Pozvánka do Galerie Univerzity Pardubice

6.6.

Pozvánka do Galerie Univerzity Pardubice

Mimořádně ve čtvrtek 6. června v 17. hodin bude v galerii Univerzity Pardubice otevřena již 78. výstava soch pardubického autora Petra Miláčka.


Práci Petra Miláčka popisuje stručně kurátor výstav univerzitní galerie Mgr. Lubomír Netušil takto:
,,Svou prací se Petr Miláček hlásí ke klasickým formám současného umění, přímo k fundamentálním základům, k odkazu kartuziána Dionyse (1471) a historika umění Elie Faure, k poznání, že život je nejvyšší formou umění a prázdný prostor hodnota.“


Petr Miláček vystudoval v letech 1972 až 1975 Odborné učiliště - obor karosář. Od roku 1975 se autor zabýval keramikou, renovací historických vozidel, uměleckým zpracováním železa, návrhy nábytku, mříží a jejich realizací, výrobou forem na foukané sklo a dějinami umění. Od roku 1985 se zabývá sochařstvím a důrazem na procesy rozkladu a obnovy s účelem získání nové myšlenkové hodnoty. Uspořádal několik samostatných, skupinových výstav v ČR i v zahraničí. Petr Miláček je členem Unie výtvarných umělců pardubického regionu.


Výstava Galerie Univerzity Pardubice je umístěna ve vestibulu Univerzitní knihovny a potrvá do 7. září.
Upravená otevírací doba univerzitní knihovny a galerie v období letních měsíců:


- v červnu je galerie otevřena od pondělí do pátku od 8 do 18 hodin, v sobotu od 8 do 12 hodin,
- v první polovině července a druhé polovině srpna - v pondělí od 8 do 16 hodin, od úterý do pátku od 8 do 15 hodin, v sobotu zavřeno,
- v době od 15. července do 18. srpna jsou knihovna i galerie uzavřeny zcela.
Vstup do univerzitní galerie je zdarma.
případné bližší informace k výstavě podá kurátor výstav Galerie UPa - Mgr. Lubomír Netušil, z ateliéru grafiky Katedry výtvarné kultury Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové, člen Unie výtvarných umělců pardubického regionu

Další zprávy z kategorie "Kultura"

14.7.

Letošní festival je minulostí, ať žije festival

Koncerty na přání by měly být procházkou po muzikálech z Broadwaye, Dan Bárta se představí s Illustratosphere a filharmonickým doprovodem. Zuzana Lapčíková provede s baletním souborem NDM Ostrava Balady, pořad Hudební zeměkoule aneb Muzikanti na cestách je určen dětem a mládeži, připravuje se i další stagiona na zámku v Nových Hradech.

Kultura celý článek
28.8.

Výstava Terakotové armády v Pardubicích

Výstava Terakotová armáda – Odkaz prvního císaře nabídne úžasný pohled do hrobky prvního čínského císaře Čchin Š'-chuang-ti, který dokázal sjednotit Čínu a ukončil tak období chaosu mezi všemi čínskými státy.

Kultura celý článek
10.7.

Veselokopecký jarmark

Již tento víkend 14. a 15. července 2007 se na Veselém Kopci u Hlinska uskuteční největší program hlavní návštěvnické sezóny.

Kultura celý článek
8.8.

Příprava Dnů Pardubického kraje je v plném proudu

Diváci udiví například císařský průvod nebo hostinu a audienci u mocnáře, mohou také navštívit prostory zámku.

Kultura celý článek
29.6.

Slavnostní open-air večer Arnošta z Pardubic a Thálie

Hlavní část vzpomínkových akcí, které budou v Pardubicích probíhat i na podzim, se uskuteční v pondělí 30. června v kostele sv. Bartoloměje a na prostranství u nedaleké zvonice. „V den Arnoštova úmrtí bude v kostele sv. Bartoloměje renomovaný historik František Šebek přednášet o odkazu Arnošta z Pardubic, následovat pak bude mše svatá, kterou bude celebrovat kardinál Dominik Duka, 36. arcibiskup pražský,“ řekla Jana Fiedlerová z oddělení kultury pardubického magistrátu.

Kultura celý článek
20.6.

Kunětická hora ožije oblíbeným muzikálem

V nově zbudovaném amfiteátru diváky čeká oblíbený muzikál Malované na skle o lásce, svobodě a kamarádství.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting