Po 4 letech se do Hradce vrací Helicopter show

22.4.

Po 4 letech se do Hradce vrací Helicopter show

Po 4 letech se do Hradce vrací Helicopter show

Na královéhradeckém letišti se ve dnech 20. – 21. května uskuteční jubilejní 10. ročník mezinárodního setkání leteckých záchranných služeb, který bude spojený s leteckým dnem. Organizátoři letos očekávají rekordní účast z řad návštěvníků i pilotů. V minulých letech se totiž Helicopter show nekonala a tak je očekáván zájem i tisíců příznivců helikoptér z celé Evropy. „Na pátek dvacátého května je naplánované tradiční setkání odborníků z letecko zdravotnických služeb s názvem Air Ambulance 2011. Tématem konference bude použití vrtulníku integrované záchranného systému na základě zkušeností při povodních v severních Čechách v loňském roce,“ říká hlavní pořadatel akce Daniel Tuček ze společnosti DSA. Sobota pak bude tradičně patřit veřejnosti, která bude moci vidět letecké ukázky v podání nejlepších českých i evropských pilotů. „K vidění bude letecká akrobacie, let historického větroně, zásah vrtulníků při hromadné nehodě, přelety letadel a další ukázky a prohlídky letadel a vrtulníků,“ přibližuje Jozef Daňo, podle kterého podobná show nemá nejen v Česku obdoby. Jubilejní desátý ročník Helicopter show nabídne návštěvníků zajímavý program. Pilotáž předvede několik záchranářských a vojenských vrtulníků, leteckou akrobacii předvede slavný letoun SU 31 a atraktivní podívaná bude také na ukázky záchrany lidských životů při hromadné havárii. Součástí sobotní Helicopter show bude ukázka letecké a pozemní techniky, seskoky parašutistů a také možnost vyhlídkových letů. Návštěvníci si budou moci zblízka prohlédnout přes padesát vrtulníků a letounů. Helicopter show patří k tradičním akcím na hradeckém letišti. „Je to jedna z největších akcí, které se tento rok na letišti uskuteční. Jsme rádi, že se tato v Evropě ojedinělá a velmi prestižní akce vrátila na naše letiště,“ uzavírá ředitel hradeckého letiště Roman Zindulka.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

29.9.

Litomyšlské Klášterní zahrady získaly prestižní ocenění

Litomyšl a Praha zde převzaly ocenění Trend Award – Building with Green za Klášterní zahrady a zahradu vily Müller.

Kultura celý článek
24.7.

Pardubická kultura v létě nespí

V sobotu 25. července se dění přesune na Příhrádek, kde šermířské divadlo Zubři představí Pardubice v době Pernštejnů.

Kultura celý článek
29.1.

Na GRAND Festivalu smíchu byla vyhlášena Komedie roku 2018

Diváci měli během jednoho týdne možnost zhlédnout sedm nejlepších komedií, které v roce 2018 vznikly na jevištích českých profesionálních divadel. Další komediální představení zájemce čekala v doprovodném programu. GRAND Festival smíchu je právě svým zaměřením zcela unikátní, neboť se věnuje výhradně komediálnímu žánru, jenž je na jiných festivalech opomíjen.

Kultura celý článek
1.11.

Erotická groteska druhou premiérou 98. sezóny VČD

Po české premiéře interaktivní detektivní komedie Bláznivé nůžky Východočeské divadlo Pardubice nastudovalo další komedii.

Kultura celý článek
15.1.

Foyer pardubického divadla ožije zbojnickým muzikálem

Inscenace se hraje na příležitostné scéně ve foyer, stejně jako předchozí projekt podobného charakteru.

Kultura celý článek
16.10.

Do Houslí a JAMU v Divadle Exil

Společně se podíváme na dva manželské páry, které jsou tak trochu v krizi.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting