Perníček uspěl na festivalu ve Strážnici

10.7.

Perníček uspěl na festivalu ve Strážnici

Pardubický dětský folklórní soubor Perníček uspěl na Mezinárodním folklórním festivalu Strážnice 2013. Na této nejprestižnější akci svého druhu v České republice získal v konkurenci stovek účinkujících (převážně dospělých souborů) velmi významné ocenění "Laureát MFF Strážnice 2013".  V letošním ročníku se jím přitom může pyšnit pouze pět subjektů.


       Perníček tímto svým výkonem reprezentoval nejen Základní uměleckou školu Havlíčkova, pod kterou působí, ale i město a celý Pardubický kraj. Výsledek v soutěži i dlouhodobě kvalitní práci souboru a jeho vedoucí Lenky Šťastné ocenila také náměstkyně hetmana Pardubického kraje Jana Pernicová, zodpovědná za školství, kulturu a památkovou péči. „Úspěch dětského folklórního souboru Perníček je skvělou reprezentací našeho kraje, jeho kulturních tradic i příkladem pro mladé lidi, kteří dosud přemýšlejí o aktivní činnosti v oblasti kultury. Členům souboru srdečně blahopřeji a v jeho další umělecké činnosti mu přeji hodně tvůrčích sil,“ řekla v reakci na výsledek prestižní soutěže Jana Pernicová.


       Dětský folklorní soubor Perníček vznikl v roce 1986 při Základní umělecké škole v Havlíčkově ulici v Pardubicích, pod jejímiž ochrannými křídly pracuje dodnes. Všichni členové souboru jsou žáci nebo absolventi této školy. V současnosti soubor sdružuje více než 100 členů ve věku od sedmi do osmnácti let. Taneční složka je rozdělena do tří věkových skupin, se souborem pracují tři dětské lidové muziky.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

13.11.

Na stotísícového diváka VČD čekají zajímavé dárky

Při této příležitosti divadlo na svých internetových stránkách www.vcd.cz připravilo i tradiční tipovací soutěž, ve které mohou zájemci tipovat, kdy stotisící divák divadlo navštíví. Kdo bude pravdě nejblíže, vyhraje rovněž roční abonmá pro dvě osoby.

Kultura celý článek
24.2.

Festival smíchu byl ve znamení moderny. Ale zvítězila klasika

"Jménem čídy: UÁÁÁ!" poděkoval slovy pana Kaplana za ocenění inscenace Pan Kaplan má třídu rád režisér Miroslav Hanuš.

Kultura celý článek
15.3.

Děti se radovaly z výher a živých kuřátek

„Kuřátka a slepičky“ seznámily se životem těchto zvířátek, jejich potravou, dostaly do ruky výukový materiál a vyzkoušely si například i práci farmářů.

Kultura celý článek
10.9.

Projekt společné knihovny pro děti a dospělé se osvědčil

Do uvedené pobočky lidé chodí nejen pro knihy, ale využívají i počítače připojené k internetu.

Kultura celý článek
16.9.

Nedělní odpoledne s Bláznivými nůžkami

Jenom vy můžete vypovídat a usvědčit vraha. Věřte, že této bláznivé zábavy se rádi zúčastníte! Ještě nikdy se vám totiž nestalo, že byste mohli ovlivňovat děj hry, mluvit s postavami a dokonce vypátrat vraha! Budete v napětí, ale zároveň se budete skvěle bavit!

Kultura celý článek
13.11.

Z pardubických Tradic Evropy se staly Tradice světa. Přijeli Indové

Kromě řady vystoupení zažila akce i veselé taneční dílny, vše uzavřel letos opravdu pestrobarevný folklórní bál. Na něm vždy každý soubor učí jeden národní tanec své země. Zde si opravdu na Lotranda a Zubejdu nešlo nevzpomenout.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting