Pernštýnské náměstí se promění v mikulášský jarmark

22.11.

Pernštýnské náměstí se promění v mikulášský jarmark

Pernštýnské náměstí se promění v mikulášský jarmark

Pernštýnské náměstí se promění v mikulášský jarmark

V první adventní víkend nabídne Pernštýnské náměstí obyvatelům i návštěvníkům Pardubic tradiční dobový mikulášský jarmark nabitý programem. Pernštýnské náměstí se na dva dny promění v mikulášský jarmark. Mezi stánky lidových řemeslníků najdeme nabídku staročeských jídel i nápojů či inspiraci na dárky pod vánoční stromeček. Vzhledem k blížícím se Vánocům nebude chybět ani vyřezávaný Betlém s živými zvířátky. Zimomřivé návštěvníky zahřeje horká medovina. Pro děti i dospělé je připraven také bohatý vánoční program. S pohádkou se svezeme Na káře až do Betléma, kejklíři nás budou bavit, sokolníci a dobové kapely nám připomenou časy dávno minulé. První adventní neděli se mohou návštěvníci těšit na Slavnostní rozsvícení vánočního stromu na Pernštýnském náměstí. Za zvuku trubačů se v 16:15 hodin rozsvítí vánoční strom. Spolu s folklorním souborem Lipka a dětskými pěveckými sbory si naladíme tu pravou předvánoční atmosféru. Chybět nebude ani dobový vánoční program. Celou akci pro Vás připravilo Kulturní centrum Pardubice za finanční podpory Statutárního města Pardubice. Tato akce je pod záštitou primátorky města Pardubic MUDr. Štěpánky Fraňkové. Slavnostní rozsvícení vánočního stromu na Pernštýnském náměstí 27.11. v 16:15 Pernštýnské náměstí První adventní neděli se v 16:15 za zvuku trubačů rozsvítí vánoční strom na Pernštýnském náměstí. V průběhu prvního adventního víkendu se Pernštýnské náměstí promění v historické vánoční tržiště, na kterém potkáme trubadúry, divadlo pro děti, sokolníky, Ježíška a živá zvířátka v Betlémě. Chybět nebude ani bohatý doprovodný program. Zatančit a zazpívat si můžete například s folklorním souborem Lipka a srdce každého návštěvníka jistě potěší i vánoční koledy v podání dětských pěveckých sborů. Celou akci pro Vás připravilo Kulturní centrum Pardubice za finanční podpory Statutárního města Pardubice. Program Sobotní doprovodný program – od 14:00 – rytířská klání, historická dobová hudba a tanec… Nedělní doprovodný program – od 14:00 – dětské pěvecké sbory, pohádka pro děti, folklorní soubor, dospělé pěvecké sbory

Další zprávy z kategorie "Kultura"

9.11.

Východočeské divadlo brzy přivítá stotisícího diváka roku 2011

V loňském roce do Východočeského divadla zavítalo 120.210 diváků.

Kultura celý článek
14.5.

Verdikt poroty: Větrný rukáv, Kašpar, ranvej

Kdy bude pardubické centrum zdobit památník vzdávající hold pardubickému rodákovi, zatím není jasné. Třídu Míru čeká nejprve zhruba roční rekonstrukce, která by měla začít na podzim. Město dosud nemá na výrobu památníku ani vyčleněné prostředky.

Kultura celý článek
2.4.

Pardubické hudební jaro zahájí koncert Filharmonie Brno

Hned zahajovací koncert je posluchačsky velmi přitažlivý.

Kultura celý článek
27.9.

Východočeské muzeum zahájilo novou výstavu

Motorismus se v Pardubicích ve 20. a 30. letech těšil velké popularitě, proto není divu, že zde spatřily světlo světa hned dva prestižní plochodrážní závody, Zlatá přilba a Lobkowiczův memoriál. Oba patřily mezi nejnáročnější závody a těšily se velkému zájmu u domácích i zahraničních závodníků. U zrodu obou těchto podniků stál známý pardubický podnikatel a nadšený motorista František Hladěna.

Kultura celý článek
4.6.

Východočeské divadlo naposledy zve do luxusního apartmá hotelu Plaza

Režie se ujal Petr Novotný. Premiéra se na Malé scéně ve dvoře uskutečnila 6. dubna 2013 a inscenace dosáhla úctyhodných 42 repríz.

Kultura celý článek
22.11.

Pardubičtí začínající herci se naposledy vydají na Výlet

Děj teenagerovské komedie, doprovázené chytlavou hiphopovou hudbou Daniela Fikejze, se na první pohled může zdát banální. Paní učitelka Kayová bere své žáky pocházející ze sociálně slabších skupin na výlet za zdi domovské školy.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting