Pardubický zámek obdržel štědrou dotaci

13.12.

Pardubický zámek obdržel štědrou dotaci

Pardubický zámek obdržel štědrou dotaci

Pardubický zámek čekají v blízké budoucnosti velké změny, obdržel totiž z Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod finanční dotaci ve výši 32 902 550 korun. Finanční prostředky jsou určeny na zvýšení atraktivity a rozšíření návštěvnických služeb v areálu zámku. Díky těmto financím tak bude moci Východočeské muzeum v Pardubicích úplně poprvé ve své historii zpřístupnit návštěvníkům pozdněgotickou zámeckou kapli. Projekt „Zvýšení atraktivity a rozšíření návštěvnických služeb v areálu Zámku Pardubice“ byl připravován Pardubickým krajem od roku 2009, letos v listopadu Východočeské muzeum v Pardubicích finance obdrželo. „Peníze z projektu jsou určeny na restaurování a zprovoznění zámecké kaple nebo třeba na vybudování expozice dějin města Pardubic,“ vysvětluje Jitka Rychlíková, ředitelka Východočeského muzea v Pardubicích. Kromě těchto změn se mohou návštěvníci zámku těšit na nový navigační systém či osvětlení a ozvučení některých interiérů. Zároveň budou otevřeny nové, dosud veřejnosti nepřístupné prostory, jež dosud slouží jako depozitáře. Správa zámku a muzea plánuje umístění laviček na obou nádvořích a parkánu. Na své si přijdou i cyklisté, kteří snadno zaparkují kola do nových stojanů na nádvoří. Změna čeká rovněž zámecké valy. Ty budou osazeny informačními tabulemi a kamerunské kozy ze severního rondelu dostanou upravený výběh. Velkou regenerací projde i zeleň na valech. „Nechali jsme si vypracovat podrobnou dendrologickou studii, která by měla být výchozím materiálem pro citlivou realizaci projektu," uzavírá ředitelka Rychlíková.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

25.11.

Univerzita Pardubice vydala rozsáhlou celobarevnou monografii

Dosud velice aktivní umělec, spolupracuje také s řadou českých univerzit na vzniku insignií, medailí a pečetidel.

Kultura celý článek
15.8.

Festival Brod 1995 v sobotu představí to nejlepší z české a slovenské muziky

Už tuto sobotu 17. srpna se do Českého Brodu sjede již pošesté vybraná hudební společnost. Návštěvníkům stadionu na Kutilce zazpívá a zahraje cenami ověnčená zpěvačka a písničkářka Lenny, která dokazuje, že hudební geny se nezapřou.

Kultura celý článek
2.5.

Na zákusky a uzeniny zvou do poličského muzea

Mimořádná ZAHAJOVACÍ SLAVNOST konána bude V SOBOTU 6. KVĚTNA 2017 OD 14-TÉ HODINY. JISTĚ PŘIJDE vám vhod prohlédnout si zboží rozličné a porculán KRÁSNĚ MALOVANÝ. BAIZAR – sklenář a obchodník v Poličce zaručuje příjemnou obsluhu a vybrané lahůdky.

Kultura celý článek
2.12.

Japonskem se šíří Puerimánie

Země vycházejícího slunce mladé zpěváky z České republiky miluje

Kultura celý článek
29.1.

Jan Knap, obrazy, kresby a grafika

V chrudimské galerii ART bude vystavovat od 1. února do 17. března 2007 chrudimský rodák Jan Knap.

Kultura celý článek
15.6.

Vedení KPP nesouhlasí se slučováním muzea a galerie

Věříme, že znovu dobře zvážíte svůj úmysl a vezmete v potaz náš názor.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting