Pozvánka do Galerie Univerzity Pardubice na výstavu: Alena Laufrová – Grafika, pastely

6.4.

Pozvánka do Galerie Univerzity Pardubice na výstavu: Alena Laufrová – Grafika, pastely

V úterý 10. dubna v podvečer (v 17:00 hodin) se vernisáží otevírá v Galerii Univerzity Pardubice výstava pražské autorky Aleny Laufrové a její tvorby grafik a pastelů.
Akademická malířka Alena Laufrová, rodačka z Prahy, se věnuje volné grafice, ilustraci a kresbě. Vystudovala Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze (UMPRUM) v Praze - ilustrační a užitkovou grafiku pod vedením předního českého malíře, grafika a ilustrátora, profesora Zdeňka Sklenáře. Členkou sdružení Hollar se stala ještě před rokem 1990. Měla řadu výstav u nás i v zahraničí a za svou práci obdržela i několik vyznamenání a pyšní se i oceněním Grafika roku z roku 2004 či 2009. Autorka žije a pracuje v Praze.
Práci vystavující autorky popisuje kurátor výstav pardubické univerzitní galerie Mgr. Lubomír Netušil takto:
„Jako grafička se trvale vyjadřuje vlastní kombinací suché jehly s leptem, a to v tlumeném tónování, což charakterizuje její volné grafické listy, např. s pražskými motivy. Ve volné grafice řazené do stále obnovovaných cyklů o předjaří v přírodě, kdy sahá až na samé sebezpytné dno, rozevírá soutěsku stromu života, aby šla ruku v ruce s dvojicí zamilovaných a ještě zachytila toho, kdo hodlá utonout v osamění. Alena Laufrová jde za světlem a tomu se musí podvolit i materiál – pracuje v měkkém podloží narušeného papíru v slepotisku s tiskařskou barvou, pastelkou a tuší. 
Také se věnuje ilustraci poezie, během let vytvořila grafický cyklus portrétů osobností české kultury a zabývá se i autorskou knihou.“
Alena Laufrová uspořádala více než 50 samostatných výstav v České republice např. v Praze, Brně, Mariánských lázních i v zahraničí např. v Polsku, Holandsku, Londýně nebo v Egyptě. Je zastoupena ve sbírkách Památníku národního písemnictví a v Národní galerii v Praze, v Ermitáži v Leningradu, v Národním muzeu ve Washingtonu apod.
V pořadí 103. výstava v Galerii Univerzity Pardubice potrvá do 25. května 2018 a je otevřena od pondělí do pátku od 8 do 18 hodin, v sobotu od 8 do 12 hodin. Vstup do univerzitní galerie, která se nachází ve vestibulu Univerzitní knihovny, je zdarma. případné bližší informace k výstavě podá kurátor výstav Galerie UPa - Mgr. Lubomír Netušil, z ateliéru grafiky Katedry výtvarné kultury Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové, člen Unie výtvarných umělců pardubického regionu.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

24.6.

Vítěz soutěže Pražské jaro 2009 v Pardubicích

Vonáškova spolupráce s komorním souborem Barocco sempre giovane se datuje od roku 2006.

Kultura celý článek
5.6.

Czech Fresh již zná své finalisty. Jsou jimi Thom Artway, Klára & The Pop, Euphonix a Lake Malawi.

Čtyři finalisté zahrají 4.7.2017 v rámci festivalu Rock for People 2017 a vítěze vybere Mark Benett, který bude na Rock for People přítomen. „Z velkého množství talentovaných českých hudebníku, jsem vybral ty, u kterých cítím největší potenciál k mezinárodnímu a komerčnímu úspěchu,“ sděluje Mark, kterého ihned druhý den po finálovém koncertě čeká setkání s vítězem a debata nad další budoucností kapely.

Kultura celý článek
17.5.

Muzejní noc v krematoriu: prohlídky starých prostor i spalovač mrtvol

Kolem míst posledního odpočinku významných pardubických osobností zájemce provede historik Jiří Kotyk," zve k návštěvě akciová společnost Služby města Pardubic, která je majitelem a provozovatelem krematoria. Účast při Pardubické muzejní noci je součástí celoročních oslav 90. výročí pardubického krematoria.

Kultura celý článek
8.4.

Studio LAIK uvede naposledy muzikál Výtečníci

„Děj muzikálu Výtečníci se točí kolem třídy 4. A., která jako každá jiná provádí rošťárny, jež se rodí v hlavách dvou žáků, dvou hlavních vůdců třídy. Aby jim jejich bláznivé nápady vycházely i v maturitním ročníku, vymyslí geniální nápad, díky kterému na ně nebudou učitelé moct. V tom všem jim pomáhá i přísný a přesto přátelský školník Tomeček. Přijďte se s touto povedenou partičkou rozloučit, určitě se budete dobře bavit a v hlavě vám uvízne i řada poutavých melodií,“ láká na derniéru dramaturgyně hry Kristýna Plešková.

Kultura celý článek
12.11.

Beata Hlavenková vyráží na vánoční turné

Čtvrté sólové album Hlavenkové, Bethlehem (Animal Music), je bohatou kolekcí českých i světových vánočních koled upravených do moderní podoby, ke kterým připojila také čtyři vlastní skladby. Bethlehem doprovází videoklip z dílny Anežky Horové k písni Tichá noc.

Kultura celý článek
18.9.

Ukřivděná koulařka nesouhlasí s divadlem

Dělejte něco smysluplného a přidejte se do našeho týmu! Společně můžeme organizovat pohádky, divadla, koncerty a festivaly. Hledáme mladé i důchodce, nadšence i profíky.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting