Peter Nagy přiveze do Pardubic své největší hity

6.11.

Peter Nagy přiveze do Pardubic své největší hity

Peter Nagy v letošním roce oslavil jubilejní 60. narozeniny a při této příležitosti se rozhodl vyrazit na turné po Českých a Slovenských zemích. Při těchto koncertech vzpomene tato slovenská popová ikona nejen na notoricky známé hity jeho kariéry, ale i na písně z alb vydaných v posledních letech.

V roce 1982 odstartovala kariéra Petera Nagyho hitem „Profesor Indigo“, jež zvítězila v televizní hitparádě 5xP a jež nasměrovala tohoto charismatického slovenského zpěváka na profesionální dráhu. Tato píseň dala název i kapele, která provázela Petera Nagyho celou jeho zpěváckou kariérou. Ta vyvrcholila v roce 1986 získáním tehdejšího československého Zlatého slavíka. Začala takzvaná „Nagymánie“. Dnes mnoho hitů Petera Nagyho již zlidovělo, jmenujme pro příklad „Láska je tu s námi“, „Kristínka iba spí“, „Aj tak sme stále frajeri“ nebo „S nohami na stole“.

Jeden z těchto jubilejních koncertů budou hostit i Pardubice, konkrétně tedy PVV Ideon, kde Peter Nagy vystoupí ve čtvrtek 7. listopadu od 19 hodin. Posluchači se můžou těšit na přehlídku toho nejúspěšnějšího z bohaté více než pětatřiceti leté hudební kariéry. Vzhledem k tomu, že Peter s koncerty poslední dobou stále více šetří, je to jedinečná příležitost ho vidět na podiu v plné síle.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

28.12.

Až nám perník zavoní ...

Na půdě muzea se vydáte zpět téměř o století a budete svědky toho, kolik úsilí je na cestě za bohatým štědrovečerním stolem.

Kultura celý článek
8.3.

Postup na Wokerův Prostějov

O postup na Celostátní festival poezie v Prostějově se celkem utkalo 28 nadějných mladých recitátorů. Ti byli rozděleni do tří věkových kategorií. První kategorii tvořili studenti od 15 do 17 let, ve II. kategorii se představili recitátoři od 17 do 20 let a ve III. vystoupili recitátoři nad 20 let.

Kultura celý článek
14.10.

Do Novohradeckého divadla přiletí drak

Jarmila Enochová jezdí se svými loutkami po celé České republice. V každém ročním období má připravený odlišný dračí příběh. V Novohradeckém divadle děti uvidí pohádku O drakovi, který létal.

Kultura celý článek
2.4.

Mučírna v Moravské Třebové zahájila …

Největší mučírna v republice byla otevřena ve sklepních prostorách zámku v Moravské Třebové.

Kultura celý článek
10.5.

Spitfire láká na Aviatickou pouť

Precizně zpracovaná maketa v měřítku 1:1 byla dokončena v nedávné době ve sdružení Czech Spitfire Club. Spitfire bude v obchodním centru vystaven do poloviny května a je poutačem na blížící se Aviatickou pouť, která se uskuteční 1. a 2. června na letišti v Pardubicích.

Kultura celý článek
29.10.

Pošlete hlas pro své město

Připomeňme, že v loňském roce se radovala z překvapivého druhého místa východočeská Litomyšl.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting