy zve do luxusního apartmá hotelu Plaza

Režie se ujal Petr Novotný. Premiéra se na Malé scéně ve dvoře uskutečnila 6. dubna 2013 a inscenace dosáhla úctyhodných 42 repríz.

Kultura celý článek
16.12.

ROZHOVOR: Bláznivé nůžky cvakají tak, jak chtějí diváci

Rozhovor s ředitelem Východočeského divadla Pardubice Petrem Dohnalem o hře Bláznivé nůžky.

Kultura celý článek
2.10.

Na Dukle zazáří obraz světového malíře

Malíř Kajol přijede z Kodaně a společně s dětmi bude vytvářet barevný návrh, který rozzáří nejen tmavé plochy - ale věřím, že i tváře a duše všech, kteří se na malování budou podílet a po barevném obraze budou procházet.

Kultura celý článek
6.9.

Kronika 20. století se dočkala dotisku!

Malá kronika Pardubicka, která vychází v rozsahu 200 stran, by mohla být i vhodným vánočním dárkem.

Kultura celý článek
10.4.

Hudební legenda se po roce vrací do Pardubic

Po celý večer se navíc bude točit 11stupňové pivo Vilém z produkce Pardubického pivovaru, a to za skvělých 25 korun .

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting