Restaurátoři z Litomyšle získali absolutní prvenství

31.1.

Restaurátoři z Litomyšle získali absolutní prvenství

Restaurátoři z Litomyšle získali absolutní prvenství

Restaurátoři z Litomyšle získali absolutní prvenství

Ve dnech 25. až 28. ledna 2008 se konal ve francouzském Valloire již 25. ročník přehlídky sněhových skulptur. Té letošní se účastnil i tým sochařů z České republiky. Socha autorů Jana Fedorčáka, Jakuba Ďoubala, dnes asistenta sochařského ateliéru Fakulty restaurování Univerzity Pardubice, a Petra Koudelky byla odbornou porotou oceněna jako nejlepší v mezinárodní soutěži. Český tým tak získal absolutní prvenství a statut čestného hosta příštího ročníku. Národní a mezinárodní soutěže se zúčastnilo osmnáct týmů z celého světa. Vítěz národní soutěže, ve které byly hodnoceny pouze francouzské týmy, získal možnost účastnit se soutěže mezinárodní. Do mezinárodní soutěže byl na základě odeslaných návrhů přijat již zmiňovaný český tým složený z absolventů restaurátorské školy v Litomyšli. Na začátku měli sochaři k dispozici čtyřmetrové bloky o základně 3 krát 3 metry, z nichž vzniklo v průběhu čtyř dnů na osmnáct skulptur. První cenu poroty si odnesl český tým (Jan Fedorčák, Jakub Ďoubal a Petr Koudelka), druhou cenu získal domácí francouzský tým a o třetí cenu se rozdělily týmy z Holandska a Velké Británie. Cenu diváků získala technicky dokonalá skulptura britských sochařů. Městečko Valloire bylo francouzskou asociací plastických umění vybráno pro pořádání soutěže v ledovém a sněhovém sochařství. Za dobu své existence získala tato událost mezinárodní věhlas a do Francie se sjíždějí sochaři a milovníci tohoto umění ze širokého okolí.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

19.2.

Připravujeme Sexy prádlo

Na první čtené zkoušce Sexy prádla se realizační tým sešel v úterý 16. února a o den později scénografka Agnieszka Pátá-Oldak v dílnách představila návrhy scény a kostýmů.

Kultura celý článek
27.10.

Miss Czech Press 2017 startuje castingem v Klubu Lávka

www.misspress.cz. Přihlásit se může každá dívka od 18 do 28 let, která je vysoká minimálně 168 centimetrů, je bezúhonná, svobodná, bezdětná a hovoří plynně česky,“ přiblížila Žaneta Morštadt, která zastřeší finále jako produkční.

Kultura celý článek
2.12.

I letos přijde do Paláce Pardubice Mikuláš s pestrým programem pro malé i velké

Hlavní hvězdou pátečního odpoledne bude bezesporu Mikuláš s čertem a andělem, zdárně konkurovat mu ale budou členové hudební skupiny Maxim Turbulenc. Děti si s nimi mohou zazpívat a zatancovat a jistě dojde i na vánoční koledy, byť v originální chytlavé úpravě.

Kultura celý článek
6.5.

Blíží se tradiční oslava studentského života

V areálu nebude chybět bohaté občerstvení, zastřešené sezení, sociální zázemí ani zdravotníci.

Kultura celý článek
4.6.

Vysoké Mýto plné krásných aut

Od 2. června do 1. července bude celkem šest výstav tvořit rámec 1. ročníku automobilového festivalu Sodomkovo Vysoké Mýto.

Kultura celý článek
10.9.

Projekt společné knihovny pro děti a dospělé se osvědčil

Do uvedené pobočky lidé chodí nejen pro knihy, ale využívají i počítače připojené k internetu.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting