PRVNÍ LETOŠNÍ KONCERT FILHARMONIKŮ PRO DĚTI „SMETANA A FIBICH – ČESKÁ SELANKA?“ ZCELA VYPRODÁN, ALE JIŽ ZA TŘI TÝDNY SE USKUTEČNÍ MIMOŘÁDNÝ KONCERT „TRÁPENÍ PANA BAMBULY, ANEB NEZBEDNÁ KAPELA“

9.11.

PRVNÍ LETOŠNÍ KONCERT FILHARMONIKŮ PRO DĚTI „SMETANA A FIBICH – ČESKÁ SELANKA?“ ZCELA VYPRODÁN, ALE JIŽ ZA TŘI TÝDNY SE USKUTEČNÍ MIMOŘÁDNÝ KONCERT „TRÁPENÍ PANA BAMBULY, ANEB NEZBEDNÁ KAPELA“

 První koncert z oblíbeného cyklu nazvaného O čem nám vypráví hudba, který již devátým rokem připravuje Komorní filharmonie Pardubice zejména pro děti školního věku, jejich rodiče i prarodiče, se uskuteční v neděli 12. listopadu od 10.30 hodin v Sukově síni Domu hudby v Pardubicích. Cyklus nedělních matiné nese v letošní sezoně výstižný podtitul Česká esa a bude se věnovat klasikům české národní hudby. Název prvního koncertu „SMETANA A FIBICH – ČESKÁ SELANKA“ dává tušit, že první dvojicí, která bude posluchačům představena, budou skladatelé Bedřich Smetana a Zdeněk Fibich.
Na nedělním koncertě tak zazní Smetanova Vltava a mimo jiné také Fibichův Poem. Děti i dospělí se mohou těšit na zábavný koncert plný překvapení. Do kouzelného světa hudby je zavede dirigent Marko Ivanović spolu s moderátorem Petrem Kadlecem. Koncert je sice již zcela vyprodán, ale pro trvalý zájem o koncerty pro děti se už za tři týdny uskuteční mimořádný koncert pro děti a rodiče „TRÁPENÍ PANA BAMBULY, ANEB NEZBEDNÁ KAPELA“, a to v neděli 3. prosince 2017 odpoledne od 15.00 hodin. V rámci tohoto pořadu se posluchači hravou formou seznámí s jednotlivými nástroji v orchestru a ani při tomto koncertu nebude o zábavu nouze.
Autorem scénáře je Ilja Šmíd, jehož pořady si oblíbily děti nejen v Praze, ale i na mnoha místech republiky. Tento koncert bude přístupný celé veřejnosti a radost z něj budou mít zejména ti zájemci, na které se nedostalo předplatné na koncerty nedělního cyklu. Vstupenky na mimořádný prosincový koncert Trápení pana Bambuly, aneb Nezbedná kapela lze zakoupit v Turistickém informačním centru na náměstí republiky v Pardubicích a také online v síti Ticketportal. Více na www.kfpar.cz. 

Další zprávy z kategorie "Kultura"

28.5.

Fabrika stála Svitavy 185 milionů

Jedná se o pestrou mozaiku organizací a zájmů, které budou poskytovat služby všem skupinám občanů.

Kultura celý článek
20.3.

Český Michael Jackson nastaví 4 tváře v Hradci Králové

Vstupenky lze koupit v síti Ticketportal nebo na www.petr-pan.cz nebo přímo na místě.

Kultura celý článek
20.4.

On-line s hercem Josefem Láskou

Do pomyslného „křesla pro hosta“ za počítač už usedlo mnoho pardubických herců, k nimž se v pondělí 24. dubna připojí také Josef Láska!

Kultura celý článek
4.4.

Ocenění pro turistický portál Východní Čechy

Turistický portál regionu Východní Čechy byl oceněn zvláštní cenou ministra pro místní rozvoj.

Kultura celý článek
5.3.

Pardubice budou opět kulisou ke Strachovu filmu

Pardubické ulice se již podruhé stanou kulisami k filmu režiséra Jiřího Stracha.

Kultura celý článek
3.4.

Velikonoce na Veselém Kopci a na Betlémě v Hlinsku

Výstava zároveň přibližuje tradiční skladbu vesnického jídelníčku a proměny vybavení kuchyně a bude k vidění po celou sezonu.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting