Program Novohradeckého divadla do konce roku 2015

26.11.

Program Novohradeckého divadla do konce roku 2015

Zjistili jsme, kam se ztrácejí hračky.


Dobré divadlo uvede pohádku  Hračkožrout a to v neděli 29. listopadu od 15 hodin
v rodinném centru Budulínek v centru Hradce Králové. Přijedou herci divadla Mim z Prahy.
Co se děje v dětském pokoji, když děti spí a hračky leží poházené po zemi?
Herci zapojují děti do hraní pohádek a komunikují s nimi. Diváci se mohou před pořadem a po jeho skončení vydovádět na trampolíně, na skluzavce nebo v baru. Držitelé rodinných pasů mají vstup zadarmo. Akce se konají s podporou Královéhradeckého kraje.


„Do Budulínku chodím často, protože mám dvě malé dcery. Tady se pořád něco děje. Máme rádi cvičení o pohádky. Hlavně se děti zabaví a já mám čas si kamarádkou vypít kávu a popovídat.  Cokoliv se dělá pro děti je dobré. Děkuji.“ Názor sděluje maminka Natálky a Lenky Jana Páralová.


Unesenou nevěstu si ženich nevyzvedl!
Dobré divadlo uvede komedii Zakázané uvolnění ve čtvrtek 3. prosince od 19 hodin v Novohradeckém divadle v Hradci Králové (sál CC Lucie Nový Hradec Králové). Únos nevěsty do hospody...bouřka...právě probíhající semifinále mistrovství světa v hokeji...Bar je plný alkoholu, jukebox plný songů a ženich nejde a nejde...Jak tohle dopadne? Tři ženy v jedné hospodě nahlížejí na své životy, vztahy a především na muže. Hořkou komedii Petra Kolečka režíroval Jan Julínek a zahraje ji Nezávislá činoherní scéna SemTamFór ze Zlína. Divadlo SemTamFór vzniklo v roce 2002. Jako autorské divadlo bylo ovlivněno autory Suchým a Šlitrem. Samotný název divadla SemTamFór charakterizuje jeho zaměření na komediální repertoár. Držitelé Senior pasů mají vstup bezplatný. Akce se koná s podporou Královéhradeckého kraje.


Divadelní akce v Hradci pořádá spolek Dobré divadlo už 10 let. Jeho pracovníci organizují v centru Hradce Nábřeží řemeslníků, prestižní městskou slavnost. Svou činnost spolek rozšířil i do Litomyšle, kde kromě divadla provázejí s rytířem Toulovcem.


Další zprávy z kategorie "Kultura"

30.5.

Mezinárodní den dětí s Michalem Nesvadbou v Paláci Pardubice

Přijďte si ve čtvrtek užít zábavné odpoledne plné her, vyrábění a dalších speciálních aktivit. Můžete se těšit na program v cestovatelském stylu, což zahrnuje např. putování kolem světa na PlasmaCarových vozítkách nebo exotické malování na obličej. Ke zhlédnutí bude také originální loutková pohádka či moderní klauniáda. Těšit se můžete také na velkou cestovatelskou soutěž kolem světa. Celým dnem bude provázet Michal Nesvadba, známý především z Kouzelné školky.

Kultura celý článek
28.4.

Polička: obrazy z pokladnice české spořitelny

Spořitelna osady města Poličky uvnitř hradeb vystavěla v roce 1937 novou budovu dle projektu Jindřicha Freiwalda

Kultura celý článek
14.12.

Břetislav Rychlík uvede v Pardubicích Kalibův zločin

Poslední premiéru kalendářního roku 2017 přichystalo Východočeské divadlo na třetí adventní víkend 16. a 17. prosince, kdy se před pardubickým publikem na velkém jevišti Městského divadla zhmotní děj románu Karla Václava Raise Kalibův zločin.

Kultura celý článek
16.7.

Nově zrekonstruovaný zámek v Cholticích - tip na Váš výlet

Renesanční zámek je jednou ze součástí rozlehlého zámeckého areálu. Od roku 2008 byl přístupný veřejnosti pouze omezeně.

Kultura celý článek
8.7.

Orlická brána má opět co nabídnout

V jeho nabídce najdeme celou řadu interpretů a skupin ze sféry divadelní i hudební, amatérské i profesionální.

Kultura celý článek
11.3.

Festival sladkostí v Atrium Paláci Pardubice

Po celé republice se v průběhu roku pořádá řada festivalů věnovaných jídlu nebo nápojům různých forem, ale festival zaměřující se přímo jen na sladkosti není tak obvyklý. V obchodním centru budete moci ochutnat a nakoupit tradiční sladkosti v podobě dortů, zmrzliny, čokolády nebo třeba cupcaků. Pokud patříte mezi ty, kteří rádi zkouší nové neobvyklé pokrmy, přijdete si na své například s nepečenými lízátky, raw sladkostmi a se spoustou dalších dobrot. O ty zkrátka nouze nebude.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting