Podívejte se na největšího Lakomce v Hradci Králové!

29.3.

Podívejte se na největšího Lakomce v Hradci Králové!

Podívejte se na největšího Lakomce v Hradci Králové!

Moliérovu komedii Lakomec zahraje divadelní soubor Geisslers Hofcomoedianten z Prahy v pátek 27. dubna od 19 hodin v ADALU v Hradci Králové na Třídě ČSA. Otec Harpagon je tak lakomý, že vydělává i na svých dětech. Pražští umělci se inspirují groteskou a muzikálem, snad proto se děj odehrává ve 20. století, v době swingu a organizovaného zločinu. Komedie Lakomec je plná vtipných scének, tanečních a pěveckých výstupů. Krásná Mariana už má svého miláčka, ale musí si vzít starého lakomého pána. Posteskla si: „Přiznávám se bez mučení, že na svého blonďáka myslím. Ty návštěvy, co u nás ve vší počestnosti vykonal, ve mě zanechaly hluboký dojem“. Hra byla oceněna na festivale Jiráskův Hronov, ale také v Červeném Kostelci a v Poděbradech. stupné na oceněnou komedii je 200 Kč a výtěžek bude využitý na květnovou pohádku pro děti. Více informací je na www.dobredivadlo.cz Akci pořádá občanské sdružení Dobré divadlo. Dramaturg a ředitel Tomáš Langr vybírá na festivalech hodnotné hry a nabízí je jako lepší alternativu ke komerčním televizním stanicím. Sdružení pracuje od roku 2004. Za tu dobu členové uvítali na svých pořadech 30 000 diváků. Nyní působí i v Litomyšli. Na rozdíl od běžných kulturních domů zaměstnanci Dobrého divadla dělají svou práci rádi. Každého vítají u vchodu podáním ruky a chtějí tak přenést své nadšení i na příchozí diváky. Stolovou úpravou, zapálenými svíčkami a občerstvením se odlišují od běžných dotovaných divadel. Po skončení divadla hraje hudba k tanci a poslechu. „Divadlo je dobré, ale hrají málo! To podávání ruky na uvítanou mi přijde zvláštní. Nejsem na to zvyklá.“ Komentuje atmosféru Milada Novotná ze Svinar. Tomáš Langr, ředitel, 777 637 888, Info@dobredivadlo.cz

Další zprávy z kategorie "Kultura"

8.3.

Východočeské divadlo se oblékne do plesového

Adrenalin do těla dodá vzdušný tanec, který se na plese objeví poprvé. V programu samozřejmě nebude chybět vyhlášení nejoblíbenější herečky a herce VČD roku 2015. Jako půlnoční dárek vystoupí taneční pár Marie Doležalová a Marek Zelinka – vítězové televizní taneční soutěže StarDance. A ještě taková perlička – jestliže někdo netuší, co je „taneční plesání o ceny“, bude možná hodně překvapen…

Kultura celý článek
7.10.

Plný kapsy šutrů pobaví diváky

Oceňovaná komedie nabízí kromě zábavy i okamžiky k zamyšlení. Hra od irské autorky Marie Jonesové v podání souboru Amadis.

Kultura celý článek
7.1.

Pardubické jeviště naposledy ovládne jazzové Chicago

Muzikál Chicago však asi nejvíc proslavila jeho filmová verze s Renée Zellweger, Catherine Zeta-Jones a Richardem Gerem.

Kultura celý článek
3.3.

Pardubický zámek čeká rozsáhlá rekonstrukce

Po dokončení obnovy nádvoří zámku koncem letošního roku skončí možnost parkovat auta v tomto prostoru.

Kultura celý článek
10.4.

Velikonoce na zámku s rekordní účastí

Téměř šest tisíc lidí zamířilo na Květnou neděli na pardubický zámek, aby zejména dětem představili velikonoční tradice. Zatímco o samotných svátcích se krajské město vylidňuje a mnoho obyvatel odjíždí na venkov, víkend před svátky je zvláště při slunečném počasí ideální pro velikonoční inspiraci.

Kultura celý článek
31.5.

Východočeské divadlo myslí i na nejmenší

Východočeské divadlo Pardubice připravilo jako dárek představení Hurvínkův popletený víkend.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting