Po 4 letech se do Hradce vrací Helicopter show

22.4.

Po 4 letech se do Hradce vrací Helicopter show

Po 4 letech se do Hradce vrací Helicopter show

Na královéhradeckém letišti se ve dnech 20. – 21. května uskuteční jubilejní 10. ročník mezinárodního setkání leteckých záchranných služeb, který bude spojený s leteckým dnem. Organizátoři letos očekávají rekordní účast z řad návštěvníků i pilotů. V minulých letech se totiž Helicopter show nekonala a tak je očekáván zájem i tisíců příznivců helikoptér z celé Evropy. „Na pátek dvacátého května je naplánované tradiční setkání odborníků z letecko zdravotnických služeb s názvem Air Ambulance 2011. Tématem konference bude použití vrtulníku integrované záchranného systému na základě zkušeností při povodních v severních Čechách v loňském roce,“ říká hlavní pořadatel akce Daniel Tuček ze společnosti DSA. Sobota pak bude tradičně patřit veřejnosti, která bude moci vidět letecké ukázky v podání nejlepších českých i evropských pilotů. „K vidění bude letecká akrobacie, let historického větroně, zásah vrtulníků při hromadné nehodě, přelety letadel a další ukázky a prohlídky letadel a vrtulníků,“ přibližuje Jozef Daňo, podle kterého podobná show nemá nejen v Česku obdoby. Jubilejní desátý ročník Helicopter show nabídne návštěvníků zajímavý program. Pilotáž předvede několik záchranářských a vojenských vrtulníků, leteckou akrobacii předvede slavný letoun SU 31 a atraktivní podívaná bude také na ukázky záchrany lidských životů při hromadné havárii. Součástí sobotní Helicopter show bude ukázka letecké a pozemní techniky, seskoky parašutistů a také možnost vyhlídkových letů. Návštěvníci si budou moci zblízka prohlédnout přes padesát vrtulníků a letounů. Helicopter show patří k tradičním akcím na hradeckém letišti. „Je to jedna z největších akcí, které se tento rok na letišti uskuteční. Jsme rádi, že se tato v Evropě ojedinělá a velmi prestižní akce vrátila na naše letiště,“ uzavírá ředitel hradeckého letiště Roman Zindulka.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

20.11.

Exil provozuje rovněž „bytové divadlo“

Havlova Vernisáž je hra o snobství, manipulaci a lidském odcizení.

Kultura celý článek
3.9.

I letos se Litomyšl připojí ke Dnům evropského dědictví

V Litomyšli budou otevřeny oblíbené věže – vyhlídková věž gymnázia, věž kostela Povýšení sv. Kříže. Do nově zrekonstruovaného Piaristického chrámu návštěvníky zláká světelná sakrální instalace Václava Ciglera a Michala Motyčky, dětský program Vzhůru k andělům ale i nově zpřístupněná vyhlídka na průčelí chrámu.

Kultura celý článek
4.4.

Východočeské divadlo zve do luxusního apartmá hotelu Plaza

Režie se ujal Petr Novotný, který ke spolupráci přizval svůj osvědčený tým – scénografa Ivo Žídka a kostýmního výtvarníka Romana Šolce.

Kultura celý článek
1.4.

Režisér Adam Doležal a jeho Sexy prádlo

Adame, kdo před dvěma lety přišel s nápadem uvést jako scénické čtení právě hru Michele Riml Sexy prádlo? Hru mi poslal dramaturg Zdeněk Janál společně s dvěma dalšími tituly, ze kterých jsem mohl vybírat. Sexy prádlo se mi hned od začátku líbilo nejvíc.

Kultura celý článek
4.10.

Na zámku bude křišťálový betlém

Plastika Jaromíra Rybáka je emotivně působivým dílem, kterým prostupuje slavnostní tajemnost duchovního prožitku. Autor ve své práci nezobrazoval pouze tradiční náboženský motiv.

Kultura celý článek
19.5.

Vyšla nová publikace o Janu Kašparovi

Autorem je redaktor časopisu Letectví a kosmonautika Pavel Sviták, který v publikaci popisuje počátky zájmu o létání.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting