Pardubický kraj otevírá v Bruselu výstavu o Bohuslavu Martinů

15.1.

Pardubický kraj otevírá v Bruselu výstavu o Bohuslavu Martinů

Pardubický kraj otevírá v Bruselu výstavu o Bohuslavu Martinů

První oficiální kulturní akci Pardubického kraje v rámci českého předsednictví v Radě EU zahájila 14. ledna vernisáž výstavy o významném rodákovi z Poličky Bohuslavu Martinů. V galerii Českého centra v Českém domě v Bruselu potrvá až do 6. února tohoto roku. Výstava obsáhle informuje návštěvníky o tomto světově proslulém českém hudebním skladateli, představiteli avantgardy dvacátého století. Padesáté výročí úmrtí Bohuslava Martinů (1890 – 1959) je také jedním z témat UNESCO pro období 2009–2010. „Bohatství evropských regionů je v jejich rozmanitosti a historickém a kulturním dědictví pro současné generace. V této souvislosti má co nabídnout i Pardubický kraj a je dobře, že právě prostřednictvím života a díla Bohuslava Martinů,“ prohlásil náměstek hejtmana Pardubického kraje a člen Výboru regionů EU Roman Línek. „Výstava patří mezi nejvýraznější aktivity Pardubického kraje v Bruselu v rámci českého předsednictví a je skutečnou připomínkou tohoto světově proslulého rodáka,“ dodal Línek. Multimediální a dynamicky koncipovaná expozice se opírá o dva pilíře – skladatelův bohatý život a fenomenální dílo na straně jedné a o dobovou i současnou scénografickou reflexi jeho divadelních počinů na straně druhé. Výstava představuje bohatý archivní i fotografický materiál, výtvarná a hudební díla, scénografickou a kostýmní tvorbu a nabídne komplexní pohled na tuto výjimečnou osobnost světové hudební historie.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

20.12.

Živý obraz už zdobí Malou scénu

O posledním adventním víkendu divákům, ale i sami sobě nadělili divadelníci krásný vánoční dárek. Respektive jim ho předal režisér David Šiktanc, který na Malé scéně v české premiéře uvedl grotesku Maria von Mayenburga Živý obraz, „zabalenou“ do úchvatné scénografie.

Kultura celý článek
5.6.

Vladimír Mišík: tuto sobotu v Přelouči

Legenda českého rocku Vladimír Mišík slaví své 60. narozeniny speciálním turné za účasti mnoha hostů.

Kultura celý článek
27.9.

Východočeské muzeum zahájilo novou výstavu

Motorismus se v Pardubicích ve 20. a 30. letech těšil velké popularitě, proto není divu, že zde spatřily světlo světa hned dva prestižní plochodrážní závody, Zlatá přilba a Lobkowiczův memoriál. Oba patřily mezi nejnáročnější závody a těšily se velkému zájmu u domácích i zahraničních závodníků. U zrodu obou těchto podniků stál známý pardubický podnikatel a nadšený motorista František Hladěna.

Kultura celý článek
10.5.

Vysokomýtské májové kujebání 2007

Vysokomýtské májové kujebání se koná v sobotu 19. května od 13. hodiny do nedělní 2. hodiny ranní.

Kultura celý článek
16.3.

FLORA 2007: využijte slevy

Ve dnech 19. až 22. dubna 2007 bude Výstaviště Flora Olomouc patřit jarní etapě FLORA OLOMOUC 2007.

Kultura celý článek
2.4.

Operní diva Andrea Kalivodová vzdala v Pardubicích poctu učitelům

„Akce je poděkováním za záslužnou, poctivou a zodpovědnou práci při vzdělávání a výchově budoucí generace občanů České republiky,“ uvedla organizátorka setkání místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR Miluše Horská, která je zároveň ředitelkou školy SVÍTÁNÍ.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting