Projekt společné knihovny pro děti a dospělé se osvědčil

10.9.

Projekt společné knihovny pro děti a dospělé se osvědčil

Před dvěma lety byla v objektu výměníku C 33 ve Formánkově ulici v Hradci Králové uvedena do provozu nově zrekonstruovaná pobočka městské knihovny, která je specifická tím, že je v ní dohromady oddělení pro děti a dospělé. U příležitosti dvou let od uvedení do provozu se v těchto prostorách, které patří Tepelnému hospodářství Hradec Králové, konal ve středu 8. září Den otevřených dveří, v rámci něhož byly vyhodnoceny výsledky činnosti této pobočky. Elektronickou evidenci výpůjček pobočka v objektu výměníku C 33 provozuje od začátku loňského roku. Od té doby až k poslednímu srpnu 2010 do knihovny přišlo celkem 24.278 návštěvníků, z toho řada z nich opakovaně. „Od září 2008, kdy naše pobočka zahájila v nových prostorách svou činnost, si u nás čtenáři vypůjčili 99.557 knih a časopisů. V knihovně se postupně zvyšuje nejen počet výpůjček, ale také počet čtenářů,“ konstatoval vedoucí knihovny Pohádka Ivan Klabal. K letošnímu 31. srpnu knihovnu navštívilo 10.146 čtenářů, z toho 4.500 dětí. V současné době je v této pobočce evidováno 670 dospělých a 568 dětských čtenářů. Pro srovnání uveďme, že ve stejném období loňského roku tato pobočka knihovny měla 547 dospělých a 436 dětských registrovaných čtenářů. Pobočka knihovny nyní disponuje více než deseti tisící svazky knih, k tomu půjčuje i nejrůznější noviny a časopisy. A které publikace letos patří mezi nejoblíbenější? „Děti si letos nejvíce půjčují komiks Garfield, v oblibě jsou například i publikace O mašince Tomášovi a Bořek stavitel. Tradičně je na předních místech ve výpůjčkách i kniha Kytice, což je tím, že patří do povinné školní četby. Nejčtenějším časopisem je u nás Čtyřlístek,“ řekl Ivan Klabal. U dospělých čtenářů patří mezi nejžádanější tituly Černá růže, Indiánský běh a Román pro muže. Do uvedené pobočky lidé chodí nejen pro knihy, ale využívají i počítače připojené k internetu. „Jen v červnu se u počítačů vystřídalo 206 dětí, z toho řada z nich brouzdala na internetu opakovaně. Pokud děti chtějí vyhledávat informace na internetu, vyžadujeme potvrzení od jejich rodičů, že s tím souhlasí. Musím však říct, že ne vždy děti využívají počítač k vyhledávání informací potřebných v rámci školní přípravy, často k nám chodí hrát hry,“ sdělil vedoucí knihovny. Na nové využití objektu výměníku, které bylo dlouhodobě koncepčně plánováno, má pozitivní ohlasy i vedení Tepelného hospodářství Hradec Králové: „Nejen od Komise místní samosprávy Moravské Předměstí – jih víme, že jsou obyvatelé sídliště s knihovou velice spokojeni, což nás těší,“ uvedl Jiří Seidler, ředitel a předseda představenstva akciové společnosti Tepelné hospodářství Hradec Králové. „Těší mě také profesionální vedení knihovny. V budoucnu jsme připraveni městu nabídnout k využití další prostory pro potřeby obyvatel,“ dodal ředitel Seidler.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

29.3.

Památky v Pardubickém kraji otevírají brány

Zámek v Litomyšli uvítal první návštěvníky již v sobotu 24. března.

Kultura celý článek
25.2.

Ladislav Špiner se loučí s Donem Juanem

Komedii o člověku, který překračuje všechny hranice, pohostinsky nazkoušela Kateřina Dušková, která na velkém jevišti Východočeského divadla režírovala poprvé. Zkušenosti však již měla s pardubickou Malou scénou ve dvoře, kde v roce 2011 nastudovala scénické čtení hry Cizinci italského dramatika Antonia Tarantina.

Kultura celý článek
16.5.

Veselé skoky zahrají v Hradci a Letohradu

Originální pohybové divadlo Veselé skoky bylo založeno v roce 2003 na pražské DAMU.

Kultura celý článek
27.7.

Maddox Open Air 2011/II

Zveme vás v sobotu 6. srpna 2011 na Maddox Open Air 2011- Funky House,

Kultura celý článek
15.2.

Festivalový bonbónek

Publikum vedle zinscenovaných silných příběhů, jež vznikly podle skutečných událostí, čeká živá cimbálová muzika Petra Mička a skvělé herecké výkony oblíbených uherskohradišťských herců Zdeňka Trčálka, Tomáše Šulaje, Martina Vrtáčka, Ireny Vackové a dalších.

Kultura celý článek
17.5.

Rodiny neutratí ani korunu za vstupné či ubytování

Chuti jistě neujde dvacet různých masíček nebo voňavá klobáska. Grilování je připraveno i na neděli.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting