Polička: obrazy z pokladnice české spořitelny

28.4.

Polička: obrazy z pokladnice české spořitelny

Polička: obrazy z pokladnice české spořitelny

Spořitelna osady města Poličky uvnitř hradeb vystavěla v roce 1937 novou budovu dle projektu Jindřicha Freiwalda a až do svého znárodnění ji vybavovala obrazy krajinářů působících v tomto regionu. Vznikla tak zajímavá, časově a názorově omezená kolekce, která byla v několika etapách zmenšována ukládáním do skladu, až v roce 2010, v souvislosti s rekonstrukcí a novými požadavky, zcela opustila stěny spořitelny. S ohledem na zájem občanů a s podporou starosty města vyjednalo Městské muzeum a galerie s nynějším majitelem – Českou spořitelnou, a.s. – dlouhodobou zápůjčku. V sálech galerie v barokní radnici jsou představeny obrazy Oty Bubeníčka, Františka Bukáčka, Gustava Porše, Rudolfa Hanycha, Jaroslava Heima, Josefa Jambora, Františka Kavána, Karla Kupky, Karla Liebschera, Josefa Václava Síly a dalších. V řadě případů jde o díla, která nebyla veřejnosti dlouhodobě dostupná a počená kolekce celkem 28 obrazů a kreseb vás jistě mile překvapí. Vernisáž výstavy proběhne tuto sobotu 30. dubna od 14.00 hodin ve výstavních sálech Městské galerie v Poličce. Výstava pak potrvá do 4. září tohoto roku.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

8.4.

Nahlédněte na zkoušku Mrzáka inishmaanského

Hru o plnění snů a překračování vlastních hranic režíruje nejoblíbenější herec VČD roku 2013 Ladislav Špiner, jenž do titulní role

Kultura celý článek
15.2.

Příští týden začíná LA PELÍCULA, zahájí ji osobně Julio Medem a česká premiéra jeho snímku Ma Ma

Festival La Película se uskuteční od 16. do 21. února v pražském kině Světozor. Od 18. února do 21. února budou španělsky mluvené filmy k vidění v brněnském kině Scala, mezi 25. a 27. únorem se přehlídka usídlí v kině Central v Hradci Králové a závěr festivalu bude od 1. do 3. března patřit ostravskému Minikinu.

Kultura celý článek
16.11.

Pardubická Noc divadel s derniérou komedie A je to v pytli!

Noc divadel koordinuje Institut umění – Divadelní ústav. Dnem otevřených večerních či nočních divadel a jedinečných zážitků se letos stane sobota 19. listopadu. Účastníky Noci divadel opět čekají představení pro děti i pro dospělé, autorská čtení, workshopy a semináře, koncerty, projekce filmů a inscenací či prohlídky zákulisí. Podrobnější informace o programu naleznete na webových stránkách www.nocdivadel.cz.

Kultura celý článek
27.12.

Fórfest, neboli festival fórů

Je to ta nejzábavnější linka GRAND Festivalu smíchu, určená pro nejširší vrstvy návštěvníků festivalu.

Kultura celý článek
28.5.

Dětským dnem v afi paláci provede i letos oblíbený michal nesvadba z kouzelné školky

Oblíbená taneční skupina T-Bass známá třeba z vítězství v soutěži Taneční skupina roku 2008 anebo z finále soutěže Česko Slovensko má Talent 2010 má připravené vystoupení a workshopy nejen pro malé tanečníky. Zábavný program nabídne také kreslíř Jan Honza Lušovský.

Kultura celý článek
5.3.

Nejoblíbenějšími pardubickými herci roku 2018 jsou Petra Janečková a Milan Němec

V pátek 1. března se v historické budově Východočeského divadla uskutečnil divadelní ples, letos s názvem Láskyplný divadelní bál.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting