Pardubický zámek čeká rozsáhlá rekonstrukce

3.3.

Na pardubickém zámku se bude rekonstruovat ve velkém. Rada Pardubického kraje minulý týden schválila investiční záměry na obnovu valů, vybudování parkoviště před areálem zámku a na rekonstrukci depozitářů. „Už od roku 2005 máme v Plánu údržby a rozvoje kraje v oblasti kultury zařazenou obnovu zámeckých valů coby součást dlouhodobého projektu obnovy pardubického zámku,“ řekl radní zodpovědný za kulturu a památky Miroslav Brýdl „Tato akce zahrnuje vybudování valů a jejich osvětlení a současně i osvětlení zámku. Plánujeme i vybudování odpovídajícího sociálního zařízení. Vše proto, abychom tento prostor mohli využívat i pro pořádání společenských a kulturních akcí,“ pokračoval Brýdl. Tato investice ve výši 3,3 miliony korun bude kryta ze státního rozpočtu a z rozpočtu kraje. „Po dokončení obnovy nádvoří zámku koncem letošního roku z finančních prostředků finančních mechanismů EHP/Norsko skončí možnost parkovat auta v tomto prostoru. Proto chceme před areálem zámku, na pozemcích kraje, vybudovat parkoviště pro přibližně 15 automobilů, eventuálně autobus a automobily. Náklady na stavbu odhadujeme na 2,5 milionu korun,“ dodal radní Brýdl. Třetím investičním záměrem na pardubickém zámku je rekonstrukce depozitářů Východočeské galerie v Pardubicích. Ty jsou dnes umístěny v prvním a druhém nadzemním podlaží a neodpovídají zákonným podmínkám uložení sbírkových předmětů. „Hrozí nám pokuty od ministerstva kultury, ale ještě více nám hrozí nenávratné poškození cenných sbírek,“ doplnil Brýdl. Všechny tyto investice by mohly být realizovány ještě v letošním roce.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

13.11.

Noční divadlo naruby!

Pro pamětníky pak bude připravena unikátní videosmyčka záznamů nejstarších představení v konfrontaci s dnešní realitou. Budou zde k vidění ukázky z inscenací od roku 1987 a dokonce i záznamy filmových osmiček ze sedmdesátých let.“

Kultura celý článek
25.10.

POLIČKA ZVE: Svěcení mariánského sloupu i koncert barokní hudby

Během jednoho odpoledne se můžete zúčastnit tří zajímavých akcí, věnované jedinečné národní kulturní památce, kterou naleznete na poličském náměstí a kterou zdobí sochy Jiřího Františka Pacáka, uznávaného vrcholně barokního sochaře 17. století.

Kultura celý článek
10.12.

Východočeské divadlo láká na speciální vánoční díl pořadu Bez nápovědy

Dvě sezóny Východočeské divadlo uvádělo zábavný diskusní pořad Bez nápovědy, v němž moderátorka, dramaturgyně GRAND Festivalu smíchu Jana Uherová zpovídala členy pardubického hereckého souboru.

Kultura celý článek
2.1.

Zrušení představení VČD - dnes!

Bližší informace ohledně vstupného získáte na obchodním oddělení Východočeského divadla na tel. č. 466 616 432.

Kultura celý článek
26.8.

Pardubické divadlo vstupuje do své 99. sezóny

Tento týden budou v divadle zahájeny poprázdninové „oprašovací“ zkoušky jednotlivých inscenací.

Kultura celý článek
5.10.

Trolejbusový výlet do historie

Odjezd účastníků výletu bude ve 14:30 hodin ze zastávky MHD Třída Míru.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting