Po roce se opět vrací VČD na Kunětickou horu

24.5.

Po roce se opět vrací VČD na Kunětickou horu

Na vyhlídce pod hradem Kunětická hora už vyrostl divadelní amfiteátr, v němž herci hrají tradiční předprázdninová představení pod širým nebem. Prvním letošním divákům se tento magický prostor otevře už tento čtvrtek 25. května, kdy zahájí poslední sérii představení oblíbené hudební komedie Limonádový Joe, s níž se zde o týden později v sobotu 3. června rozloučí. 

Pardubické zpracování dnes již kultovní westernové parodie na Kunětické hoře režíroval Milan Schejbal. „Vyrovnat se s fenoménem tak úspěšného filmu, jakým v Čechách Limonádový Joe bezesporu je, nebylo snadným úkolem. I v běžné řeči jsou často citovány hlášky z tohoto filmu, nejpopulárnější písničky zná snad každý. Ne každý ale ví, že filmový scénář vznikl podle divadelní hry a úplně prvotně románu Jiřího Brdečky. A tato divadelní předloha prošla navíc časem několika proměnami a ne vše, co obsahuje, se pak objevilo v samotném filmu. Naše adaptace pro Kunětickou horu vychází z obou verzí, tj. jak divadelní, tak filmové. Snažili jsme se, aby divák nebyl ochuzen o nic podstatného, co nabízí film, a zároveň jsme mu chtěli nabídnout některé překvapivé motivy, které se ve filmu neobjevily. A to včetně několika písní,“ uvádí režisér, jenž  nastudoval i neméně úspěšnou komedii Charleyova teta.

Neochvějného strážce zákona, milovníka Kolaloky a idola všech žen ztvárňuje Josef Pejchal, jeho milou Winnifred Veronika Macková nebo Martina Sikorová, její ženský protipól Tornádo Lou Jana Ondrušková, Horáce alias Hogo Fogo Ladislav Špiner a Douga Badmana v alternaci Petr Dohnal a Milan Němec. Samozřejmě nechybí ani dívčí taneční a pěvecká company i řada pistolníků. O živý hudební doprovod se stará folk-folklórní skupina Trdlo.

Po derniéře Limonádového Joea pak bude Kunětické hora patřit Hrubínově pohádce Kráska a zvíře s podmanivou hudbou a písněmi Michala Hrůzy, která se stala divácky nejoblíbenější inscenací loňského roku. Ta bude bavit celou vaši rodinu v termínech 9., 10., 16., 17., 18. a 30. června a 1., 2. a 5. července.

Vedle domácích titulů vás v tomto magickém prostoru pod hradem dále čeká koncert kapely Buty, jež zde vystoupí 20. června, a pohádka Začarovaný les o zvířátkách zachraňujících svůj kdysi krásný les, kterou 24. června odehrají herci litvínovského Docela velkého divadla. 

POZOR! Kvůli vážným zdravotním problémům Petra Ulrycha je bohužel ZRUŠEN koncert Javory, který se měl uskutečnit 21. června na Kunětické hoře, a je PŘESUNUT na 7. října od 20.00 hodin do Městského divadla. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti. Z důvodu přesunu z Kunětické hory nebude však v Městském divadle platit číslování sedadel, usazení v hledišti bude tedy mimořádně volné. Děkujeme za pochopení!

Ohromný divácký zájem o plenérová představení přivedl vedení divadla k myšlence navýšit kapacitu letního amfiteátru. Došlo tedy k zastřešení zadní uličky za zvukařskou a osvětlovací kabinou, na níž vznikl prostor pro další sedačky. Každé letošní představení na Kunětické hoře proto bude moci zhlédnout přibližně o osmdesát diváků více než v předešlých letech. Přidané vstupenky jsou již v prodeji!

Další zprávy z kategorie "Kultura"

5.12.

Na Malé scéně Východočeského divadla budou hrát děti dětem

V loňské sezóně studio nastudovalo hned dvě inscenace. Nejmladší členové hrají na Malé scéně pohádku ruského spisovatele, básníka a dramatika Samuila Jakovleviče Maršaka Dům kočky Modroočky. Celé studio, čítající téměř padesát posluchačů, uvádí v Městském divadle hru bratří Čapků Ze života hmyzu.

Kultura celý článek
2.6.

Získejte podpis pilotů

„Na koncertech je běžné, že vystupující dávají divákům své autogramy a ty jsou pak krásnou vzpomínkou na koncert i na osobní setkání s interpretem. Proto jsme se pro náš ‚vzdušný koncert‛ rozhodli připravit také autogramiádu. Pro tento účel jsme připravili jedinečný podpisový sešit s fotografiemi vystupujících letadel a ke snímkům svých strojů se piloti budou podepisovat.

Kultura celý článek
29.6.

Rodinný sportovní dvouden plný soutěží v Gladiátorském duchu vypukne u OC Futurum již tento pátek

Koncept závodu Gladiator Race Challenge bude zážitek nejen pro samotné závodníky, ale také atraktivní podívanou pro přihlížející. Mimo soutěž se mohou zapojit také děti nebo zamířit do dětské herní zóny, která se také bude nacházet na prostranství před centrem,“ shrnuje Pavel Urban, marketingový manažer OC Futurum Hradec Králové.

Kultura celý článek
15.12.

Kolik měří Genius?

Sádrový model, jenž jistě napomůže k tipům na skutečnou výšku sochy.

Kultura celý článek
10.11.

Východočeské divadlo uvede derniéru hry Duše – krajina širá

„Ve vrcholném díle tohoto znalce lidských duší je hlavní postavou na první pohled úspěšný podnikatel Bedřich Hofreiter, který žije v hojnosti, spořádaném manželství plném tolerance a ve stabilní rodině. Co se ovšem skrývá pod povrchem, jaká je skutečnost?

Kultura celý článek
27.2.

Pardubická hvězdárna zve na pozorování čtyř planet

V jeden okamžik sice celou pětici planet neuvidíme, přesto je tato situace poměrně výjimečná.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting