Sbírka během Štědrovečerního zpívání vynesla 16 096 Kč!

30.12.

Sbírka během Štědrovečerního zpívání vynesla 16 096 Kč!

Východočeské divadlo otevřelo své „brány“ tradičně i o půlnoci na Štědrý den, kdy v divadle začalo neformální Štědrovečerní zpívání. Diváci si společně s herci zazpívali (nejen) koledy, několik odvážlivců z publika si na jevišti i samo zahrálo, za což je divadlo obdarovalo dárkovými balíčky s muzikálovými CD a knížkami o historii divadla.

Během štědrovečerního setkání zatančil a zazpíval také folklórní soubor Lipka, zahrála kapela Kosteam a radost rozdával i pardubický Lions Club, který věnoval Sdružení přátel vodicích psů šek na 20 000 Kč.


Štědří však opět byli i diváci, kteří tentokrát přispívali do sbírky na srdce Duchovního zvonu bohyně Thálie. Zvonu podle výtvarného návrhu herce Pavla Novotného, jenž byl slavnostně odhalen při loňském Štědrovečerním zpívání, totiž stále chybělo srdce, které zvon rozeznívá. Divadelní zvon bude však brzy kompletní, protože letošní sbírka mezi diváky vynesla úctyhodných 16 096 Kč! Děkujeme! 

Další zprávy z kategorie "Kultura"

23.5.

V Litomyšli se bude bojovat s větrnými mlýny!

Na tuhle komedii, myslím, půjdu. Alespoň si k tomu dám pivo.“ směje se Jiří Hlaváček ze Zahájí.

Kultura celý článek
14.6.

Na závěr sezony přichází do VČD Romulus Veliký

"Romulus Veliký je satira, o které si divák popřemýšlí, tedy ne nějaká laciná řachanda,“ říkají pardubičtí tvůrci.

Kultura celý článek
8.1.

Východočeské divadlo pokřtí nové CD s písněmi z muzikálu Zpívání v dešti

Nahrávku jejích slavných hitů vydalo divadlo již před Vánoci a zájemci si ji mohou zakoupit v divadelním obchůdku ve foyer či v předprodeji divadla!

Kultura celý článek
11.6.

Dnes začíná 57. Smetanova Litomyšl

Program Smetanovy Litomyšle je i letos velmi pestrý. Poprvé se v České republice představí slavná sopranistka Deborah Voigt a tenorista Garrett Sorenson. Pro festival jsou speciálně připraveny komponované pořady Malý princ, Sandová, Chopin a ti druzí, Výlet do Španěl či Il Santo nome di Maria. V české premiéře bude uvedena inscenace jednoaktové opery-ballet z roku 1748 Pygmalion od Jeana-Phillipa Rameaua. V Litomyšli prvně vystoupí rakouský Tonkünstler Orchester Niederösterreich.

Kultura celý článek
6.8.

Hudební festival Hrady CZ putuje na Moravu jako Moravské hrady.CZ, představí se na Veveří

Hrady CZ slaví 15 let, letos s respektem k památkám i životnímu prostředí

Kultura celý článek
22.9.

Moderní umění ano či ne?

Výběr se soustředí na klasická výtvarné disciplíny malby, kresby, grafiky, sochařské práce a prostorové instalace. Absolventská výstava je významným místem v životě umělecké školy i každého studenta

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting