Pozvánka do Galerie Univerzity Pardubice na výstavu: Alena Laufrová – Grafika, pastely

6.4.

Pozvánka do Galerie Univerzity Pardubice na výstavu: Alena Laufrová – Grafika, pastely

V úterý 10. dubna v podvečer (v 17:00 hodin) se vernisáží otevírá v Galerii Univerzity Pardubice výstava pražské autorky Aleny Laufrové a její tvorby grafik a pastelů.
Akademická malířka Alena Laufrová, rodačka z Prahy, se věnuje volné grafice, ilustraci a kresbě. Vystudovala Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze (UMPRUM) v Praze - ilustrační a užitkovou grafiku pod vedením předního českého malíře, grafika a ilustrátora, profesora Zdeňka Sklenáře. Členkou sdružení Hollar se stala ještě před rokem 1990. Měla řadu výstav u nás i v zahraničí a za svou práci obdržela i několik vyznamenání a pyšní se i oceněním Grafika roku z roku 2004 či 2009. Autorka žije a pracuje v Praze.
Práci vystavující autorky popisuje kurátor výstav pardubické univerzitní galerie Mgr. Lubomír Netušil takto:
„Jako grafička se trvale vyjadřuje vlastní kombinací suché jehly s leptem, a to v tlumeném tónování, což charakterizuje její volné grafické listy, např. s pražskými motivy. Ve volné grafice řazené do stále obnovovaných cyklů o předjaří v přírodě, kdy sahá až na samé sebezpytné dno, rozevírá soutěsku stromu života, aby šla ruku v ruce s dvojicí zamilovaných a ještě zachytila toho, kdo hodlá utonout v osamění. Alena Laufrová jde za světlem a tomu se musí podvolit i materiál – pracuje v měkkém podloží narušeného papíru v slepotisku s tiskařskou barvou, pastelkou a tuší. 
Také se věnuje ilustraci poezie, během let vytvořila grafický cyklus portrétů osobností české kultury a zabývá se i autorskou knihou.“
Alena Laufrová uspořádala více než 50 samostatných výstav v České republice např. v Praze, Brně, Mariánských lázních i v zahraničí např. v Polsku, Holandsku, Londýně nebo v Egyptě. Je zastoupena ve sbírkách Památníku národního písemnictví a v Národní galerii v Praze, v Ermitáži v Leningradu, v Národním muzeu ve Washingtonu apod.
V pořadí 103. výstava v Galerii Univerzity Pardubice potrvá do 25. května 2018 a je otevřena od pondělí do pátku od 8 do 18 hodin, v sobotu od 8 do 12 hodin. Vstup do univerzitní galerie, která se nachází ve vestibulu Univerzitní knihovny, je zdarma. případné bližší informace k výstavě podá kurátor výstav Galerie UPa - Mgr. Lubomír Netušil, z ateliéru grafiky Katedry výtvarné kultury Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové, člen Unie výtvarných umělců pardubického regionu.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

14.5.

Verdikt poroty: Větrný rukáv, Kašpar, ranvej

Kdy bude pardubické centrum zdobit památník vzdávající hold pardubickému rodákovi, zatím není jasné. Třídu Míru čeká nejprve zhruba roční rekonstrukce, která by měla začít na podzim. Město dosud nemá na výrobu památníku ani vyčleněné prostředky.

Kultura celý článek
2.4.

Pardubické hudební jaro zahájí koncert Filharmonie Brno

Hned zahajovací koncert je posluchačsky velmi přitažlivý.

Kultura celý článek
23.1.

Derniéra potmě!

V hodině Há v domě vypadnou pojistky. Dostaví se osoby očekávané i ty nejvíc neočekávané.

Kultura celý článek
29.6.

„Projekt Veská“ a Aneta Přinesdomů

V úterý 26. června 2007 zahájila v Krajské knihovně v Pardubicích výstavu fotografka a restaurátorka Aneta Přinesdomů.

Kultura celý článek
19.9.

Nedělní odpoledne s Bláznivými nůžkami

První letošní představení z cyklu Pohodová neděle se uskuteční již tuto neděli 21. září, kdy divadlo uvede interaktivní komedii Bláznivé nůžky, která vás zavede do kadeřnického salónu, kam přichází několik náhodných i stálých zákazníků.

Kultura celý článek
2.3.

Michal Štípa tančí roli, za kterou byl oceněn Cenou Thálie.

Michal Štípa patří k nejvýznamnějším světovým baletním tanečníkům.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting