Rosický parní víkend

19.6.

Rosický parní víkend

Rosický parní víkend

Pardubický spolek historie železniční dopravy pořádá již o tomto víkendu, tedy ve dnech 23. a 24. června 2007 akci s názvem Rosický parní víkend. V sobotu 23.června bude vypraven zvláštní motorový vlak vedený motoráčkem M131.1133, který odjede z pardubického hlavního nádraží v 8.16 a do stanice Rosice nad Labem má příjezd v 8.20 hodin. Pro přepravu zavazadel, kočárků a jízdních kol ve vlaku je zařazen služební vůz Ztrc. Vstupné do soupravy je v jednotné výši 10 korun za osobu. Bezprostředně po příjezdu vlaku bude otevřeno železniční museum. Zde budou moci návštěvníci pozorovat čilý stavební ruch při instalaci jednotlivých exponátů. Téhož dne v době od 10 do 17 hodin mají zájemci možnost shlédnout výstavu až 20 modelů parních strojů a kotlů a předvedeny budou rovněž některé funkční exponáty musea. Malé děti se budou moci svézt po speciální dráze na modelu parní lokomotivy 310. Tento model jezdí na skutečnou páru. V provozu bude také zahradní železnice LGB. Jízdy parní oračky slibují taktéž nevšední zážitky. Museum bude návštěvníkům přístupno v rámci noční prohlídky až do 1. hodiny po půlnoci. V neděli od 10 do 15 hodin pokračuje akce v podstatě obdobným programem, který bude rozšířen o jízdy druhého modelu parní lokomotivy Barbora po další zvláštní úzkokolejné trati. I tato lokomotiva jezdí na skutečnou páru. Souběžně s tímto programem a ve stejné době bude otevřeno i museum. Zvláštní motorový vlak vedený motoráčkem M131.1133, vypravený z rosického nádraží v 15.20 a s příjezdem do Pardubic-hlavního nádraží v 15.25 hodin, ukončí také Rosický parní víkend. Pro přepravu zavazadel, kočárků a jízdních kol bude ve vlaku opět řazen služební vůz Ztrc. Vstupné do motoráčku je rovněž v jednotné výši 10 korun za pasažéra. Na výstavu parních strojů a modelů a do musea je vstupné dobrovolné. K zakoupení bude vydán pamětní list opatřený razítkem musea. Po oba dny je stran organizátora zajištěno drobné občerstvení.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

21.10.

Pardubické divadlo uvede českou premiéru dánské hry LIVING DEAD

Českou premiéru dánské hry zabývající se aktuální otázkou uprchlické krize připravuje začínající režisérka Alžběta Burianová, čerstvá absolventka oboru režie pražské DAMU.

Kultura celý článek
23.5.

Východočeské divadlo se vrací na Kunětickou horu

Předprázdninová představení pod širým nebem odstartuje veleúspěšná pohádková inscenace pro celou rodinu Kráska a zvíře s Veronikou Čermák Mackovou a Josefem Láskou v titulních rolích.

Kultura celý článek
13.10.

Mouřenín Othello se navrací na pardubická divadelní prkna

Othello je hrdinský vojevůdce ve službách Benátské republiky. Tajně se oženil s Desdemonou, bílou kráskou z patricijské rodiny. Jeho pobočníkem je bezcharakterní prospěchář Jago.

Kultura celý článek
9.3.

Kdo se může pyšnit titulem Čtenář roku 2018?

„Pepa naši knihovnu pravidelně navštěvuje. Je zapojený do čtenářské hry Lovci perel a ve své kategorii zvítězil. Za loňský rok s maminkou přečetl 14 knih, odpověděl na otázky k jejich obsahu a namaloval obrázky,“ doplnila vedoucí dětského oddělení Jitka Kyclová

Kultura celý článek
2.11.

Východočeské divadlo přivítalo stotisícího diváka roku 2015

S pardubickým divadlem jsem velmi spokojená. Nejraději mám psychologické hry a dobré muzikály. Poukázky na celoroční předplatné určitě využijeme, pardubickému divadlu zůstaneme i nadále věrní.“

Kultura celý článek
27.3.

Pardubická Lipka oslaví deset let na scéně. 1. dubna předvede The best of

A jak to vlastně celé začalo? „V roce 2007 končila v Dětském folklorním souboru Perníček silná generace tanečníků, tanečnic i muzikantů. A protože jsme byli dobrá "parta", spojoval nás zájem o folklor a bylo nás opravdu tolik, že by to dalo na celý soubor, rozhodli jsme se ho založit.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting