Po 4 letech se do Hradce vrací Helicopter show

22.4.

Po 4 letech se do Hradce vrací Helicopter show

Po 4 letech se do Hradce vrací Helicopter show

Na královéhradeckém letišti se ve dnech 20. – 21. května uskuteční jubilejní 10. ročník mezinárodního setkání leteckých záchranných služeb, který bude spojený s leteckým dnem. Organizátoři letos očekávají rekordní účast z řad návštěvníků i pilotů. V minulých letech se totiž Helicopter show nekonala a tak je očekáván zájem i tisíců příznivců helikoptér z celé Evropy. „Na pátek dvacátého května je naplánované tradiční setkání odborníků z letecko zdravotnických služeb s názvem Air Ambulance 2011. Tématem konference bude použití vrtulníku integrované záchranného systému na základě zkušeností při povodních v severních Čechách v loňském roce,“ říká hlavní pořadatel akce Daniel Tuček ze společnosti DSA. Sobota pak bude tradičně patřit veřejnosti, která bude moci vidět letecké ukázky v podání nejlepších českých i evropských pilotů. „K vidění bude letecká akrobacie, let historického větroně, zásah vrtulníků při hromadné nehodě, přelety letadel a další ukázky a prohlídky letadel a vrtulníků,“ přibližuje Jozef Daňo, podle kterého podobná show nemá nejen v Česku obdoby. Jubilejní desátý ročník Helicopter show nabídne návštěvníků zajímavý program. Pilotáž předvede několik záchranářských a vojenských vrtulníků, leteckou akrobacii předvede slavný letoun SU 31 a atraktivní podívaná bude také na ukázky záchrany lidských životů při hromadné havárii. Součástí sobotní Helicopter show bude ukázka letecké a pozemní techniky, seskoky parašutistů a také možnost vyhlídkových letů. Návštěvníci si budou moci zblízka prohlédnout přes padesát vrtulníků a letounů. Helicopter show patří k tradičním akcím na hradeckém letišti. „Je to jedna z největších akcí, které se tento rok na letišti uskuteční. Jsme rádi, že se tato v Evropě ojedinělá a velmi prestižní akce vrátila na naše letiště,“ uzavírá ředitel hradeckého letiště Roman Zindulka.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

21.2.

Herec Jan Musil představí v Pardubicích svou dramatickou prvotinu

V rámci Herecké dílny se proto objeví v roli dramatika, diváci uvidí jeho prvotinu s názvem Svět v parku. Pro druhého z tandemu – Miloslava Tichého – to zase bude debut v roli režiséra. Svět v parku je komorní hrou pro dvě herečky, postavy Dagmar a Jany ztvární Lída Vlášková a Petra Tenorová.

Kultura celý článek
11.3.

Festival sladkostí v Atrium Paláci Pardubice

Po celé republice se v průběhu roku pořádá řada festivalů věnovaných jídlu nebo nápojům různých forem, ale festival zaměřující se přímo jen na sladkosti není tak obvyklý. V obchodním centru budete moci ochutnat a nakoupit tradiční sladkosti v podobě dortů, zmrzliny, čokolády nebo třeba cupcaků. Pokud patříte mezi ty, kteří rádi zkouší nové neobvyklé pokrmy, přijdete si na své například s nepečenými lízátky, raw sladkostmi a se spoustou dalších dobrot. O ty zkrátka nouze nebude.

Kultura celý článek
19.10.

Bojíte se rádi? Neváhejte navštívit zombie v Dětenicích

Oživlé mrtvoly budou k vidění na zámku v sobotu 29. října 2011 od 10.00 do 18.00 každou půlhodinu.

Kultura celý článek
7.2.

Na Malou scénu Východočeského divadla se vrací Pokusní králíci

Ke spolupráci si režisérka přizvala stejné herce jako v roce 2011, diváci se tedy mohou těšit na Josefa Pejchala, dnes již hostujícího Miloslava Tichého, Lídu Vláškovou a Ludmilu Mecerodovou. Výjimkou je role ředitele banky, kterou namísto Jiřího Kalužného nastudoval Pavel Novotný.

Kultura celý článek
27.2.

Malou scénu naposledy ovládnou Pokusní králíci

A režisérka Anna Petrželková ho doplňuje: „Thiéry je velmi přesným pozorovatelem a glosátorem principů naší dnešní společnosti. Hra má proto velmi neotřelý humor a skvěle budované situace. Velmi přesně charakterizuje dnešní – poněkud odtažitou – dobu. Vybízí také k neopakovatelným jevištním atmosférám. Pohrává si mimo jiné s nekonečností byrokratického aparátu, což probouzí přímo kafkovské ladění některých scén.“

Kultura celý článek
11.6.

Studio LAIK při Východočeském divadle vyhlašuje doplňující konkurz

V nadcházející sezóně by studio chtělo rozšířit své řady o dívky a především chlapce ve věku od 10 do 17 let. Doplňující konkurz do studia se uskuteční ve středu 18. června 2014 od 15.00 hodin na Malé scéně ve dvoře (vstup z Karloviny).

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting