Po roce se opět vrací VČD na Kunětickou horu

24.5.

Po roce se opět vrací VČD na Kunětickou horu

Na vyhlídce pod hradem Kunětická hora už vyrostl divadelní amfiteátr, v němž herci hrají tradiční předprázdninová představení pod širým nebem. Prvním letošním divákům se tento magický prostor otevře už tento čtvrtek 25. května, kdy zahájí poslední sérii představení oblíbené hudební komedie Limonádový Joe, s níž se zde o týden později v sobotu 3. června rozloučí. 

Pardubické zpracování dnes již kultovní westernové parodie na Kunětické hoře režíroval Milan Schejbal. „Vyrovnat se s fenoménem tak úspěšného filmu, jakým v Čechách Limonádový Joe bezesporu je, nebylo snadným úkolem. I v běžné řeči jsou často citovány hlášky z tohoto filmu, nejpopulárnější písničky zná snad každý. Ne každý ale ví, že filmový scénář vznikl podle divadelní hry a úplně prvotně románu Jiřího Brdečky. A tato divadelní předloha prošla navíc časem několika proměnami a ne vše, co obsahuje, se pak objevilo v samotném filmu. Naše adaptace pro Kunětickou horu vychází z obou verzí, tj. jak divadelní, tak filmové. Snažili jsme se, aby divák nebyl ochuzen o nic podstatného, co nabízí film, a zároveň jsme mu chtěli nabídnout některé překvapivé motivy, které se ve filmu neobjevily. A to včetně několika písní,“ uvádí režisér, jenž  nastudoval i neméně úspěšnou komedii Charleyova teta.

Neochvějného strážce zákona, milovníka Kolaloky a idola všech žen ztvárňuje Josef Pejchal, jeho milou Winnifred Veronika Macková nebo Martina Sikorová, její ženský protipól Tornádo Lou Jana Ondrušková, Horáce alias Hogo Fogo Ladislav Špiner a Douga Badmana v alternaci Petr Dohnal a Milan Němec. Samozřejmě nechybí ani dívčí taneční a pěvecká company i řada pistolníků. O živý hudební doprovod se stará folk-folklórní skupina Trdlo.

Po derniéře Limonádového Joea pak bude Kunětické hora patřit Hrubínově pohádce Kráska a zvíře s podmanivou hudbou a písněmi Michala Hrůzy, která se stala divácky nejoblíbenější inscenací loňského roku. Ta bude bavit celou vaši rodinu v termínech 9., 10., 16., 17., 18. a 30. června a 1., 2. a 5. července.

Vedle domácích titulů vás v tomto magickém prostoru pod hradem dále čeká koncert kapely Buty, jež zde vystoupí 20. června, a pohádka Začarovaný les o zvířátkách zachraňujících svůj kdysi krásný les, kterou 24. června odehrají herci litvínovského Docela velkého divadla. 

POZOR! Kvůli vážným zdravotním problémům Petra Ulrycha je bohužel ZRUŠEN koncert Javory, který se měl uskutečnit 21. června na Kunětické hoře, a je PŘESUNUT na 7. října od 20.00 hodin do Městského divadla. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti. Z důvodu přesunu z Kunětické hory nebude však v Městském divadle platit číslování sedadel, usazení v hledišti bude tedy mimořádně volné. Děkujeme za pochopení!

Ohromný divácký zájem o plenérová představení přivedl vedení divadla k myšlence navýšit kapacitu letního amfiteátru. Došlo tedy k zastřešení zadní uličky za zvukařskou a osvětlovací kabinou, na níž vznikl prostor pro další sedačky. Každé letošní představení na Kunětické hoře proto bude moci zhlédnout přibližně o osmdesát diváků více než v předešlých letech. Přidané vstupenky jsou již v prodeji!

Další zprávy z kategorie "Kultura"

11.5.

Od soboty do následující soboty se v Letohradě slaví

V Kyšperku, dnes Letohradě, se slavily největší svatojánské poutě po Praze, první byla v roce 1628. Věhlasná pouť, jedna z nejstarších v českých zemích, začala již tento víkend 10. až 12. května.

Kultura celý článek
22.10.

Chvaletičtí divadelníci ovládli národní přehlídku

Obrovského úspěchu dosáhl v minulém týdnu mladý amatérský divadelní soubor Jen Tak z Chvaletic.

Kultura celý článek
10.11.

GRAND Festival smíchu již brzy v prodeji!

Opět vás čeká sedm nejlepších komedií, které v tomto roce vznikly na jevištích českých a moravskoslezských divadel. Další vynikající komediální představení budete moci zhlédnout v doprovodném programu, v prologu či epilogu festivalu.

Kultura celý článek
7.10.

Ika Kraicová běhá a zpívá s vlky.

Jakoby v písních Ika Kraicová běhala a zpívala s vlky. Dýchá z nich mystika, záhady, bolest a ženství.

Kultura celý článek
16.11.

Dvoudenní ,,Festival her a hraček pro malé i velké" od 27.listopadu v Paláci Pardubice

Objevte hry, v nichž si děti budují dovednosti v technickém směru, ale i hračky edukativního charakteru. Na festivalu budete pro své předškoláky a školáky moci vybrat i vhodné didaktické herní sestavy, které je hravě zaujmou a přitom díky nim budou rozvíjet své jazykové, malířské, literární a jiné nadání.

Kultura celý článek
28.8.

15. Velký den piva Pernštejn

Z hudební produkce se můžete těšit na kvarteto Inflagranti, Ready Kirken, energií nabytý YoYo Band a na skupinu Kryštof!

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting