Polička: obrazy z pokladnice české spořitelny

28.4.

Polička: obrazy z pokladnice české spořitelny

Polička: obrazy z pokladnice české spořitelny

Spořitelna osady města Poličky uvnitř hradeb vystavěla v roce 1937 novou budovu dle projektu Jindřicha Freiwalda a až do svého znárodnění ji vybavovala obrazy krajinářů působících v tomto regionu. Vznikla tak zajímavá, časově a názorově omezená kolekce, která byla v několika etapách zmenšována ukládáním do skladu, až v roce 2010, v souvislosti s rekonstrukcí a novými požadavky, zcela opustila stěny spořitelny. S ohledem na zájem občanů a s podporou starosty města vyjednalo Městské muzeum a galerie s nynějším majitelem – Českou spořitelnou, a.s. – dlouhodobou zápůjčku. V sálech galerie v barokní radnici jsou představeny obrazy Oty Bubeníčka, Františka Bukáčka, Gustava Porše, Rudolfa Hanycha, Jaroslava Heima, Josefa Jambora, Františka Kavána, Karla Kupky, Karla Liebschera, Josefa Václava Síly a dalších. V řadě případů jde o díla, která nebyla veřejnosti dlouhodobě dostupná a počená kolekce celkem 28 obrazů a kreseb vás jistě mile překvapí. Vernisáž výstavy proběhne tuto sobotu 30. dubna od 14.00 hodin ve výstavních sálech Městské galerie v Poličce. Výstava pak potrvá do 4. září tohoto roku.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

14.11.

Pardubická Noc divadel se zbrusu novým programem

Východočeské divadlo Pardubice se k této výjimečné akci samozřejmě také každoročně připojuje, letos bude dokonce jejím předskokanem, neboť pardubická Noc divadel se zbrusu novým programem, jehož hlavním tématem bude „Zkusit si divadlo na vlastní kůži“, odstartuje už v pátek 16. listopadu ve 22.00 hodin po repríze komedie Král jelenem v Městském divadle.

Kultura celý článek
6.9.

Výstava světoznámého fotografa Roberta Vana přijíždí do Pardubic

Výstava vznikla pro kampaň Jsme fér, která prosazuje zpřístupnění manželství pro gay a lesbické páry v České republice. Od června soubor Vanových portrétů objíždí republiku, cestující si ho mohou prohlédnout na vlakových nádražích ve všech krajských městech.

Kultura celý článek
13.4.

Divadlo Exil experimentuje drogami a divadlem

Do svého programu pravidelně zařazuje představení mimo pardubických amatérských souborů. Pořádá výstavy a koncerty.

Kultura celý článek
14.2.

Ač narození v Čechách a na Moravě, známe je?

„In Böhmen und Mähren geboren – bei uns (un)bekannt?“

Kultura celý článek
7.11.

Východočeské divadlo zahájilo prodej abonentek GRAND Festivalu smíchu

Diváky opět čeká sedm nejlepších komedií, které v tomto roce vznikly v českých divadlech. Další vynikající komediální představení budou moci zájemci zhlédnout v doprovodném programu, v prologu či epilogu festivalu.

Kultura celý článek
24.1.

Mimořádná šance získat ještě předplatné

Získat vstupenky do Východočeského divadla Pardubice je v poslední době nesnadný úkol.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting