Pardubický kraj otevírá v Bruselu výstavu o Bohuslavu Martinů

15.1.

Pardubický kraj otevírá v Bruselu výstavu o Bohuslavu Martinů

Pardubický kraj otevírá v Bruselu výstavu o Bohuslavu Martinů

První oficiální kulturní akci Pardubického kraje v rámci českého předsednictví v Radě EU zahájila 14. ledna vernisáž výstavy o významném rodákovi z Poličky Bohuslavu Martinů. V galerii Českého centra v Českém domě v Bruselu potrvá až do 6. února tohoto roku. Výstava obsáhle informuje návštěvníky o tomto světově proslulém českém hudebním skladateli, představiteli avantgardy dvacátého století. Padesáté výročí úmrtí Bohuslava Martinů (1890 – 1959) je také jedním z témat UNESCO pro období 2009–2010. „Bohatství evropských regionů je v jejich rozmanitosti a historickém a kulturním dědictví pro současné generace. V této souvislosti má co nabídnout i Pardubický kraj a je dobře, že právě prostřednictvím života a díla Bohuslava Martinů,“ prohlásil náměstek hejtmana Pardubického kraje a člen Výboru regionů EU Roman Línek. „Výstava patří mezi nejvýraznější aktivity Pardubického kraje v Bruselu v rámci českého předsednictví a je skutečnou připomínkou tohoto světově proslulého rodáka,“ dodal Línek. Multimediální a dynamicky koncipovaná expozice se opírá o dva pilíře – skladatelův bohatý život a fenomenální dílo na straně jedné a o dobovou i současnou scénografickou reflexi jeho divadelních počinů na straně druhé. Výstava představuje bohatý archivní i fotografický materiál, výtvarná a hudební díla, scénografickou a kostýmní tvorbu a nabídne komplexní pohled na tuto výjimečnou osobnost světové hudební historie.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

22.9.

Ministr kultury bude jednat v Pardubicích

Ve středu 23. září přijede do Pardubic na krátkou pracovní návštěvu ministr kultury ČR Václav Riedlbauch.

Kultura celý článek
26.10.

Pardubice hrají (v) Hradci

Předplatné je v prodeji v Informačním centru Hradec Králové na Gočárově třídě.

Kultura celý článek
6.8.

II. Bohdanečské kulturní léto

V příjemném prostředí lázní nebo na promenádě se můžete denně až do 7. září setkat s bohatou nabídkou tanečních a hudebních vystoupení,

Kultura celý článek
23.2.

Granty a dotace do kultury

Radní Pardubického kraje v listopadu minulého roku rozhodli o vyhlášení grantových programů

Kultura celý článek
27.3.

Východočeské divadlo si připomíná Světový den divadla

Světovému dnu divadla předchází Světový den divadla pro děti a mládež, který se po celém světě slaví 20. března

Kultura celý článek
14.4.

Zveme vás do kina na Ozvěny Ekofilmu

Tahákem budou jistě dva oceněné filmy, a to slovenský dokument o kousku divočiny v Evropě Vlčí hory a rakouský dokument z Vápencových Alp Jak se dělá prales.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting