Region Orlicko – Třebovsko slaví deset let

7.5.

Region Orlicko – Třebovsko slaví deset let

Region Orlicko – Třebovsko slaví deset let

Svazek obcí Region Orlicko – Třebovsko slaví v roce 2010 své 10. narozeniny a zve všechny zájemce na celoroční oslavy. Slavit se bude celý rok a všude. Do oslav jsou totiž zahrnuty tradiční akce členských obcí (viz seznam na plakátu v příloze) a začínají tuto sobotu 8.května v 8.30 hodin dálkovým pochodem „Přes tři hrady“ na hřišti v Sopotnici. Přítomna bude královská družina Orlického cyklo&in-line království, která navštíví většinu akcí a občas profrčí i cyklostezkami. Nebude chybět král s královnou, princ, komoří, šašek, páže a vše bude hlídat drak. Družina bude šířit slávu svého království a šikovným dětem i dospělým bude za splnění jednoduchých i složitějších úkolů rozdávat upomínkové předměty a sladkosti, a to na akcích i na odpočívadlech cyklostezek. Novou sportovnězábavní akcí bude Orlické cyklo&in-line klání, které proběhne v sobotu 26.června v Cakli. Připraveny budou soutěže pro děti, cykloturistické a in-line trasy. K vidění a vyzkoušení bude elektrokolo, orientace na kole pomocí GPS, různá překvapení a skvělá kapela. Oslavy narozenin vyvrcholí v pátek 10. září na velkolepě pojatém Dni Regionu Orlicko – Třebovsko v Brandýse nad Orlicí. Do areálu „U Konťáku“ přijede po spanilé jízdě regionem cyklistický peloton, po řece přijede parta vodáků a po stezkách skupina in-line bruslařů. Na programu, kterému bude přihlížet královská družina, budou hry pro dospělé, hrátky pro děti a zvučná kapela. Návštěvníky zde čeká opět nějaké to překvapení a možná ... přijde i kouzelník. K oslavám patří také Výtvarná soutěž základních škol „Orlicko – Třebovsko očima dětí“. Nejlepší a nejnápaditější výtvarníci budou vyhlášeni a odměněni na Dni regionu. Všechny informace k oslavám naleznete od poloviny května na webu www.orlicko-trebovsko.cz v rubrice oslavy 10 let. Zde budou umístěny plakáty, podrobné programy, termíny plánovaných jízd královské družiny na stezkách, fotografie a tiskové zprávy z akcí. Také zde bude detailní průřez historií a výsledky svazku: kteří lidé jej kdy řídili, členské obce, seznam všech projektů a akcí a výčet ocenění.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

15.2.

S Petrem Borovcem o derniéře "Vdolečků"

Premiéra v našem divadle se uskutečnila v květnu loňského roku. Hru o jinakosti a xenofobii v nás, která je zároveň metaforou současné společnosti a podobenstvím lidské nesnášenlivosti, provázelo vřelé přijetí publika i kritiky, přesto se ale odehrálo jenom patnáct repríz, podle mě příliš málo…

Kultura celý článek
4.7.

Na Hradě Kunětická hora zazní Smetana, Dvořák i Mozart. Hrad hudebníků začíná!

Hradem se rozlehne hudba A. Dvořáka a jeho Slovanské tance (výběr), Smetanova Prodaná nevěsta (tance) a Janáčkovy Lašské tance. Pro náročné posluchače budou připraveny židle, pro romantiky ležení na trávě. Kdo by chtěl tančit, tak může u studny s pražskou skupinou Piosenki. A po cestě na hrad vystoupí krkonošský kytarista Petr Pachl.

Kultura celý článek
3.10.

Pardubický kraj má zájem využít část mlýnů pro galerii

Východočeská galerie nyní sídlí v hospodářském traktu na Zámku Pardubice a pro výstavy má k dispozici i Dům U Jonáše na Pernštýnském náměstí. „Už po vzniku kraje po roce 2000 tu byla myšlenka postavit pro galerii novou moderní budovu, a to na místě dnešní reálky. Z toho nakonec sešlo a nyní se před námi otevřela nová možnost v areálu mlýnů, která je podlé mého názoru mnohem zajímavější,“ konstatoval 1. náměstek hejtmana Roman Línek zodpovědný za kulturu a majetek, který v posledních měsících tato jednání vedl.

Kultura celý článek
29.3.

Kanadští rockeři Three Days Grace se vrací na Rock for People

Tento týden festival zdražuje vstupenky, aktuální edice celofestivalových pasů je do 31. 3. 2017 v prodeji za cenu 1800 Kč. Vstupenky jsou v prodeji na www.rockforpeople.cz.

Kultura celý článek
26.11.

Program Novohradeckého divadla do konce roku 2015

„Do Budulínku chodím často, protože mám dvě malé dcery. Tady se pořád něco děje. Máme rádi cvičení o pohádky. Hlavně se děti zabaví a já mám čas si kamarádkou vypít kávu a popovídat. Cokoliv se dělá pro děti je dobré. Děkuji.“ Názor sděluje maminka Natálky a Lenky Jana Páralová.

Kultura celý článek
19.6.

Dětský folklorní soubor Perníček Pardubice je špičkou v České republice!

Již v krajském kole postupové přehlídky soubor výrazně zaujal porotu. Odvezl si domů dvě nejvyšší ocenění: 2. místo pro pásmo „Meleme, meleme“, které tančí nejstarší oddělení – tedy Perníček 3 s muzikou A šmytec, a současně i 1. místo pro pásmo Morana s přímým postupem na celostátní přehlídku získala tentokrát děvčata z Perníčku 2.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting