Region Orlicko – Třebovsko slaví deset let

7.5.

Region Orlicko – Třebovsko slaví deset let

Region Orlicko – Třebovsko slaví deset let

Svazek obcí Region Orlicko – Třebovsko slaví v roce 2010 své 10. narozeniny a zve všechny zájemce na celoroční oslavy. Slavit se bude celý rok a všude. Do oslav jsou totiž zahrnuty tradiční akce členských obcí (viz seznam na plakátu v příloze) a začínají tuto sobotu 8.května v 8.30 hodin dálkovým pochodem „Přes tři hrady“ na hřišti v Sopotnici. Přítomna bude královská družina Orlického cyklo&in-line království, která navštíví většinu akcí a občas profrčí i cyklostezkami. Nebude chybět král s královnou, princ, komoří, šašek, páže a vše bude hlídat drak. Družina bude šířit slávu svého království a šikovným dětem i dospělým bude za splnění jednoduchých i složitějších úkolů rozdávat upomínkové předměty a sladkosti, a to na akcích i na odpočívadlech cyklostezek. Novou sportovnězábavní akcí bude Orlické cyklo&in-line klání, které proběhne v sobotu 26.června v Cakli. Připraveny budou soutěže pro děti, cykloturistické a in-line trasy. K vidění a vyzkoušení bude elektrokolo, orientace na kole pomocí GPS, různá překvapení a skvělá kapela. Oslavy narozenin vyvrcholí v pátek 10. září na velkolepě pojatém Dni Regionu Orlicko – Třebovsko v Brandýse nad Orlicí. Do areálu „U Konťáku“ přijede po spanilé jízdě regionem cyklistický peloton, po řece přijede parta vodáků a po stezkách skupina in-line bruslařů. Na programu, kterému bude přihlížet královská družina, budou hry pro dospělé, hrátky pro děti a zvučná kapela. Návštěvníky zde čeká opět nějaké to překvapení a možná ... přijde i kouzelník. K oslavám patří také Výtvarná soutěž základních škol „Orlicko – Třebovsko očima dětí“. Nejlepší a nejnápaditější výtvarníci budou vyhlášeni a odměněni na Dni regionu. Všechny informace k oslavám naleznete od poloviny května na webu www.orlicko-trebovsko.cz v rubrice oslavy 10 let. Zde budou umístěny plakáty, podrobné programy, termíny plánovaných jízd královské družiny na stezkách, fotografie a tiskové zprávy z akcí. Také zde bude detailní průřez historií a výsledky svazku: kteří lidé jej kdy řídili, členské obce, seznam všech projektů a akcí a výčet ocenění.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

29.12.

Východočeské divadlo pokřtí CD k inscenaci Hej, Mistře!

Na scéně hraje živá hudba v podání komorního orchestru Bona Nota pod vedením Václava Trunce, která se propojuje s hudbou reprodukovanou, živými sbory včetně toho dětského v podání folklorního souboru Radost vedeného Jitkou Vítkovou a se sólovými zpěvy pardubických herců.

Kultura celý článek
7.10.

Podzimní Flora Olomouc 2008

Tradičním souputníkem podzimní přehlídky ovocnářských a zelinářských výpěstků je OLIMA, festival gastronomie a nápojů.

Kultura celý článek
12.4.

Pozvánka do Galerie Univerzity Pardubice na výstavu: 100 let sdružení českých umělců grafiků Hollar

Výstava Galerie Univerzity Pardubice je umístěna ve vestibulu Univerzitní knihovny a právě zahajovaná výstava v ní potrvá do 31. května. Je otevřena tradičně od pondělí do pátku od 8 do 18 hodin, v sobotu od 8 do 12 hodin. Vstup je zdarma.

Kultura celý článek
11.3.

Pohodové nedělní odpoledne s Blbcem k večeři

Pokud chcete zdarma získat dvě vstupenky na toto představení, klikněte na ikonu SOUTĚŽ. Zde jsou uloženy dvě fotografie z komedie Blbec k večeři, které se na první pohled zdají stejné. Ale nejsou! Zkuste najít 5 rozdílů a napište je do formuláře, soutěž uzavřeme v pondělí 17. března a poté vylosujeme jednoho šťastného, kterého na odpoledního Blbce k večeři pozveme (pozvánka platí samozřejmě pro dvě osoby).

Kultura celý článek
4.8.

Výstava komiksů o práci cizinců „Czech Made?“

Výstava získala v předchozích měsících velký mediální ohlas.

Kultura celý článek
18.4.

Na skok k muzikálu

Dále bude k vidění zpěvák Alan Bastien, který připomene Tři mušketýry, Angeliku a také písně ze svého sólového alba jako např. To Bůh to tak chtěl.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting