PRVNÍ LETOŠNÍ KONCERT FILHARMONIKŮ PRO DĚTI „SMETANA A FIBICH – ČESKÁ SELANKA?“ ZCELA VYPRODÁN, ALE JIŽ ZA TŘI TÝDNY SE USKUTEČNÍ MIMOŘÁDNÝ KONCERT „TRÁPENÍ PANA BAMBULY, ANEB NEZBEDNÁ KAPELA“

9.11.

PRVNÍ LETOŠNÍ KONCERT FILHARMONIKŮ PRO DĚTI „SMETANA A FIBICH – ČESKÁ SELANKA?“ ZCELA VYPRODÁN, ALE JIŽ ZA TŘI TÝDNY SE USKUTEČNÍ MIMOŘÁDNÝ KONCERT „TRÁPENÍ PANA BAMBULY, ANEB NEZBEDNÁ KAPELA“

 První koncert z oblíbeného cyklu nazvaného O čem nám vypráví hudba, který již devátým rokem připravuje Komorní filharmonie Pardubice zejména pro děti školního věku, jejich rodiče i prarodiče, se uskuteční v neděli 12. listopadu od 10.30 hodin v Sukově síni Domu hudby v Pardubicích. Cyklus nedělních matiné nese v letošní sezoně výstižný podtitul Česká esa a bude se věnovat klasikům české národní hudby. Název prvního koncertu „SMETANA A FIBICH – ČESKÁ SELANKA“ dává tušit, že první dvojicí, která bude posluchačům představena, budou skladatelé Bedřich Smetana a Zdeněk Fibich.
Na nedělním koncertě tak zazní Smetanova Vltava a mimo jiné také Fibichův Poem. Děti i dospělí se mohou těšit na zábavný koncert plný překvapení. Do kouzelného světa hudby je zavede dirigent Marko Ivanović spolu s moderátorem Petrem Kadlecem. Koncert je sice již zcela vyprodán, ale pro trvalý zájem o koncerty pro děti se už za tři týdny uskuteční mimořádný koncert pro děti a rodiče „TRÁPENÍ PANA BAMBULY, ANEB NEZBEDNÁ KAPELA“, a to v neděli 3. prosince 2017 odpoledne od 15.00 hodin. V rámci tohoto pořadu se posluchači hravou formou seznámí s jednotlivými nástroji v orchestru a ani při tomto koncertu nebude o zábavu nouze.
Autorem scénáře je Ilja Šmíd, jehož pořady si oblíbily děti nejen v Praze, ale i na mnoha místech republiky. Tento koncert bude přístupný celé veřejnosti a radost z něj budou mít zejména ti zájemci, na které se nedostalo předplatné na koncerty nedělního cyklu. Vstupenky na mimořádný prosincový koncert Trápení pana Bambuly, aneb Nezbedná kapela lze zakoupit v Turistickém informačním centru na náměstí republiky v Pardubicích a také online v síti Ticketportal. Více na www.kfpar.cz. 

Další zprávy z kategorie "Kultura"

16.6.

Lucerna v podání mladých hereckých talentů

V současné chvíli finišuje zkoušení nové premiéry, starší část souboru chystá Jiráskovu Lucernu, která bude mít premiéru 19. černa od 16.00 hodin v Městském divadle. Vedle mladých začínajících herců se v Lucerně objeví i herečka Východočeského divadla Lída Vlášková.

Kultura celý článek
30.3.

Děti žijí uměním – celostátní happening základních uměleckých škol ZUŠ Open oznamuje program

Detailní program ZUŠ Open 2017 v úterý 30. května 2017 a mapa jednotlivých míst konání je k dispozici na www.zusopen.cz. Celostátní happening pro širokou veřejnost inicioval Nadační fond Magdaleny Kožené s cílem otevřít ve společnosti debatu o důležitosti a pozitivní roli, kterou hraje umělecké vzdělávání v rozvoji dětské osobnosti.

Kultura celý článek
3.6.

Do pivovaru Pernštejn dorazí ..Tři sestry,,

Koncert skupin začne v 18 hodin a konec celé akce nebude dříve jak o půlnoci, slibují pořadatelé.

Kultura celý článek
25.6.

Akce pro odvážné: do mučírny před půlnocí

Průvodci v dobových kostýmech přivítají odvážlivce s loučí v ruce a provedou je po tajemných zákoutích renesančního zámku.

Kultura celý článek
30.11.

TAJEMSTVÍ PRVNÍHO CÍSAŘE BUDE OTEVŘENO I V PROSINCI

Výstava terakotové armády, která na své již 6. zastávce zavítala do Pardubic, bude díky velkému zájmu ze strany návštěvníků otevřená i celý prosinec. Najdete ji v Machoňově pasáži na Třídě míru a náš tým se na Vás bude velmi těšit!

Kultura celý článek
23.4.

Východočeské divadlo nabízí mimořádné abonentní skupiny

Představení předplatitelského cyklu G budou odehrána v pátek nebo v sobotu vždy od 18.00 hodin.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting