Pohádka O slepičce potěší děti z Hradce a Dobřenic

23.11.

Pohádka O slepičce potěší děti z Hradce a Dobřenic

Pohádka O slepičce potěší děti z Hradce a Dobřenic

V sobotu 24. listopadu zahraje v Novohradeckém divadle v Hradci Králové od 16 hodin herečka Jarka Holasová z Václavic pohádku O slepičce a ve stejný den od 11 hodin v Dobřenicích v hostinci U Nosků. Podaří se hodné slepičce zachránit sobeckého kohouta, kterému zaskočilo semínko? Slepička je obětavá a pomáhá někomu, kdo si toho neváží. Tak to bývá i v životě. Jarka Holasová nechává pohádkám jejich půvabnou tvář a nijak je nepřekrucuje. V pohádce O slepičce sděluje poslání, že je dobré být obětavý a pomáhat, ale ne vždy se zachránce dočká vděku. Diváci uvidí dřevěné loutky a budou moci ovlivnit konec pohádky. Slepičce se možná podaří i kohoutka zachránit ... Prodej vstupenek je na obou místech hodinu před začátkem programu.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

20.2.

Navždy nás opustil herec a režisér Jan Pilař

Počátkem 50. let začínal jako loutkoherec v brněnském Loutkovém divadle Radost, které roku 1959 vyměnil za angažmá v nově vzniklém Východočeském loutkovém divadle Drak v Hradci Králové, jehož předním členem zůstal dlouhých 35 let!

Kultura celý článek
8.4.

Velikonoce na pardubickém zámku - již potřetí!

Studentky ze Svitav a pracovníci Krajské knihovny připravili velikonoční dílnu. „Děti si vyzkouší různé techniky zdobení vajec a perníčků či výrobu jarních dekorací. Tvořit se bude i ve Východočeské galerii.

Kultura celý článek
7.10.

Poznejte blíže nejmladší členy souboru VČD

První trojicí, která cyklus Bez nápovědy odstartuje, budou VERONIKA MACKOVÁ, PETR BOROVEC a JOSEF LÁSKA. Pozvala jsem je na úvod, protože jsou nejmladšími členy souboru, a pro všechny tři je Východočeské divadlo prvním angažmá.

Kultura celý článek
30.3.

"Vítězství" s Mariánem Peckem v Pardubicích

Pátou premiérou 97. divadelní sezóny Východočeského divadla Pardubice bude hra Howarda Barkera "Vítězství

Kultura celý článek
2.10.

Východočeské divadlo Pardubice uvede v říjnu hned tři premiéry

V režii herce Východočeského divadla Radka Žáka, pro kterého je to už druhé setkání s Lenkou Lagronovou, neboť před dvěma lety nazkoušel jejího Tanečníka, se představí Petra Janečková, hostující Lenka Zbranková, Dagmar Novotná a Lída Vlášková.

Kultura celý článek
27.9.

Kyjevské Národní divadlo na jevišti VČD!

Inscenace vznikla v rámci Roku Václava Havla na Ukrajině, kterým si v současnosti zkoušená východoevropská země připomíná nedožité osmdesáté narozeniny dramatika, disidenta, někdejšího českého prezidenta a nepochybně jednu z nejvýraznějších postav nejen našich novodobých dějin Václava Havla. Iniciátorem a hlavním organizátorem projektu je České centrum v Kyjevě. „Asanace je tragikomedií kritizující byrokratickou aroganci a ničení přirozeného lidského světa. Sice měla hra svou premiéru už před pětadvaceti lety, je ale stále a snad stále více aktuální,“ říká Lucie Řehoříková, ředitelka Českého centra.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting