Pernštýnské náměstí se promění v mikulášský jarmark

22.11.

Pernštýnské náměstí se promění v mikulášský jarmark

Pernštýnské náměstí se promění v mikulášský jarmark

Pernštýnské náměstí se promění v mikulášský jarmark

V první adventní víkend nabídne Pernštýnské náměstí obyvatelům i návštěvníkům Pardubic tradiční dobový mikulášský jarmark nabitý programem. Pernštýnské náměstí se na dva dny promění v mikulášský jarmark. Mezi stánky lidových řemeslníků najdeme nabídku staročeských jídel i nápojů či inspiraci na dárky pod vánoční stromeček. Vzhledem k blížícím se Vánocům nebude chybět ani vyřezávaný Betlém s živými zvířátky. Zimomřivé návštěvníky zahřeje horká medovina. Pro děti i dospělé je připraven také bohatý vánoční program. S pohádkou se svezeme Na káře až do Betléma, kejklíři nás budou bavit, sokolníci a dobové kapely nám připomenou časy dávno minulé. První adventní neděli se mohou návštěvníci těšit na Slavnostní rozsvícení vánočního stromu na Pernštýnském náměstí. Za zvuku trubačů se v 16:15 hodin rozsvítí vánoční strom. Spolu s folklorním souborem Lipka a dětskými pěveckými sbory si naladíme tu pravou předvánoční atmosféru. Chybět nebude ani dobový vánoční program. Celou akci pro Vás připravilo Kulturní centrum Pardubice za finanční podpory Statutárního města Pardubice. Tato akce je pod záštitou primátorky města Pardubic MUDr. Štěpánky Fraňkové. Slavnostní rozsvícení vánočního stromu na Pernštýnském náměstí 27.11. v 16:15 Pernštýnské náměstí První adventní neděli se v 16:15 za zvuku trubačů rozsvítí vánoční strom na Pernštýnském náměstí. V průběhu prvního adventního víkendu se Pernštýnské náměstí promění v historické vánoční tržiště, na kterém potkáme trubadúry, divadlo pro děti, sokolníky, Ježíška a živá zvířátka v Betlémě. Chybět nebude ani bohatý doprovodný program. Zatančit a zazpívat si můžete například s folklorním souborem Lipka a srdce každého návštěvníka jistě potěší i vánoční koledy v podání dětských pěveckých sborů. Celou akci pro Vás připravilo Kulturní centrum Pardubice za finanční podpory Statutárního města Pardubice. Program Sobotní doprovodný program – od 14:00 – rytířská klání, historická dobová hudba a tanec… Nedělní doprovodný program – od 14:00 – dětské pěvecké sbory, pohádka pro děti, folklorní soubor, dospělé pěvecké sbory

Další zprávy z kategorie "Kultura"

27.11.

V Pardubicích se naposledy sejde Dvanáct rozhněvaných mužů

Premiéra ve Východočeském divadle se uskutečnila 7. ledna 2012 a inscenace během svého uvádění na prknech divadel i festivalů po celé republice dosáhla úctyhodných 48 repríz.

Kultura celý článek
4.10.

Pardubičtí herci vám na Malé scéně vyměří Pozemkovou daň

V letošní sezóně divadlo představí celkem pět novinek, kterými bude pokračovat v prozkoumávání rozličných podob dnešních autorských přístupů a režijních postupů.

Kultura celý článek
24.2.

Festival smíchu byl ve znamení moderny. Ale zvítězila klasika

"Jménem čídy: UÁÁÁ!" poděkoval slovy pana Kaplana za ocenění inscenace Pan Kaplan má třídu rád režisér Miroslav Hanuš.

Kultura celý článek
1.7.

Letní kino zpět v Tyršových sadech

Úvodní projekce se představila dokumentem Šmejdi, který upozorňuje na manipulaci a zneužívání důvěřivých seniorů. Diváky čeká každý den jiný film a program myslí na děti i dospělé, fanoušky velkofilmů, příznivce české klasiky i artových dokumentů.

Kultura celý článek
27.8.

Přijďte si do AFI Paláce pro podpis slavných českých hokejistů

Autogramiáda hokejistů se koná u příležitosti výstavy fotografií Jiřího Koliše, která mapuje cestu českých hokejistů za zlatem na olympijských hrách v Naganu v roce 1998. Fotografie Jiřího Koliše zobrazují hokejisty nejen během turnajů v Japonsku, ale také při bouřlivých oslavách na Staroměstském náměstí v Praze.

Kultura celý článek
2.2.

Východočeské divadlo Pardubice na Žižkovské štaci

Přehlídky divadlo pořádá pravidelně třikrát v sezóně, vždy od prvního úterý v únoru, dubnu a listopadu.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting