Pozvánka do Galerie Univerzity Pardubice na výstavu: Ivan Baborák – Obrazy, pastely, kresby a dvě židle

11.2.

Pozvánka do Galerie Univerzity Pardubice na výstavu: Ivan Baborák – Obrazy, pastely, kresby a dvě židle


V úterý 11. února v podvečer (v 17:00 hodin) bude otevřena v Galerii Univerzity Pardubice již 81. umělecká výstava – Ivana Baboráka s názvem Obrazy, pastely, kresby a dvě židle.


Ivan Baborák vystavuje od roku 1978. V roce 1990 se stal výtvarníkem Muzea loutkářských kultur v Chrudimi. V roce 1993 se stal členem Unie výtvarných umělců a začal se malbou, grafikou, ilustrací a designem autorského nábytku živit na volné noze. Svou práci představil na více jak 70 výstavách doma i v zahraničí. Pravidelně se účastní výstav UVU a Minisalonu filmových klapek ve Zlíně.


Práci vystavujícího autora popisuje kurátor výstav pardubické univerzitní galerie Mgr. Lubomír Netušil takto:
,,Autor se do roku 1993 živil různým zaměstnáním. V té době se začal rozvíjet jeho originální výtvarný svět. Cykly vznikající v 70. a 80. letech (Dialogy, Hlavy, Pomníky padlým na hlavu) nebyly veřejně prezentovány.

Obrazy z té doby nesly originální pečeť autorovy imaginace, symboly ironického, kritického i humorného a sebe-ironizujícího pohledu na svět.“
Výstava Galerie Univerzity Pardubice je umístěna ve vestibulu Univerzitní knihovny a potrvá do 8. dubna. Je otevřena tradičně od pondělí do pátku od 8 do 18 hodin, v sobotu od 8 do 12 hodin. Vstup je zdarma.
případné bližší informace k výstavě podá kurátor výstav Galerie UPa - Mgr. Lubomír Netušil, z ateliéru grafiky Katedry výtvarné kultury Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové, člen Unie výtvarných umělců pardubického regionu

Další zprávy z kategorie "Kultura"

7.2.

Vstříc zářivým zítřkům ve Svitavách

Takový je název výstavy intermediálního ateliéru Akademie výtvarných umění Milana Knížáka.

Kultura celý článek
17.1.

Polička je zastoupena na prestižních výstavách v Praze

Národní památkový ústav pořádá od 12. října do 28. února ve Šternberském paláci výstavu Podoby a příběhy – portréty renesanční šlechty.

Kultura celý článek
7.3.

Jistě, pane ministře se loučí s pardubickým jevištěm

Východočeské divadlo uvede v pátek 8. března derniéru úspěšné komedie Jistě, pane ministře, divadelní podoby televizního seriálu z pera dvojice anglických scenáristů Jonathana Lynna a Antonyho Jaye, který pro česká jeviště zdramatizovala Kristina Žantovská.

Kultura celý článek
4.8.

Homolské schody mají opravdu co nabídnout

Pro milovníky adrenalinu je na programu paintball a airsoft, pro ostatní různé soutěže jako například o nejlepší masku anděla.

Kultura celý článek
18.8.

FLORA Olomouc 2008: „Umění v rozkvetlé zahradě“

S vodní a bažinnou florou i faunou se po dvouleté přestávce v Olomouci opět představí Unie botanických zahrad ČR.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting