Robert Vano, Olbram Zoubek, Kurt Gebauer nebo Jindřich Štreit. Díla těchto autorů bude možné vydražit na XII. benefičním večeru pro SKP-CENTRUM, o.p.s.

25.11.

Robert Vano, Olbram Zoubek, Kurt Gebauer nebo Jindřich Štreit. Díla těchto autorů bude možné vydražit na XII. benefičním večeru pro SKP-CENTRUM, o.p.s.


24.11.2015
XII. ročník benefičního večera pro SKP-CENTRUM, o.p.s., se uskuteční 6. prosince 2015 od 17.00 hod. na Zámku Pardubice. Letošní ročník je výjimečný hlavně tím, jaká díla se podařilo do aukce shromáždit.

„Mezi hlavní lákadla dražby z mého pohledu patří – kromě již tradičně zastoupeného Mistra Olbrama Zoubka – například litografie od Kurta Gebauera či fotografie od Roberta Vana, Oldřicha Škáchy nebo Jindřicha Štreita,“ řekl Jiří Pitaš, ředitel SKP-CENTRUM, o.p.s. V dražbě se tak ocitne například fotografie Václava Havla, která ve své zvětšené verzi před nedávnem zdobila budovu Národního muzea v Praze. Jejím autorem je vloni zemřelý fotograf Oldřich Škácha, který byl osobním fotografem Václava Havla. Mezi další dražené předměty bude patřit i náhrdelník a náušnice přední české šperkařky Věry Novákové.


Letos je zkrátka z čeho vybírat a ujít vaší pozornosti by rozhodně neměli ani další tvůrci, jejichž díla jsme s potěšením zařadili. Ať už se jedná o autory, s jejichž tvorbou se na této benefici potkáváme poněkolikáté, nebo o úplně nově zařazené osobnosti. „Z výše uvedených jmen je zřejmé, že koupí vybraného díla nejen že přispějete na dobrou věc, ale získáte též hodnotný předmět, který je dobrou investicí do budoucna,“ dodal Jiří Pitaš.


Kdo spíše než umění dává přednost nevšedním zážitkům, tak může vydražit let historickým dvouplošníkem, horkovzdušným balónem, předplatné do divadla, exotickou masáž nebo vstupenky do exkluzivního saunového světa.


O hudební část večera se postará sopranistka Viktorie Dugranpere, která za doprovodu cembala přednese italskou barokní kantátu. Moderátorem akce bude tradičně Zdeněk Izer.

Záštitu nad setkáním převzali: senátor Ing. Petr Šilar, radní Pardubického kraje Ing. Pavel Šotola a náměstek primátora města Pardubice Mgr. Jakub Rychtecký.


Partnery večera jsou: TAŽENÉ KONSTRUKCE, spol. s r.o., Brück AM spol. s r.o., Isolit-Bravo, spol. s r.o. a Východočeské muzeum v Pardubicích.


Mediálními partnery večera jsou: Český rozhlas Pardubice, Pardubický deník, Týdeník Pernštejn a Pardubice ŽIVĚ.
Předměty do benefiční aukce zdarma věnovali: Balonklub Chrudim s.r.o., BIPLANE s.r.o, Danuše Dolečková, GREENGOLF Pardubice a.s., Irena Jůzová, Ivana Lomová, Jan Pokorný, Jindřich Štreit, Jiří Plieštik, Jitka Píšová – Slavíková, Kamila Ženatá, Kinnaree masáž s.r.o., Kurt Gebauer, Lotus Siam Style, Lucie Staňková, Luděk Vojtěchovský, Marie Fantyšová, Olbram Zoubek, Petr Nikl, Petr Špaček, Robert Vano, Věra Nováková a Východočeské divadlo Pardubice.


Srdečně děkujeme.
Vstup volný. Svou účast prosím potvrďte do 3. prosince na e-mail: fundraiser@skp-centrum.cz nebo na telefonní číslo: 773 092 585.
Katalog dražených předmětů najdete na webových stránkách: www.skp-centrum.cz. Prohlídka uměleckých děl v den akce je možná od 16.30 hod.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

9.3.

Děti mají do konce března vstup na zámek Dětenice zdarma

Každou sobotu od 10.00 do 17.00 hodin na zámku vylézají ze svých koutů strašidla.

Kultura celý článek
12.6.

V Litomyšli zahájila výstava klauzurních prací

Výstava potrvá až do 30. června a přístupná je každý pracovní den, tedy od pondělí do pátku, od 10:00 do 17:00 hodin.

Kultura celý článek
28.12.

Franz Ferdinand nebo Vypsaná fiXa exkluzivně s PKF - Prague Philharmonia, Rock for People odtajnil poslední políčka adventního kalendáře

Rock for People odtajnil poslední políčka svého originálního hudebního adventního kalendář. Štědrý den představil unikátní hudební spojení, na které se festivaloví návštěvníci mohou v létě těšit: populární Vypsaná fiXa se postaví na jedno podium společně s renomovaným orchestrem PKF - Prague Philharmonia.

Kultura celý článek
18.7.

HISTORICKY DRUHÉ SVÍTÁNÍ Z OCHOZU RODNÉ SVĚTNIČKY BOHUSLAVA MARTINŮ SE BLÍŽÍ

„Bylo to úžasné, opravdu romantický zážitek. Nejdříve jsme nevěděli co čekat, ale když se slunce v dálce vylouplo a začalo pomalu stupat, do toho snídaně a výklad o tom proč vlastně rodina Martinů tady nahoře, v tom malém prostoru žila tolik dlouhých let, říkáte si, zda i oni stáli tam kde teď my a pozorovali východ nebo západ slunce, co si asi povídali a co se jim honilo hlavou, děkujeme za tento hluboký zážitek,“ o své dojmy se podělila návštěvnice věže Jana (48).

Kultura celý článek
14.2.

Ač narození v Čechách a na Moravě, známe je?

„In Böhmen und Mähren geboren – bei uns (un)bekannt?“

Kultura celý článek
21.9.

Pardubičtí kumštýři půjdou před diváky Bez kostýmu

Prvním speciálním hostem zbrusu nové talk show na Malé scéně ve dvoře bude kmenový režisér Východočeského divadla Petr Novotný, s nímž před diváky předstoupí také herci Jindra Janoušková, Tomáš Lněnička a Ladislav Špiner.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting