Program Novohradeckého divadla do konce roku 2015

26.11.

Program Novohradeckého divadla do konce roku 2015

Zjistili jsme, kam se ztrácejí hračky.


Dobré divadlo uvede pohádku  Hračkožrout a to v neděli 29. listopadu od 15 hodin
v rodinném centru Budulínek v centru Hradce Králové. Přijedou herci divadla Mim z Prahy.
Co se děje v dětském pokoji, když děti spí a hračky leží poházené po zemi?
Herci zapojují děti do hraní pohádek a komunikují s nimi. Diváci se mohou před pořadem a po jeho skončení vydovádět na trampolíně, na skluzavce nebo v baru. Držitelé rodinných pasů mají vstup zadarmo. Akce se konají s podporou Královéhradeckého kraje.


„Do Budulínku chodím často, protože mám dvě malé dcery. Tady se pořád něco děje. Máme rádi cvičení o pohádky. Hlavně se děti zabaví a já mám čas si kamarádkou vypít kávu a popovídat.  Cokoliv se dělá pro děti je dobré. Děkuji.“ Názor sděluje maminka Natálky a Lenky Jana Páralová.


Unesenou nevěstu si ženich nevyzvedl!
Dobré divadlo uvede komedii Zakázané uvolnění ve čtvrtek 3. prosince od 19 hodin v Novohradeckém divadle v Hradci Králové (sál CC Lucie Nový Hradec Králové). Únos nevěsty do hospody...bouřka...právě probíhající semifinále mistrovství světa v hokeji...Bar je plný alkoholu, jukebox plný songů a ženich nejde a nejde...Jak tohle dopadne? Tři ženy v jedné hospodě nahlížejí na své životy, vztahy a především na muže. Hořkou komedii Petra Kolečka režíroval Jan Julínek a zahraje ji Nezávislá činoherní scéna SemTamFór ze Zlína. Divadlo SemTamFór vzniklo v roce 2002. Jako autorské divadlo bylo ovlivněno autory Suchým a Šlitrem. Samotný název divadla SemTamFór charakterizuje jeho zaměření na komediální repertoár. Držitelé Senior pasů mají vstup bezplatný. Akce se koná s podporou Královéhradeckého kraje.


Divadelní akce v Hradci pořádá spolek Dobré divadlo už 10 let. Jeho pracovníci organizují v centru Hradce Nábřeží řemeslníků, prestižní městskou slavnost. Svou činnost spolek rozšířil i do Litomyšle, kde kromě divadla provázejí s rytířem Toulovcem.


Další zprávy z kategorie "Kultura"

1.10.

Na farmářských trzích se bude vařit ze Smetanovy zeleniny

Dýně, cukety, zelí, červená řepa, brambory a cibule se stanou součástí kulinářské exhibice.

Kultura celý článek
22.12.

Legendární Sugar Man Rodriguez zavítá v létě na Rock for People

Aktuální edice celofestivalových pasů je do 31. 12. 2017 v prodeji za cenu 1600 Kč. Z line-upu Rock for People 2018 jsou zatím potvrzeni například legendární The Prodigy či memphisští rockeři Skillet. Poprvé se českému publiku představí kapely In This Moment, Sick Puppies nebo Pop Evil.

Kultura celý článek
7.6.

Muzejní noc bude znamení Pernštejnských slavností

Muzejní noc v Pardubicích začne v pátek 8. června na zámku a skončí v sobotu 9. června na Kunětické Hoře.

Kultura celý článek
12.5.

Mladí houstlisté zahráli v Ústí nad Orlicí, letos už po devětapadesáté

Soutěž je součástí hudebního festivalu Kocianovo Ústí, jehož dvanáctý ročník se konal mezi 1. a 9 květnem. Jeho uměleckým ředitelem byl houslový virtuóz Pavel Šporcl a vystoupila na něm například harfistka Jana Boušková nebo violoncellista Jiří Bárta.

Kultura celý článek
3.4.

Obrazy ze zahrady Ivo Jansy

Pojítkem obou přístupů je zahrada, místo, kde se daleké i blízké slévá, místo, kde je vše na dohled i na dosah.

Kultura celý článek
16.10.

Životní pouť Jakuba Jana Ryby na pardubickém jevišti

Životní pouť hudebního skladatele, básníka, spisovatele a v neposlední řadě vynikajícího učitele přiblíží nový titul pardubického divadla především prostřednictvím jevištních obrazů, v nichž nebudou chybět hudební ukázky samotných Rybových skladeb – jednak za přítomnosti živých muzikantů Komorního orchestru Bona Nota a jednak s využitím sborových zpěvů v podání Dětského folklorního souboru Radost Pardubice.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting