Prostory úřadu zkrášlují obrázky mladé malířky

24.2.

Prostory úřadu zkrášlují obrázky mladé malířky

Pardubice – Překonávání handicapu stojí mnoho úsilí, ale o to více přináší radosti. Důkazem toho je mladá malířka Eliška Svobodová z Chrudimi. Ta v současné chvíli vystavuje svá díla vytvořená na počítači v prostorách foyer budovy C krajského úřadu. Záštitu nad výstavou převzal radní Pavel Šotola.
„Eliška je krásným příkladem, že s handicapem lze vytvářet nevšední díla, a že i když se může zdát, že něco nejde, lze najít cestu k řešení. Jsem moc rád, že její tvorba je prezentována v budově krajského úřadu a že je tento veřejný prostor využíván i pro takové účely,“ řekl Pavel Šotola, radní pro sociální činnost a neziskový sektor.
Elišce Svobodové je 26 let a pochází z Chrudimi. Malování je jejím koníčkem od základní školy a dodnes ji neopustil. Od malování rukou přešla k práci na počítači. Ve svých dílech se inspiruje pocity z hudby, láskou a lidmi.
Výstav je přístupná v prostorách foyer budovy C krajského úřadu do 13. března.
Zdroj: pardubickykraj.cz

Další zprávy z kategorie "Kultura"

13.12.

Filharmonici zvou na Českou mši vánoční

V druhé půli pak zazní Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby.

Kultura celý článek
13.11.

Z pardubických Tradic Evropy se staly Tradice světa. Přijeli Indové

Kromě řady vystoupení zažila akce i veselé taneční dílny, vše uzavřel letos opravdu pestrobarevný folklórní bál. Na něm vždy každý soubor učí jeden národní tanec své země. Zde si opravdu na Lotranda a Zubejdu nešlo nevzpomenout.

Kultura celý článek
7.5.

Pardubice rozsvítí mistři žonglérského umění

Pardubický klub tak na závěr rozsvítí nejnovější technologie v žonglování tzv. pixel poi, která dovede vytvářet pomocí svítícího náčiní loga, texty a další grafické obrazce.

Kultura celý článek
3.5.

Bohuslav Martinů v Poličce – 300x jinak

Celá přehlídka je volně přístupná veřejnosti. Hlavním organizátorem je Základní umělecká škola Bohuslava Martinů Polička, která ji pořádá ve spolupráci s Tylovým domem, Centrem B. Martinů Polička, Městskou knihovnou Polička, Notovna.cz a Květinovým salonkem u Nadi Polička. Přehlídku podpořili Město Polička, Ravensburger Kartoon s. r. o. a záštitu 8.ročníku udělil náměstek hejtmana Pardubického kraje Ing. Jaromír Dušek.

Kultura celý článek
7.9.

Pardubické dožínky oživí zámek nejen staročeským jarmarkem,

Přijďte si užít Rodinný den v sobotu 10.9.2011

Kultura celý článek
10.3.

Radúz a Racek již naposledy

Titulní role při premiéře 18. října 2008 ztvárnili tehdy nováčci souboru Máša Málková a Jan Musil.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting