Pardubický zámek čeká rozsáhlá rekonstrukce

3.3.

Na pardubickém zámku se bude rekonstruovat ve velkém. Rada Pardubického kraje minulý týden schválila investiční záměry na obnovu valů, vybudování parkoviště před areálem zámku a na rekonstrukci depozitářů. „Už od roku 2005 máme v Plánu údržby a rozvoje kraje v oblasti kultury zařazenou obnovu zámeckých valů coby součást dlouhodobého projektu obnovy pardubického zámku,“ řekl radní zodpovědný za kulturu a památky Miroslav Brýdl „Tato akce zahrnuje vybudování valů a jejich osvětlení a současně i osvětlení zámku. Plánujeme i vybudování odpovídajícího sociálního zařízení. Vše proto, abychom tento prostor mohli využívat i pro pořádání společenských a kulturních akcí,“ pokračoval Brýdl. Tato investice ve výši 3,3 miliony korun bude kryta ze státního rozpočtu a z rozpočtu kraje. „Po dokončení obnovy nádvoří zámku koncem letošního roku z finančních prostředků finančních mechanismů EHP/Norsko skončí možnost parkovat auta v tomto prostoru. Proto chceme před areálem zámku, na pozemcích kraje, vybudovat parkoviště pro přibližně 15 automobilů, eventuálně autobus a automobily. Náklady na stavbu odhadujeme na 2,5 milionu korun,“ dodal radní Brýdl. Třetím investičním záměrem na pardubickém zámku je rekonstrukce depozitářů Východočeské galerie v Pardubicích. Ty jsou dnes umístěny v prvním a druhém nadzemním podlaží a neodpovídají zákonným podmínkám uložení sbírkových předmětů. „Hrozí nám pokuty od ministerstva kultury, ale ještě více nám hrozí nenávratné poškození cenných sbírek,“ doplnil Brýdl. Všechny tyto investice by mohly být realizovány ještě v letošním roce.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

31.5.

Ozbrojený muž chodí už rok po Litomyšli.

Šlechtic vlastnil několik obcí v okolí města a rozsáhlé pozemky, které dnes patří Litomyšli. Toulovec patří mezi několik významných osobností města. Lidé z vděčnosti po něm pojmenovali náměstí - Toulovcovo. Mnohé pozemky města bývali rytíře.

Kultura celý článek
9.5.

Východočeské divadlo zve na premiéru komedie z divadelního zákulisí

Jako předposlední premiéru stávající sezóny uvede Východočeské divadlo Pardubice hru Divadelní komedie finského, švédsky píšícího dramatika Bengta Ahlforse, jenž do ní vtělil své bohaté zkušenosti z povolání herce, režiséra i divadelního ředitele, postavě debutujícího autora navíc přidělil své křestní jméno.

Kultura celý článek
31.5.

Aviatická pouť spadá také tradičně do termínu Mezinárodního dne dětí.

K Pardubicím neodmyslitelně patří kromě jiného také perník. Ozdobit si například malé letadýlko cukrovou polevou bude pro každého malého kluka nebo holku novým zážitkem a perník bude chutnat jistě dvojnásobně.

Kultura celý článek
20.6.

Kunětická hora ožije oblíbeným muzikálem

V nově zbudovaném amfiteátru diváky čeká oblíbený muzikál Malované na skle o lásce, svobodě a kamarádství.

Kultura celý článek
11.5.

Blbec je směšný i dojímavý, říká o nové hře Mikolášková

Mladá režisérka uvádí v pardubickém divadle po úspěšné Čistírně další komedii.

Kultura celý článek
4.3.

Město podpoří aktivity, které o prázdninách oživí Pardubice

Zvláštní grant, vyhrazený pro projekty, které oživí Pardubice v době prázdnin, vypisuje pardubický magistrát.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting