Reprezentační ples města bude i letos v divadle

9.2.

Reprezentační ples města bude i letos v divadle

 Plesová sezona je v plném proudu a jedním z jejích vrcholů je bezesporu Reprezentační ples města Pardubic. Konat se bude v sobotu 17. února od 19 hodin a nabídne hvězdné hosty i zajímavý doprovodný program.
Pozvánka na ples
Večerem bude provázet legendární moderátorka Marie Tomsová, která postupně přivítá  hudebníky Pirate Swing Band s jejich frontmanem Jiřím Ševčíkem, tanečníky z PS Hroch, ale především zpěvačku s jedinečným hlasem – Petru Janů. Součástí večera bude i předání ocenění dalším osobnostem, které v roce 2017 veřejnost navrhla na některé z vyznamenání udělovaných městem. Letos přijmou ocenění Jan Iserle, Jiří Stříteský a Vladimír Martinec.
„Bude mi ctí vyznamenat oceněné osobnosti. Každý z nich je mistrem svého oboru, každý z nich nechal nesmazatelný otisk na rozvoji Pardubic a kvality života v nich. Všechny tři oceněné také spojuje jejich zájem a snaha předat svoje zkušenosti a znalosti mladé generaci,“ řekl k oceněným osobnostem primátor Pardubic Martin Charvát.
Zde jsou medailonky oceněných.
Čestné občanství města Pardubic
Docent MUDr. Jan Iserle, CSc. 
Docent Iserle byl druhým primářem pardubického očního oddělení, které vedl více než 20 let. Na pracoviště přinesl široké spektrum nových operačních postupů, mj.  operaci šedého zákalu, transplantaci rohovek, operaci odchlípení sítnice aj. Dodnes je ceněn pro svůj dar předávat zkušenosti mladým kolegům. Vychoval na svém oddělení celou řadu odborníků oftalmologů, kteří i díky jeho radám vedli oční oddělení na řadě míst v republice. Ještě nyní se jeho mladší kolegové setkávají s pacienty, kteří prošli jeho rukama a s obdivem a láskou na něho vzpomínají, stejně tak jako kolegové, s nimiž během svého života spolupracoval.
I ve svém pokročilém věku je stále aktivním člověkem, kterého zajímá nejen odborné dění, ale i život ve městě. Docent Iserle je s Pardubicemi svázán svým původem i profesním životem a pro občany města i regionu odvedl obrovský kus práce.
Medaile města Pardubic
Ing. Jiří Stříteský 
Jiří Stříteský je pardubický rodák a patriot. Po maturitě na obchodní akademii v Pardubicích vystudoval v letech 1961 až 1966 Vysokou školu ekonomickou v Praze. Po studiu na vysoké škole pracoval na vedoucích pozicích v podnicích Prefa Pardubice a Průmstav Pardubice. Po roce 1990 si založil obchodně-poradenskou firmu, které se věnoval do roku 1998.
Po roce 1989 velmi ovlivnil komunální politiku v Pardubicích. Byl dlouholetým zastupitelem města, členem rady města, předsedou finančního výboru a po dvě volební období v letech 1998 až 2006 primátorem statutárního města Pardubice. V době, kdy vedl město Pardubice, přispěl význačnou měrou k realizaci řady významných investičních akcí, například přestavby zimního stadiónu na víceúčelovou arénu či generální rekonstrukce budovy Východočeského divadla v Pardubicích.
Jiří Stříteský byl v letech  2004 až 2010 senátorem za volební obvod Pardubice a Chlumecko.
Medaile města Pardubic
Vladimír Martinec
Vladimír Martinec je bývalý československý hokejový útočník a nynější trenér. V letech 1967–1981 hrál za Teslu Pardubice, výjimkou byla sezona 1978/79, kdy hrál v Jihlavě. V 539 odehraných zápasech vsítil 343 gólů. V roce 1981 odešel do německého ESV Kaufbeuren, kde roku 1985 ukončil aktivní kariéru. V letech 1973, 1975, 1976, 1979 zvítězil v anketě Zlatá hokejka.
Jedenáctkrát se zúčastnil mistrovství světa (1970, 1971, 1972, 1973, 1974, 1975, 1976, 1977, 1978, 1979, 1981), třikrát zimních olympijských her (1972 – bronz, 1976 – stříbro, 1980 – 5. místo) a také Kanadského poháru v roce 1976. Reprezentační dres oblékl v 289 utkáních a zaznamenal 155 branek.
Na mistrovstvích světa v letech 1997–2002 a na zimních olympijských hrách v letech 1998 a 2002 působil jako asistent trenéra české reprezentace. Později začal pracovat v řadě funkcí v hokejovém týmu Pardubice (trenér, asistent trenéra, člen představenstva, člen dozorčí rady, atd.) v některých působí i v současné době.
Zdroj: www.pardubice.eu

Další zprávy z kategorie "Kultura"

29.4.

1. máje budou v Poličce předčítat z Máje

Lidé se každý rok setkávají na stejném místě ve stejný čas – v 19 hodin v parku u sochy Bohuslava Martinů, aby verši Máchova Máje uvítali jaro, poctili památku básníka Karla Hynka Máchy a strávili chvíle plné pohody o 1. květnovém večeru. Jinak tomu nebude ani letos.

Kultura celý článek
16.1.

Do Pardubic se sjedou nejlepší komedie z celé republiky!

Východočeské divadlo Pardubice bude od 21. do 28. ledna hostit již 19. ročník GRAND Festivalu smíchu, jenž je soutěžní přehlídkou nejlepších komedií, které v předešlém roce vznikly na jevištích českých profesionálních divadel.

Kultura celý článek
20.3.

JEDEN SVĚT 2009 Pardubice

Speciální prostor v programu festivalu mají také zbrusu nové české filmové dokumenty.

Kultura celý článek
28.5.

Na Kunětické hoře naposledy ožije příběh zbojníka Nikoly Šuhaje

Režie muzikálového zpracování příběhu zbojníka Nikoly Šuhaje se v Pardubicích ujal Michael Tarant. V roli Nikoly se alternují Jan Musil s Tomášem Lněničkou z královéhradeckého Klicperova divadla, který od nové sezóny doplní soubor Východočeského divadla, a Eržiku ztvárňuje Petra Tenorová, dnes již členka kladenského divadla. V dalších rolích hrají Zdena Bittlová, Ladislav Špiner či Petr Dohnal, nechybí ani početný sbor tanečníků a zpěváků a živě hraje i folklórní kapela Trdlo.

Kultura celý článek
19.6.

Dětský folklorní soubor Perníček Pardubice je špičkou v České republice!

Již v krajském kole postupové přehlídky soubor výrazně zaujal porotu. Odvezl si domů dvě nejvyšší ocenění: 2. místo pro pásmo „Meleme, meleme“, které tančí nejstarší oddělení – tedy Perníček 3 s muzikou A šmytec, a současně i 1. místo pro pásmo Morana s přímým postupem na celostátní přehlídku získala tentokrát děvčata z Perníčku 2.

Kultura celý článek
30.3.

Lukáš Tůma - GRAFIKA, PLASTIKY

V Galerii Univerzity Pardubice se veřejnosti představuje Lukáš Tůma se svojí výstavou grafiky a plastik.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting