S rytířem Toulovcem po stopách Bedřicha Smetany

27.2.

S rytířem Toulovcem po stopách Bedřicha Smetany


Rytíř Toulovec zahájí tematickou prohlídku o životě Bedřicha Smetany v neděli 2. března od 10:00 u informačního centra v Litomyšli na Smetanově náměstí. Rytíř vyhrál 2. místo v soutěži Pardubického kraje o nejlepší projekt roku. O kvalitách projektu svědčí také záštita pardubických radních.


Letos uplyne 190 let od narození slavného hudebního skladatele. K tomuto výročí rytíř poutníkům vypráví o zlomových okamžicích Smetanova života. O osobní i profesní dráze, kterou hudebník vedl. Toulovec rád předává vědění a s nadšením zájemce provází dvorky a tajemnými uličkami Litomyšle.


V průběhu dne rytíř turisty zavede do krčmy, v níž ochutnají místní nefiltrované pivo Bedřichova jedenáctka. Prohlídku zakončí ve 14:00 na zabijačkových hodech, které se odehrají na nádvoří zámku v Litomyšli. K příležitosti Smetanova narození je zdarma zpřístupněn skladatelův rodný byt.


Rytíř mluví o obsahu nedělního provázení: „Mám rád Boženu Němcovou, Aloise Jiráska a Bedřicha Smetanu. Nějaké historky o nich prozradím. Pravím vám, že zjevné hříchy, najmě ožralství a obžerství páchat nebudeme. Dohlédnu na všechny jurodivce, by počestně se chovali.“ Zájemci o tematickou prohlídku se musí předem nahlásit na telefonní číslo: 777 637 888.


Prohlídka trvá čtyři hodiny a její cena činí 100 Kč. Doporučujeme se teple obléci a vzít si s sebou termosku s čajem.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

3.8.

Legionář se na zvonici vrátí až po rekonstrukci

Z pardubického náměstí Republiky v těchto dnech postupně mizí památník, vybudovaný městem v roce 1931.

Kultura celý článek
18.3.

Přijďte na jedinečnou gamingovou akci do Paláce Pardubice

Pro všechny fanoušky počítačových her připravilo obchodní centrum Palác Pardubice bohatý program. V pátek 22. a v sobotu 23. března 2019 se můžete těšit na jedinečnou akci zaměřenou na gaming. Kromě celebrit, známých influencerů a cosplayerů se můžete zdarma zapojit do soutěží Fortnite a FIFA.

Kultura celý článek
27.2.

Pardubická hvězdárna zve na pozorování čtyř planet

V jeden okamžik sice celou pětici planet neuvidíme, přesto je tato situace poměrně výjimečná.

Kultura celý článek
5.9.

DEN ARCHITEKTURY v září zavítá i do Královéhradeckého kraje, kde představí československou architekturu v běhu století

Pestrý program Dne Architektury nabídne i Královéhradecký kraj. V Hradci Králové se vydáme po stopách tradiční i avantgardní tvorby Oldřicha Lisky, který je autorem například unikátních funkcionalistických lázní. Název procházky Struktura města v zeleni poodhalí nejvýznamnější hradecké moderní stavby postavené po roce 1918.

Kultura celý článek
18.2.

Divadlo se opět oblékne do plesového

Vstupenky je možné zakoupit v obchodním oddělení, v ceně vstupenky je láhev vína pro dvě osoby. Předplatitelé VČD a KFP mají 20 % slevu!

Kultura celý článek
5.9.

Setkávání podruhé

Zejména mladým lidem chceme ukázat úspěšné vědce, podnikatele, umělce, a mnohé další jako pozitivní vzory.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting