Region Orlicko – Třebovsko slaví deset let

7.5.

Region Orlicko – Třebovsko slaví deset let

Region Orlicko – Třebovsko slaví deset let

Svazek obcí Region Orlicko – Třebovsko slaví v roce 2010 své 10. narozeniny a zve všechny zájemce na celoroční oslavy. Slavit se bude celý rok a všude. Do oslav jsou totiž zahrnuty tradiční akce členských obcí (viz seznam na plakátu v příloze) a začínají tuto sobotu 8.května v 8.30 hodin dálkovým pochodem „Přes tři hrady“ na hřišti v Sopotnici. Přítomna bude královská družina Orlického cyklo&in-line království, která navštíví většinu akcí a občas profrčí i cyklostezkami. Nebude chybět král s královnou, princ, komoří, šašek, páže a vše bude hlídat drak. Družina bude šířit slávu svého království a šikovným dětem i dospělým bude za splnění jednoduchých i složitějších úkolů rozdávat upomínkové předměty a sladkosti, a to na akcích i na odpočívadlech cyklostezek. Novou sportovnězábavní akcí bude Orlické cyklo&in-line klání, které proběhne v sobotu 26.června v Cakli. Připraveny budou soutěže pro děti, cykloturistické a in-line trasy. K vidění a vyzkoušení bude elektrokolo, orientace na kole pomocí GPS, různá překvapení a skvělá kapela. Oslavy narozenin vyvrcholí v pátek 10. září na velkolepě pojatém Dni Regionu Orlicko – Třebovsko v Brandýse nad Orlicí. Do areálu „U Konťáku“ přijede po spanilé jízdě regionem cyklistický peloton, po řece přijede parta vodáků a po stezkách skupina in-line bruslařů. Na programu, kterému bude přihlížet královská družina, budou hry pro dospělé, hrátky pro děti a zvučná kapela. Návštěvníky zde čeká opět nějaké to překvapení a možná ... přijde i kouzelník. K oslavám patří také Výtvarná soutěž základních škol „Orlicko – Třebovsko očima dětí“. Nejlepší a nejnápaditější výtvarníci budou vyhlášeni a odměněni na Dni regionu. Všechny informace k oslavám naleznete od poloviny května na webu www.orlicko-trebovsko.cz v rubrice oslavy 10 let. Zde budou umístěny plakáty, podrobné programy, termíny plánovaných jízd královské družiny na stezkách, fotografie a tiskové zprávy z akcí. Také zde bude detailní průřez historií a výsledky svazku: kteří lidé jej kdy řídili, členské obce, seznam všech projektů a akcí a výčet ocenění.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

30.10.

V Hradci vznikl nový divadelní soubor

U kolébky nového činoherního souboru stojí Pavel Šonka, který poskytuje zázemí.

Kultura celý článek
28.7.

Futurum bude v srpnu královstvím dinosaurů

V 10 obchodech je umístěna jedna dinosauří kost. Stačí najít 5 těchto kostí, napsat názvy obchodů OC Futurum do soutěžního kupónu a ten vhodit do slosovacího boxu.

Kultura celý článek
5.11.

Vysokomýtský unikát potřebuje vážně pomoci

Ve vysokomýtském chrámu sv. Vavřince právě proběhl průzkum oltářního obrazu Nanebevzetí Panny Marie

Kultura celý článek
7.11.

Harfistka Jana Boušková vyjede příští týden na turné s Mou vlastí

Česká hudba má v repertoáru naší přední harfistky zcela výsadní a nezastupitelné místo. V jejím sólovém, komorním i orchestrálním repertoáru najdeme takřka všechna standardní díla pro harfu napříč hudebními dějinami i řadu děl soudobých, která byla v řadě případů zkomponována přímo pro Janu Bouškovou.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting