Pro jubilejní 10. Hradecký Majáles si skupina Kryštof připraví speciální Srdcebeat show

31.3.

Pro jubilejní 10. Hradecký Majáles si skupina Kryštof připraví speciální Srdcebeat show


Na pódia Majálesu se po dvouleté odmlce vrací kapela Kryštof. V Hradci Králové poprvé představí noční show k albu Srdcebeat, upravenou pro hraní pod širým nebem. Hradecký Majáles není pouze páteční Open Air, ale celý majálesový týden plný zábavy, sportu a kultury.


Na majálesová pódia se v Hradci Králové vrací kapela Kryštof, která připraví speciální verzi Srdcebeat show přizpůsobené pro venkovní festivaly. Skupina Kryštof na Majálesech naposledy zahrála v roce 2013 a podle organizátorů šlo o přelomové vystoupení. „Byli první českou kapelou, která na Majáles uměla přivézt perfektně připravenou show. Kvůli nim jsme zvětšovali pódium i zázemí , což s e p o dle s p o k o j e n o s ti n á v š t ě v ník ů r o z h o d n ě v y pla tilo , ” vzpomíná na rok 2013 dramaturg Michal Šamánek.


Fanoušci se mohou těšit na noční show k albu Srdcebeat, tentokráte ovšem pod širým nebem.
„Pro Majálesy připravujeme speciální show inspirovanou vyp rodaným Srdcebeat tour po stadionech. Pokusíme se zážitek z našeho tradičního majálesového koncertu posunout zase o kousek dál,“ láká fanoušky frontman skupiny Kryštof Richard Krajčo.


I letos si návštěvníci užijí festival na tradičním místě. “Víme, že tu n ejlepší atmosféru má Majáles v Šimkových sadech a proto jsme rádi, že tuto lokalitu můžeme potvrdit i tento rok. Velmi si vážíme spolupráce s magistrátem, kde jsou lidé, kteří podporují myšlenku majálesových oslav v centru města. Touto cestou chceme všem p oděkovat za tuto příležitost,” říká zástupce pořadatele Mirek Beránek.


Stejně jako vloni, bude v areálu vytvořena velká odpočinková chill‐out zóna, která se v roce 2015 stala velmi příjemným místem pro odpočinek a občerstvení. 


Program Hradeckého Majálesu se odehraje na 3 hudebních pódiích s průřezem toho nejlepšího, co návštěvníkům nabízí aktuální česká scéna. Fanoušci se tak mohou kromě kapely Kryštof těšit také na skupiny Horkýže Slíže, Mandrage, Wohnout, UDG, Xindl X, Vypsaná Fixa, Sto Zvířat, Jelen, ATMO Music, Paulie Garand, Voxel, Slza, Rybičky 48, Skyline a Majk Spirit.  


Doprovodný program Majálesu Tradičně bohatý bude i program doprovodných akcí. Studentský AC klub hostí už 5. dubna Soutěžní koncert kapel o účast na Majáles Open Air. Na stejném místě lze pak navštívit nejen další koncertní večery, ale také Cestopisné promítání nebo Medicínskou, medovou a medovinovou party. 


V pátek 8. dubna od 15 hodin bude na Masarykově náměstí k vidění stavění májky, o jejíž zdobení a vztyčení se postarají kandidáti na Krále Majálesu se svými družinami. Stavba májky obecně symbolizuje příchod jara a je základem jarních slavností.


V úterý 19. dubna změří síly studenti ve Florbalové bitvě škol. Ve čtvrtek 21. dubna, den před majálesovým koncertem proběhne oblíbená jízda Hradec na bruslích a na Tylově nábřeží už od 10 hodin poběží Majálesové nábřeží vysokých škol, kde organizátoři dávají prostor hradeckým vysokým školám prezentovat se před veřejností a budoucími uchazeči o studium. 


Vstupenek rychle ubývá, s nákupem není radno otálet  Vstupenky na Majáles Open Air je možné v Hradci Králové aktuálně zakoupit v prodejně Kodak No. 200 v ulici V Kopečku nebo na tradičních místech v OC Futurum (Neoluxor) a Atrium (Mobil Max). Zájemci o lístky pak uspějí i v pardubickém AFI Paláci (Meatfly), všechna předprodejní místa jsou na http://hradec.majales.cz/vstupenky/ 


Další možností, jak získat vstupenku, je objednání na dobírku, zakoupení E-TICKETu nebo na Ticketportal.cz. Za zvýhodněnou cenu 380 Kč se dají vstupenky zakoupit do 12. dubna, poté se cena zvýší na 480 Kč. Na místě se letos vstupenky prodávat nebudou.


O festivalu Majáles Majáles je oslava jara a mládí, širší program oslav je prezentací studentských dovedností a hlavní den oslav tvoří tradiční majálesový průvod, velký open air festival, na kterém se volí nový král studentů a vyhlašuje majálesová Miss. Hradecký Majáles 2016 je největší open air festival pro mladé v regionu. Hlavní den oslav je v pátek 22. dubna. Kompletní informace jsou na webu www.hradec.majales.cz  

Další zprávy z kategorie "Kultura"

14.1.

Pardubický kraj se na Regiontouru prezentoval v menší míře

Výstavu tradičně zahajují hejtmani českých krajů, letos mezi nimi nechyběl ani náměstek hejtmana Pardubického kraje Ivo Toman.

Kultura celý článek

Seznamte se s výjimečným textem Elfriede Jelinek

Jako inscenované čtení bude Poutníka režírovat mladý talentovaný režisér Juraj Augustín, letošní absolvent brněnské JAMU. Asistovat mu při tom bude jeho spolužačka, dramaturgyně Sabina Machačová. Hostující inscenační tým si ke spolupráci na nelehkém hereckém úkolu přizval Jana Hyhlíka.

Kultura celý článek
5.3.

Ve Východočeském divadle Pardubice byla vyhlášena Komedie roku 2012

Pardubičtí diváci měli během minulého týdne možnost zhlédnout sedm nejlepších komedií, které v roce 2012 vznikly na jevištích českých a moravských divadel.

Kultura celý článek
13.9.

Každá ulice má svůj příběh, nechte ho ožít na plátně - vyzývá již potřetí My Street Films

Celoroční vzdělávací program My Street Films podporuje zájemce o audiovizuální tvorbu celostátní soutěží o nejlepší film, ale také mnoha dalšími aktivitami: od dlouhodobých individuálních konzultací přes otevřené semináře až po intenzivní praktické workshopy. Nové znalosti a techniky všem filmovým fanouškům aktuálně nabídne bezplatný seminář s dlouholetým spolupracovníkem režisérky Heleny Třeštíkové Jakubem Hejnou: Filmový střih jako umění zkratky. Seminář se bude konat v Praze v Kině Pilotů 13. září od 20:00 a v Brně v Kině Art 14. září od 20:00.

Kultura celý článek
16.4.

60 let pardubických trolejbusů

Chybět nebude ani projekce mnoha unikátních historických fotografií.

Kultura celý článek
25.7.

Moravskotřebovský bramborák

V sobotu 27. července se v Moravské Třebové koná tradiční festival folkové, country a trampské hudby odehrávající se na nádvoří zámku.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting