Pozvánka do Galerie Univerzity Pardubice na výstavu: Alena Laufrová – Grafika, pastely

6.4.

Pozvánka do Galerie Univerzity Pardubice na výstavu: Alena Laufrová – Grafika, pastely

V úterý 10. dubna v podvečer (v 17:00 hodin) se vernisáží otevírá v Galerii Univerzity Pardubice výstava pražské autorky Aleny Laufrové a její tvorby grafik a pastelů.
Akademická malířka Alena Laufrová, rodačka z Prahy, se věnuje volné grafice, ilustraci a kresbě. Vystudovala Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze (UMPRUM) v Praze - ilustrační a užitkovou grafiku pod vedením předního českého malíře, grafika a ilustrátora, profesora Zdeňka Sklenáře. Členkou sdružení Hollar se stala ještě před rokem 1990. Měla řadu výstav u nás i v zahraničí a za svou práci obdržela i několik vyznamenání a pyšní se i oceněním Grafika roku z roku 2004 či 2009. Autorka žije a pracuje v Praze.
Práci vystavující autorky popisuje kurátor výstav pardubické univerzitní galerie Mgr. Lubomír Netušil takto:
„Jako grafička se trvale vyjadřuje vlastní kombinací suché jehly s leptem, a to v tlumeném tónování, což charakterizuje její volné grafické listy, např. s pražskými motivy. Ve volné grafice řazené do stále obnovovaných cyklů o předjaří v přírodě, kdy sahá až na samé sebezpytné dno, rozevírá soutěsku stromu života, aby šla ruku v ruce s dvojicí zamilovaných a ještě zachytila toho, kdo hodlá utonout v osamění. Alena Laufrová jde za světlem a tomu se musí podvolit i materiál – pracuje v měkkém podloží narušeného papíru v slepotisku s tiskařskou barvou, pastelkou a tuší. 
Také se věnuje ilustraci poezie, během let vytvořila grafický cyklus portrétů osobností české kultury a zabývá se i autorskou knihou.“
Alena Laufrová uspořádala více než 50 samostatných výstav v České republice např. v Praze, Brně, Mariánských lázních i v zahraničí např. v Polsku, Holandsku, Londýně nebo v Egyptě. Je zastoupena ve sbírkách Památníku národního písemnictví a v Národní galerii v Praze, v Ermitáži v Leningradu, v Národním muzeu ve Washingtonu apod.
V pořadí 103. výstava v Galerii Univerzity Pardubice potrvá do 25. května 2018 a je otevřena od pondělí do pátku od 8 do 18 hodin, v sobotu od 8 do 12 hodin. Vstup do univerzitní galerie, která se nachází ve vestibulu Univerzitní knihovny, je zdarma. případné bližší informace k výstavě podá kurátor výstav Galerie UPa - Mgr. Lubomír Netušil, z ateliéru grafiky Katedry výtvarné kultury Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové, člen Unie výtvarných umělců pardubického regionu.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

14.2.

Ač narození v Čechách a na Moravě, známe je?

„In Böhmen und Mähren geboren – bei uns (un)bekannt?“

Kultura celý článek
6.6.

Brozanští hasiči oslaví 100 let!

Perfektně zvládnutou sebeobranu ukáží také policisté Policie ČR.

Kultura celý článek
19.3.

Skautská univerzita Pardubice v březnu

V pondělí 26. března 2007 od 18 hodin proběhne na Pardubickém zámku březnová přednáška Skautské univerzity.

Kultura celý článek
14.11.

Univerzita Pardubice připomíná listopadové události speciálním programem ke Dni boje studentů za svobodu a demokracii

Program ke Dni boje studentů za svobodu a demokracii univerzita pořádá pravidelně od roku 1997. Rektor vyhlásil na středu 16. listopadu pro vysokoškoláky rektorské volno.

Kultura celý článek
10.9.

Kaskádu kulturních akcí zahájí Pardubické dožínky

Týden, který začíná 4. října Zlatou přilbou a končí 11. října Velkou pardubickou.

Kultura celý článek
16.7.

Egypt dar Nilu

Již tuto neděli 19. července končí v Městském muzeu Ústí nad Orlicí výstava s názvem „Egypt dar Nilu“.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting