Rumburakův hrad

15.7.

Rumburakův hrad

Od 1. července do 28. září probíhá na hradě Kunětická hora výstava s názvem „Rumburakův hrad.“

Právě na hradě Kunětická hora se  natáčel legendární televizní seriál Arabela. Hrad obývali Chechota, Mekota, Blekota, Jekota a další oblíbené postavičky, uprchlý čaroděj II. kategorie Rumburak tu našel vítané útočiště, Fantomas zde v jednom z dílů na poslední chvíli - jak bylo jeho dobrým zvykem - zachraňoval unesenou princeznu Arabelu.

Těšit se můžete na půvabnou princeznu Arabelu s celou královskou rodinou, černokněžníka Viga, vychytralého Rumburaka, mocného Fantomase a mnoho dalších  postav z Říše pohádek. Nebude chybět ani jediný dodnes zachovaný kouzelný prsten, křišťálová koule, zvoneček nebo cestovní plášť.

Otevírací doba výstavy:

červenec až srpen: út-ne 9,30 - 17,30

září: út-pá 10,00 - 16,00

září: so, ne, svátky 10,00 - 17,00

Další zprávy z kategorie "Kultura"

1.11.

Změna dnešního programu VČD

Z důvodu onemocnění v souboru bude dnes 1. listopadu od 19.00 hodin místo původně plánované hry Až na věky uvedena komedie Král jelenem. Pro abonentní skupinu C bude Až na věky odehráno v náhradním termínu. Za změnu se omlouváme a děkujeme za pochopení.

Kultura celý článek
16.10.

Absolut Deafers zahrají v ABC klubu.

Absolut Deafers tour 2014, kde doplní staré osvědčené hity. Nebude chybět ani pořádná vizuální show, takže kromě poslechu se bude na co dívat. „Rádi bychom na podzimním tour ukázali divákům větší show. Nápadů je hodně a nerad bych fanoušky připravil o překvapení, proto víc neprozradím,“ usmívá se zpěvák Jan Jašek.

Kultura celý článek
18.7.

Divoké kytary zazní středověkým mlýnem.

Na dvoře si všichni zazpívají a přitom ochutnají korbel chmeloviny. Středověký Sajdlův mlýn rozezní kytary a provoní rožněné jehně. Kdo bude o půlnoci zmožen, najde místo ke spaní.

Kultura celý článek
7.12.

Festival Svojšice presents Christmas Party Pardubice 2017

Pro milovníky housové hudby jsme do Ideonu pozvali ostříleného zakladatele českého housu – DJe Loutku a zástupce „pumping“ energetické housové hudby – Dje Chrise Sadlera. Oba hudebníky na stagei podpoří pardubický Michel C, dále Smoke a nadějný producent Victor Tellagio.

Kultura celý článek
21.4.

Radnice známá, ale nepoznaná

Po celou dobu mají návštěvníci jedinečnou příležitost nahlédnout do jindy nepřístupné komory nad gotickou kaplí v radniční věži.

Kultura celý článek
24.5.

Předplatné na sezónu 2007/2008 již v prodeji

Východočeské divadlo Pardubice zahájilo prodej abonentních vstupenek na novou divadelní sezónu 2007/2008.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting