Region Orlicko – Třebovsko slaví deset let

7.5.

Region Orlicko – Třebovsko slaví deset let

Region Orlicko – Třebovsko slaví deset let

Svazek obcí Region Orlicko – Třebovsko slaví v roce 2010 své 10. narozeniny a zve všechny zájemce na celoroční oslavy. Slavit se bude celý rok a všude. Do oslav jsou totiž zahrnuty tradiční akce členských obcí (viz seznam na plakátu v příloze) a začínají tuto sobotu 8.května v 8.30 hodin dálkovým pochodem „Přes tři hrady“ na hřišti v Sopotnici. Přítomna bude královská družina Orlického cyklo&in-line království, která navštíví většinu akcí a občas profrčí i cyklostezkami. Nebude chybět král s královnou, princ, komoří, šašek, páže a vše bude hlídat drak. Družina bude šířit slávu svého království a šikovným dětem i dospělým bude za splnění jednoduchých i složitějších úkolů rozdávat upomínkové předměty a sladkosti, a to na akcích i na odpočívadlech cyklostezek. Novou sportovnězábavní akcí bude Orlické cyklo&in-line klání, které proběhne v sobotu 26.června v Cakli. Připraveny budou soutěže pro děti, cykloturistické a in-line trasy. K vidění a vyzkoušení bude elektrokolo, orientace na kole pomocí GPS, různá překvapení a skvělá kapela. Oslavy narozenin vyvrcholí v pátek 10. září na velkolepě pojatém Dni Regionu Orlicko – Třebovsko v Brandýse nad Orlicí. Do areálu „U Konťáku“ přijede po spanilé jízdě regionem cyklistický peloton, po řece přijede parta vodáků a po stezkách skupina in-line bruslařů. Na programu, kterému bude přihlížet královská družina, budou hry pro dospělé, hrátky pro děti a zvučná kapela. Návštěvníky zde čeká opět nějaké to překvapení a možná ... přijde i kouzelník. K oslavám patří také Výtvarná soutěž základních škol „Orlicko – Třebovsko očima dětí“. Nejlepší a nejnápaditější výtvarníci budou vyhlášeni a odměněni na Dni regionu. Všechny informace k oslavám naleznete od poloviny května na webu www.orlicko-trebovsko.cz v rubrice oslavy 10 let. Zde budou umístěny plakáty, podrobné programy, termíny plánovaných jízd královské družiny na stezkách, fotografie a tiskové zprávy z akcí. Také zde bude detailní průřez historií a výsledky svazku: kteří lidé jej kdy řídili, členské obce, seznam všech projektů a akcí a výčet ocenění.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

12.4.

„Odrazy smutků a naděje“

Pardubické hudební jaro 2007 začíná dnes v 19.00 hodin v Hudebním sále pardubické Radnice literárně hudebním večerem.

Kultura celý článek
10.11.

Divadlo v noci a naruby!

Účastníky Noci divadel 2014 čekají představení pro děti i pro dospělé, autorská čtení, workshopy a semináře, koncerty, projekce filmů a inscenací či prohlídky zákulisí. Podrobnější informace o programu naleznete na webových stránkách www.nocdivadel.cz.

Kultura celý článek
5.8.

Beseda v muzeu - Hodiny

Vystaveny jsou kapesní „cibule“, budíky, hodiny kuchyňské, slepecké, krbové, sloupkové nebo sluneční.

Kultura celý článek
1.2.

VČD uvede Nohavicova Jánošíka

VČD Pardubice o víkendu 3. a 4. února uvede premiéru Nohavicovy verze muzikálu Malované na skle v režii Jiřího Seydlera.

Kultura celý článek
30.8.

Východočeské divadlo zahájilo již 109. divadelní sezónu

Současně Městské divadlo ožilo přípravami interiérové verze bláznivě pohádkové veselohry o lásce a touze po moci Král jelenem, kterou režisér Marián Pecko v červnu uvedl na vyhlídce hradu Kunětická hora a která také už tuto sobotu 1. září otevře 109. divadelní sezónu Východočeského divadla.

Kultura celý článek
25.11.

Pardubický zámek se letos už podruhé umístil na čelním místě

Úspěch Zámku Pardubice je o to větší, že v rámci malé skupiny jemu podobných institucí, je nejvýše.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting