Pardubický zámek čeká rozsáhlá rekonstrukce

3.3.

Na pardubickém zámku se bude rekonstruovat ve velkém. Rada Pardubického kraje minulý týden schválila investiční záměry na obnovu valů, vybudování parkoviště před areálem zámku a na rekonstrukci depozitářů. „Už od roku 2005 máme v Plánu údržby a rozvoje kraje v oblasti kultury zařazenou obnovu zámeckých valů coby součást dlouhodobého projektu obnovy pardubického zámku,“ řekl radní zodpovědný za kulturu a památky Miroslav Brýdl „Tato akce zahrnuje vybudování valů a jejich osvětlení a současně i osvětlení zámku. Plánujeme i vybudování odpovídajícího sociálního zařízení. Vše proto, abychom tento prostor mohli využívat i pro pořádání společenských a kulturních akcí,“ pokračoval Brýdl. Tato investice ve výši 3,3 miliony korun bude kryta ze státního rozpočtu a z rozpočtu kraje. „Po dokončení obnovy nádvoří zámku koncem letošního roku z finančních prostředků finančních mechanismů EHP/Norsko skončí možnost parkovat auta v tomto prostoru. Proto chceme před areálem zámku, na pozemcích kraje, vybudovat parkoviště pro přibližně 15 automobilů, eventuálně autobus a automobily. Náklady na stavbu odhadujeme na 2,5 milionu korun,“ dodal radní Brýdl. Třetím investičním záměrem na pardubickém zámku je rekonstrukce depozitářů Východočeské galerie v Pardubicích. Ty jsou dnes umístěny v prvním a druhém nadzemním podlaží a neodpovídají zákonným podmínkám uložení sbírkových předmětů. „Hrozí nám pokuty od ministerstva kultury, ale ještě více nám hrozí nenávratné poškození cenných sbírek,“ doplnil Brýdl. Všechny tyto investice by mohly být realizovány ještě v letošním roce.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

11.9.

V Poličce zavzpomínají na rok 1938.

Výstava obsahuje velké množství dobových materiálů a podrobně dokumentuje regionální dopad Mnichovského diktátu, který se stal předzvěstí rozpoutání druhé světové války.

Kultura celý článek
5.12.

Roční předplatné do VČD potěší i jako vánoční dárek

Východočeské divadlo nyní nabízí Klasické předplatné (skupiny A, B, C, E, F a H) a Seniorské předplatné (skupiny T, U a X).

Kultura celý článek
23.2.

Blíží se XII. ročník GRAND Festivalu smíchu v Pardubicích

Dalších 15 představení diváky čeká v programu na Malé scéně ve dvoře, v Kulturním domě Hronovická i v Městském divadle.

Kultura celý článek
16.8.

Festival Hrady CZ tento týden roztančí Hradec nad Moravicí

Návštěvníci festivalu Hrady CZ na Hradci nad Moravicí mohou za příplatek stanovat v komfortních VIP Hradních kempech nabízejících ubytování v hlídaném areálu s vlastním sociálním zařízením a sprchami nebo zdarma v tradičním stanovém městečku vedle areálu festivalu.

Kultura celý článek
2.9.

Jan Rusňák ve foyer VČD

Důsledný postup od skic k obrazu byla cesta, kterou nikdy neopouštěl a která charakterizovala jeho náročnost k vlastní tvorbě.

Kultura celý článek
3.11.

Východočeské divadlo navštívil stotisící divák roku 2016

Zjevně překvapeného Ondřeje pozvala před představením na jeviště dlouhodobě nejoblíbenější herečka souboru Petra Janečková, aby mu poblahopřála a předala dárkový balíček s poukázkami na roční předplatné pro dvě osoby, s knihami o historii pardubického divadla a GRAND Festivalu smíchu, s CD pohádky Kráska a zvíře s písněmi Michala Hrůzy a CD inscenace Hej, Mistře! s hudbou Jakuba Jana Ryby a dalšími upomínkovými předměty.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting