Robert Vano, Olbram Zoubek, Kurt Gebauer nebo Jindřich Štreit. Díla těchto autorů bude možné vydražit na XII. benefičním večeru pro SKP-CENTRUM, o.p.s.

25.11.

Robert Vano, Olbram Zoubek, Kurt Gebauer nebo Jindřich Štreit. Díla těchto autorů bude možné vydražit na XII. benefičním večeru pro SKP-CENTRUM, o.p.s.


24.11.2015
XII. ročník benefičního večera pro SKP-CENTRUM, o.p.s., se uskuteční 6. prosince 2015 od 17.00 hod. na Zámku Pardubice. Letošní ročník je výjimečný hlavně tím, jaká díla se podařilo do aukce shromáždit.

„Mezi hlavní lákadla dražby z mého pohledu patří – kromě již tradičně zastoupeného Mistra Olbrama Zoubka – například litografie od Kurta Gebauera či fotografie od Roberta Vana, Oldřicha Škáchy nebo Jindřicha Štreita,“ řekl Jiří Pitaš, ředitel SKP-CENTRUM, o.p.s. V dražbě se tak ocitne například fotografie Václava Havla, která ve své zvětšené verzi před nedávnem zdobila budovu Národního muzea v Praze. Jejím autorem je vloni zemřelý fotograf Oldřich Škácha, který byl osobním fotografem Václava Havla. Mezi další dražené předměty bude patřit i náhrdelník a náušnice přední české šperkařky Věry Novákové.


Letos je zkrátka z čeho vybírat a ujít vaší pozornosti by rozhodně neměli ani další tvůrci, jejichž díla jsme s potěšením zařadili. Ať už se jedná o autory, s jejichž tvorbou se na této benefici potkáváme poněkolikáté, nebo o úplně nově zařazené osobnosti. „Z výše uvedených jmen je zřejmé, že koupí vybraného díla nejen že přispějete na dobrou věc, ale získáte též hodnotný předmět, který je dobrou investicí do budoucna,“ dodal Jiří Pitaš.


Kdo spíše než umění dává přednost nevšedním zážitkům, tak může vydražit let historickým dvouplošníkem, horkovzdušným balónem, předplatné do divadla, exotickou masáž nebo vstupenky do exkluzivního saunového světa.


O hudební část večera se postará sopranistka Viktorie Dugranpere, která za doprovodu cembala přednese italskou barokní kantátu. Moderátorem akce bude tradičně Zdeněk Izer.

Záštitu nad setkáním převzali: senátor Ing. Petr Šilar, radní Pardubického kraje Ing. Pavel Šotola a náměstek primátora města Pardubice Mgr. Jakub Rychtecký.


Partnery večera jsou: TAŽENÉ KONSTRUKCE, spol. s r.o., Brück AM spol. s r.o., Isolit-Bravo, spol. s r.o. a Východočeské muzeum v Pardubicích.


Mediálními partnery večera jsou: Český rozhlas Pardubice, Pardubický deník, Týdeník Pernštejn a Pardubice ŽIVĚ.
Předměty do benefiční aukce zdarma věnovali: Balonklub Chrudim s.r.o., BIPLANE s.r.o, Danuše Dolečková, GREENGOLF Pardubice a.s., Irena Jůzová, Ivana Lomová, Jan Pokorný, Jindřich Štreit, Jiří Plieštik, Jitka Píšová – Slavíková, Kamila Ženatá, Kinnaree masáž s.r.o., Kurt Gebauer, Lotus Siam Style, Lucie Staňková, Luděk Vojtěchovský, Marie Fantyšová, Olbram Zoubek, Petr Nikl, Petr Špaček, Robert Vano, Věra Nováková a Východočeské divadlo Pardubice.


Srdečně děkujeme.
Vstup volný. Svou účast prosím potvrďte do 3. prosince na e-mail: fundraiser@skp-centrum.cz nebo na telefonní číslo: 773 092 585.
Katalog dražených předmětů najdete na webových stránkách: www.skp-centrum.cz. Prohlídka uměleckých děl v den akce je možná od 16.30 hod.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

21.5.

Oáza klidu, tentokrát s podtitulem Příběh lásky

Koncert zavede posluchače i do světa působivých Oskarových filmových i muzikálových melodií a hudebních evergreenů.

Kultura celý článek
26.8.

Polička se vydá za dalšími osudy Bohuslava Martinů

Budu věřit, že se tak nestane ani po čtvrtečním posezení pod širým nebem v muzejní zahrádce, proto si dovoluji pozvat nejen všechny příznivce, ale i ty, kteří by si rádi opravili svůj názor,“ uvedl Jaroslav Novotný, předseda spolku.

Kultura celý článek
18.1.

Nejlepší rok v historii. Východočeské muzeum a Zámek Pardubice navštívilo 136 tisíc lidí

Počet návštěvníků výrazně roste druhým rokem. Rekordní je jak celková návštěvnost areálu, tak i samotného muzea.

Kultura celý článek
28.11.

Hrátky s čerty v knihovně

První prosincovou sobotu 2. 12. v Krajské knihovně v Pardubicích vypukne čertovský rej. Konat se tu totiž bude v pořadí 6. ročník celostátní akce Den pro dětskou knihu aneb Čerte, nezlob se. Jejím smyslem je především v dětech podnítit zájem o knížky, podpořit jejich čtenářství i čtenářskou gramotnost.

Kultura celý článek
6.2.

Miroslav Sychra - Zátiší fabrická aneb Návrat

Dnes v 17 hodin bude v Galerii Univerzity Pardubice otevřena 46. výstava.

Kultura celý článek
15.6.

Kupka v rámci Smetanovy výtvarné Litomyšle

Již potřetí bude Mezinárodní operní festival Smetanova Litomyšl obohacen o cyklus výstav Smetanova výtvarná Litomyšl.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting