Polička se vydá za dalšími osudy Bohuslava Martinů

26.8.

Polička se vydá za dalšími osudy Bohuslava Martinů


Poličské kulturní léto se spolu s prázdninami blíží ke svému závěru. Ovšem ještě mnohé kulturní akce mohou návštěvníci „Kuléta“ navštívit. Ve čtvrtek 29. srpna se již podruhé vydáme za osudy a tvorbou slavného poličského rodáka Bohuslava Martinů.


Druhý prázdninový díl vám prostřednictvím vyprávění a hudebních ukázek přiblíží další životní osudy a tvorbu Bohuslava Martinů. Návštěvníci se tentokrát mohou těšit na symfonické období, kantáty na texty Miloslava Bureše a operu Řecké pašije.


Pro všechny, kterým se zdá hudba Martinů těžká a nesrozumitelná, ne-li neposlouchatelná, mám dobrou zprávu. Spočítám-li totiž všechny dosavadní pořady pro veřejnost, jejichž počet se blíží ke čtyřicítce, ještě se mi nestalo, že by někdo tento názor potvrdil také při odchodu domů. Budu věřit, že se tak nestane ani po čtvrtečním posezení pod širým nebem v muzejní zahrádce, proto si dovoluji pozvat nejen všechny příznivce, ale i ty, kteří by si rádi opravili svůj názor,“ uvedl Jaroslav Novotný, předseda spolku.

Cyklus pravidelných poslechových přednášek s názvem Pojďme na Martinů pořádá o.s. Náš Martinů ve spolupráci s Centrem Bohuslava Martinů a Městskou knihovnou v Poličce. Občanské sdružení Náš Martinů se prostřednictvím poslechových přednášek věnuje osobnosti hudebního skladatele Bohuslava Martinů s cílem oživit zájem o osud a dílo slavného muzikanta v jeho rodném městě. Více informací na www.cbmpolicka.cz.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

28.11.

Královské Vánoce si nenechalo ujít přes 250 dětí

V průběhu královského putování děti za zdárně splněné úkoly získávaly razítka, která následně mohly směnit za různé benefity. Jedním z nich je také registrace do knihovny na následující rok zdarma. „Cílem Dne pro dětskou knihu je především zvýšit zájem dětí o knihy, motivovat je k samostatnému čtení a pozvednout tak jejich čtenářskou gramotnost. Bezplatnou registrací do knihovny chceme dosáhnout také toho, aby našich služeb mohly využívat rovněž děti ze sociálně znevýhodněných rodin,“ vysvětluje ředitelka knihovny Radomíra Kodetová.

Kultura celý článek
15.8.

V Afi paláci je k vidění výstava fotografií magazínu Esprit lidových novin

Pro Esprit fotí nejlepší čeští fotografové jako Radek Brousil, Salim Issa, Pavel Hejný či Lucie Robinson.

Kultura celý článek
8.1.

Komorní filharmonie má novou ředitelku

Novou ředitelkou Komorní filharmonie Pardubice se stala Jarmila Zbořilová.

Kultura celý článek
24.5.

Univerzita Pardubice zpestří program letošní „Pardubické muzejní noci“

Fakulta elektrotechniky a informatiky přispěje světelnými graffiti, díky nimž návštěvníci budou moci kreslit světlem po zámeckých zdech nebo dokreslit fresky v rytířských sálech zámku.

Kultura celý článek
7.3.

Začal předprodej vstupenek na Smetanovu Litomyšl

Koncert Dagmar Peckové tak připomene sté výročí narození svitavského rodáka Oskara Schindlera.

Kultura celý článek
13.9.

Každá ulice má svůj příběh, nechte ho ožít na plátně - vyzývá již potřetí My Street Films

Celoroční vzdělávací program My Street Films podporuje zájemce o audiovizuální tvorbu celostátní soutěží o nejlepší film, ale také mnoha dalšími aktivitami: od dlouhodobých individuálních konzultací přes otevřené semináře až po intenzivní praktické workshopy. Nové znalosti a techniky všem filmovým fanouškům aktuálně nabídne bezplatný seminář s dlouholetým spolupracovníkem režisérky Heleny Třeštíkové Jakubem Hejnou: Filmový střih jako umění zkratky. Seminář se bude konat v Praze v Kině Pilotů 13. září od 20:00 a v Brně v Kině Art 14. září od 20:00.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting