Po 4 letech se do Hradce vrací Helicopter show

22.4.

Po 4 letech se do Hradce vrací Helicopter show

Po 4 letech se do Hradce vrací Helicopter show

Na královéhradeckém letišti se ve dnech 20. – 21. května uskuteční jubilejní 10. ročník mezinárodního setkání leteckých záchranných služeb, který bude spojený s leteckým dnem. Organizátoři letos očekávají rekordní účast z řad návštěvníků i pilotů. V minulých letech se totiž Helicopter show nekonala a tak je očekáván zájem i tisíců příznivců helikoptér z celé Evropy. „Na pátek dvacátého května je naplánované tradiční setkání odborníků z letecko zdravotnických služeb s názvem Air Ambulance 2011. Tématem konference bude použití vrtulníku integrované záchranného systému na základě zkušeností při povodních v severních Čechách v loňském roce,“ říká hlavní pořadatel akce Daniel Tuček ze společnosti DSA. Sobota pak bude tradičně patřit veřejnosti, která bude moci vidět letecké ukázky v podání nejlepších českých i evropských pilotů. „K vidění bude letecká akrobacie, let historického větroně, zásah vrtulníků při hromadné nehodě, přelety letadel a další ukázky a prohlídky letadel a vrtulníků,“ přibližuje Jozef Daňo, podle kterého podobná show nemá nejen v Česku obdoby. Jubilejní desátý ročník Helicopter show nabídne návštěvníků zajímavý program. Pilotáž předvede několik záchranářských a vojenských vrtulníků, leteckou akrobacii předvede slavný letoun SU 31 a atraktivní podívaná bude také na ukázky záchrany lidských životů při hromadné havárii. Součástí sobotní Helicopter show bude ukázka letecké a pozemní techniky, seskoky parašutistů a také možnost vyhlídkových letů. Návštěvníci si budou moci zblízka prohlédnout přes padesát vrtulníků a letounů. Helicopter show patří k tradičním akcím na hradeckém letišti. „Je to jedna z největších akcí, které se tento rok na letišti uskuteční. Jsme rádi, že se tato v Evropě ojedinělá a velmi prestižní akce vrátila na naše letiště,“ uzavírá ředitel hradeckého letiště Roman Zindulka.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

18.12.

Pardubická Christmas Party s Albertem Santanou a Amber se blíží

Vánoční tradice pro všechny, kteří si vybírají koledy hlavně podle BPM, je opět tady. Devatenáctý ročník legendární Christmas Party proběhne 25. prosince 2018 v klubu ABC, kde vystoupí kromě deseti domácích hostů také Alberto Santana ze Španělska a Amber z Nizozemí.

Kultura celý článek
3.11.

Taneční víření na pardubickém zámku slavnostně odstartovalo

Součástí výstavy s názvem Pardubice ve výru tance je také bohatý doprovodný program.

Kultura celý článek
10.12.

Východočeské divadlo láká na speciální vánoční díl pořadu Bez nápovědy

Dvě sezóny Východočeské divadlo uvádělo zábavný diskusní pořad Bez nápovědy, v němž moderátorka, dramaturgyně GRAND Festivalu smíchu Jana Uherová zpovídala členy pardubického hereckého souboru.

Kultura celý článek
17.2.

Julie na laně nezklame!

Existuje vůbec? Kdo se vlastně za neobvyklým jménem Jarad Portský skrývá?

Kultura celý článek
24.5.

Univerzita Pardubice zpestří program letošní „Pardubické muzejní noci“

Fakulta elektrotechniky a informatiky přispěje světelnými graffiti, díky nimž návštěvníci budou moci kreslit světlem po zámeckých zdech nebo dokreslit fresky v rytířských sálech zámku.

Kultura celý článek
19.2.

Královna Alžběta II. na prknech Východočeského divadla Pardubice

V sobotu 22. února na pardubická divadelní prkna poprvé vstoupí současná britská panovnice Alžběta II., která je titulní postavou hry Petera Morgana Audience u královny (inscenaci uvede divadlo místo původně plánované premiéry muzikálu Grand Hotel, jež se přesouvá do následujících sezón). Královnu Alžbětu II. ztvární Petra Janečková, která v roce 2014 v Králově řeči hrála manželku krále Jiřího VI. rodným jménem Elizabeth Angela Marguerite Bowes-Lyon, matku Alžběty II. Za režisérský pult stejně jako při Králově řeči usedl Petr Novotný.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting