Plný kapsy šutrů pobaví diváky

7.10.

Plný kapsy šutrů pobaví diváky

Plný kapsy šutrů pobaví diváky

Plný kapsy šutrů pobaví diváky

Laskavou a inteligentní komedii Plný kapsy šutrů, pojednávající o natáčení amerického velkofilmu očima dvou irských venkovanů, zahraje Východečechům ve třech představeních brněnský divadelní soubor Amadis. V malém irském městečku se natáčí americký velkofilm. V průběhu filmování se setkávají dva místní "ztracenci" Charlie Conlon a Jake Quinn, jejichž životy jsou jeden velký průšvih. Oba doufají, že by se mohli prosadit u filmu a proměnit svůj osud k lepšímu. Na své zoufale neúspěšné cestě za slávou se však setkávají s "pěšáky", kteří sice nic nedokázali, ale zato dobře vědí, jak se vypořádat s někým, kdo by je mohl připravit o jejich teplé místečko. Oceňovaná komedie nabízí kromě zábavy i okamžiky k zamyšlení. Hra od irské autorky Marie Jonesové v podání divadelníhou souboru Amadis získala na přehlídce v Dačicích nominaci na národní přehlídku, cenu za herecký výkon pro oba herce i cenu za režii. Jedná se o herecký koncert dvou herců, z nichž každý ztvárňuje šest různých rolí a brněnský Amadis je jediným neprofesionálním souborem na světě s oficiálním právem na hraní této komedie. Plný kapsy šutrů mohou diváci shlédnout v pátek 16. října od 20 hodin v Dolní Dobrouči v Restauraci Lidový dům, v sobotu 17. října od 20 hodin v Havlovickém divadle (sál Domu kultury v Havlovicích u Úpice) a konečně v neděli 18. října od 20 hodin v Hradeckém divadle (A studio královéhradeckého ADALU na třídě ČSA) Prodej vstupenek je na místě hodinu před začátkem pořadu. Zájemci najdou více informací na stránkách www.dobredivadlo.cz

Další zprávy z kategorie "Kultura"

3.11.

Kraj převzal litomyšlské Portmoneum

Unikátnost Portmonea je především v umělecké hodnotě výmalby dvou místností z 20. let 20. století od Josefa Váchala, která nemá obdoby. „Dnes uznávaný malíř pestrými barvami vypodobnil mnoho duchovních a náboženských témat, která postavil vedle sebe tak, že divákovi přechází zrak a jen s pomocí vysvětlujícího komentáře má šanci se dopátrat Váchalových úmyslů, vycházejících z jeho životních postojů a názorů na výtvarné umění,“ vysvětlil ředitel Regionálního muzea v Litomyšli René Klimeš.

Kultura celý článek
29.7.

První ročník Hradu divadelníků začíná!

Večer bude patřit zase dospělým. Držitelé rodinných pasů mají slevu. Na hradě vystoupí herci souboru SemTamFór ze Slavičína s inscenacemi Orgasmus bez předsudků a Ani o den dýl. SemTamFór slibuje divákům komedie založené na protikladném myšlení mužů a žen.

Kultura celý článek
9.3.

VČD dosáhlo rekordu v návštěvnosti

Při prezentování hospodářských výsledků za rok 2006 se ředitel VČD Pardubice Petr Dohnal musel pochválit.

Kultura celý článek
27.1.

Východočeská galerie zažádala ministerstvo o dotace

O peníze, které pomohou výrazně zlepšit podmínky fungování naší krajské galerie, se bojovalo mnoho let.

Kultura celý článek
22.6.

Generální ředitel Národní knihovny ČR zavítal do Pardubic

S panem ředitelem Kocandou jsme měli možnost prodiskutovat hned několik důležitých knihovnických témat a porovnat své názory na vybrané otázky vztahující se k fungování knihovny jako takové,“ zhodnotila setkání Kodetová.

Kultura celý článek
19.9.

Nedělní odpoledne s Bláznivými nůžkami

První letošní představení z cyklu Pohodová neděle se uskuteční již tuto neděli 21. září, kdy divadlo uvede interaktivní komedii Bláznivé nůžky, která vás zavede do kadeřnického salónu, kam přichází několik náhodných i stálých zákazníků.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting