Pernštejnské slavnosti

26.7.

Pernštejnské slavnosti

Pernštejnské slavnosti jsou každoroční akcí, kterou pořádá Pardubický pivovar a.s. přímo ve svém areálu. Jde o akci s velkou tradicí, jež je určena především Pardubákům a lidem z blízkého okolí, ale také samozřejmě všem ostatním milovníkům zlatavého moku Pernštejn. V rámci doprovodného programu nezapomíná Pardubický pivovar a.s. ani na děti.

Tradičně je akce nabitá pestrým hudebním programem především z místních kapel. Odpoledne patří zejména dětem. V letošním roce pro ně připravujeme výtvarné dílny, v nichž až do podvečerních hodin můžou tvořit svá malá díla. V rámci akce obvykle vystoupí i dětský taneční soubor z Pardubic. Dále pro nejmenší bude připraven také dětský koutek, kde se mohou projet na koních, využít skákací hrad, trampolínu a jiné atrakce.

Pozdní odpoledne už je určeno především dospělým, pro které je připraven pestrý hudební program. Krátké půlhodinové intervaly mezi jednotlivými kapelami jsou vyplněné soutěžemi – tentokrát pro dospělé. Zájemcům o pivovar je v rámci akce nabízena také exkurze, při níž mohou nahlédnout do tajů vaření piva a ochutnat tento mok přímo z tanku. Konec akce je stanoven na 22. hodinu.

Všichni jste zváni v pátek 6. září na Pernštejnské slavnosti do Pardubického pivovaru a.s.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

14.3.

Výstava o historii české měny se představí v nizozemském Naardenu

Původní výstavy z roku 2013 a 2016 ještě rozšíří téma „European Silver Thalers of the Comenius Era“ (Evropský stříbrný tolar za doby Komenia), které připomene složité poměry v evropských měnových systémech od konce 16. století do druhé poloviny 17. století. I do českých zemí v té době hojně pronikaly stříbrné tolarové mince nizozemské, produkované ve velkém množství z drahých kovů dovážených ze zámoří.

Kultura celý článek
18.4.

11. Jamrock je plný zajímavost!

Letos zde poprvé vystoupí ikona československého pop-rocku Richard Müller (SK), po letech se vrátí Divokej Bill, Horkýže Slíže (SK), uvidíme současnou, cenami Anděl ověnčenou, skupinu Mirai nebo rockové Dymytry, Dogu, BSP či zábavné Waldagang nebo brněnské Poletíme? a desítky dalších.

Kultura celý článek
2.4.

Divadlo Exil bodovalo

Pardubický amatérský soubor má za sebou festivalový maratón, ve kterém se utkal s dalšími divadelníky našeho kraje o ceny.

Kultura celý článek
31.1.

Také miminka létají do vesmíru!

Turistům pořadatelé nabízejí ubytování, pokud chtějí přijet v sobotu o den dříve a podívat se do blízkých skal Toulovcovy maštale nebo relaxovat v novém bazénu.

Kultura celý článek
21.2.

Děti se naposledy projdou pernštejnskou historií

V pohádkové taškařici o tom, co se stane, když se při prohlídce hradu Pernštejn zmocní zlobivý mazaný kluk kouzelného zvonečku a nejhezčí holky na hradě, hrají Ludmila Mecerodová, Martina Sikorová, Petr Borovec a Alexandr Postler.

Kultura celý článek
27.10.

Miss Czech Press 2017 startuje castingem v Klubu Lávka

www.misspress.cz. Přihlásit se může každá dívka od 18 do 28 let, která je vysoká minimálně 168 centimetrů, je bezúhonná, svobodná, bezdětná a hovoří plynně česky,“ přiblížila Žaneta Morštadt, která zastřeší finále jako produkční.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting