Reprezentační ples města bude i letos v divadle

9.2.

Reprezentační ples města bude i letos v divadle

 Plesová sezona je v plném proudu a jedním z jejích vrcholů je bezesporu Reprezentační ples města Pardubic. Konat se bude v sobotu 17. února od 19 hodin a nabídne hvězdné hosty i zajímavý doprovodný program.
Pozvánka na ples
Večerem bude provázet legendární moderátorka Marie Tomsová, která postupně přivítá  hudebníky Pirate Swing Band s jejich frontmanem Jiřím Ševčíkem, tanečníky z PS Hroch, ale především zpěvačku s jedinečným hlasem – Petru Janů. Součástí večera bude i předání ocenění dalším osobnostem, které v roce 2017 veřejnost navrhla na některé z vyznamenání udělovaných městem. Letos přijmou ocenění Jan Iserle, Jiří Stříteský a Vladimír Martinec.
„Bude mi ctí vyznamenat oceněné osobnosti. Každý z nich je mistrem svého oboru, každý z nich nechal nesmazatelný otisk na rozvoji Pardubic a kvality života v nich. Všechny tři oceněné také spojuje jejich zájem a snaha předat svoje zkušenosti a znalosti mladé generaci,“ řekl k oceněným osobnostem primátor Pardubic Martin Charvát.
Zde jsou medailonky oceněných.
Čestné občanství města Pardubic
Docent MUDr. Jan Iserle, CSc. 
Docent Iserle byl druhým primářem pardubického očního oddělení, které vedl více než 20 let. Na pracoviště přinesl široké spektrum nových operačních postupů, mj.  operaci šedého zákalu, transplantaci rohovek, operaci odchlípení sítnice aj. Dodnes je ceněn pro svůj dar předávat zkušenosti mladým kolegům. Vychoval na svém oddělení celou řadu odborníků oftalmologů, kteří i díky jeho radám vedli oční oddělení na řadě míst v republice. Ještě nyní se jeho mladší kolegové setkávají s pacienty, kteří prošli jeho rukama a s obdivem a láskou na něho vzpomínají, stejně tak jako kolegové, s nimiž během svého života spolupracoval.
I ve svém pokročilém věku je stále aktivním člověkem, kterého zajímá nejen odborné dění, ale i život ve městě. Docent Iserle je s Pardubicemi svázán svým původem i profesním životem a pro občany města i regionu odvedl obrovský kus práce.
Medaile města Pardubic
Ing. Jiří Stříteský 
Jiří Stříteský je pardubický rodák a patriot. Po maturitě na obchodní akademii v Pardubicích vystudoval v letech 1961 až 1966 Vysokou školu ekonomickou v Praze. Po studiu na vysoké škole pracoval na vedoucích pozicích v podnicích Prefa Pardubice a Průmstav Pardubice. Po roce 1990 si založil obchodně-poradenskou firmu, které se věnoval do roku 1998.
Po roce 1989 velmi ovlivnil komunální politiku v Pardubicích. Byl dlouholetým zastupitelem města, členem rady města, předsedou finančního výboru a po dvě volební období v letech 1998 až 2006 primátorem statutárního města Pardubice. V době, kdy vedl město Pardubice, přispěl význačnou měrou k realizaci řady významných investičních akcí, například přestavby zimního stadiónu na víceúčelovou arénu či generální rekonstrukce budovy Východočeského divadla v Pardubicích.
Jiří Stříteský byl v letech  2004 až 2010 senátorem za volební obvod Pardubice a Chlumecko.
Medaile města Pardubic
Vladimír Martinec
Vladimír Martinec je bývalý československý hokejový útočník a nynější trenér. V letech 1967–1981 hrál za Teslu Pardubice, výjimkou byla sezona 1978/79, kdy hrál v Jihlavě. V 539 odehraných zápasech vsítil 343 gólů. V roce 1981 odešel do německého ESV Kaufbeuren, kde roku 1985 ukončil aktivní kariéru. V letech 1973, 1975, 1976, 1979 zvítězil v anketě Zlatá hokejka.
Jedenáctkrát se zúčastnil mistrovství světa (1970, 1971, 1972, 1973, 1974, 1975, 1976, 1977, 1978, 1979, 1981), třikrát zimních olympijských her (1972 – bronz, 1976 – stříbro, 1980 – 5. místo) a také Kanadského poháru v roce 1976. Reprezentační dres oblékl v 289 utkáních a zaznamenal 155 branek.
Na mistrovstvích světa v letech 1997–2002 a na zimních olympijských hrách v letech 1998 a 2002 působil jako asistent trenéra české reprezentace. Později začal pracovat v řadě funkcí v hokejovém týmu Pardubice (trenér, asistent trenéra, člen představenstva, člen dozorčí rady, atd.) v některých působí i v současné době.
Zdroj: www.pardubice.eu

Další zprávy z kategorie "Kultura"

22.9.

Ministr kultury bude jednat v Pardubicích

Ve středu 23. září přijede do Pardubic na krátkou pracovní návštěvu ministr kultury ČR Václav Riedlbauch.

Kultura celý článek
25.6.

Akce pro odvážné: do mučírny před půlnocí

Průvodci v dobových kostýmech přivítají odvážlivce s loučí v ruce a provedou je po tajemných zákoutích renesančního zámku.

Kultura celý článek
13.10.

XII. Trienále českého ex libris Chrudim 2008

Jsem opravdu rád, že Pardubický kraj může tak významnou kulturní událost na své půdě přivítat a částečně pohostit.

Kultura celý článek
24.7.

Mezinárodní Flora Olomouc 2007

Nejlepší čeští floristé se budou prezentovat květinovými dekoracemi zahradního posezení a letními kyticemi pro hostitele.

Kultura celý článek
18.4.

Na skok k muzikálu

Dále bude k vidění zpěvák Alan Bastien, který připomene Tři mušketýry, Angeliku a také písně ze svého sólového alba jako např. To Bůh to tak chtěl.

Kultura celý článek
23.5.

Pardubičtí herci se po roce vracejí na letní scénu na Kunětické hoře

Diváci, kteří se u nás na pokladně prokáží platnou vstupenkou na aktuální představení Východočeského divadla, získají slevu – dva okruhy v ceně jednoho.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting