SCIENCE SHOW, LETNÍ KINO, BALÓNOVÝ KLAUN, LICHOŽROUTI A RYTMY AFRICKÝCH BUBNŮ – TO VŠE V JEDEN DEN V POLIČSKÉM MUZEU

15.7.

SCIENCE SHOW, LETNÍ KINO, BALÓNOVÝ KLAUN,  LICHOŽROUTI A RYTMY AFRICKÝCH BUBNŮ – TO VŠE V JEDEN DEN V POLIČSKÉM MUZEU

V sobotu 20. 7. 2019 si nenechte ujít celodenní zábavný program pro děti i dospěláky plný hravých úkolů a her po stopách Lichožroutů a vědy. Připraveno je putovaní expozicemi, tvořivé dílny, science show i vystoupení balónového klauna. Těšit se můžete i na tanec a africké rytmy či letní kino pro děti.

V sobotu 20. července 2019 se ráno otevřou dveře muzea a zavřou se až v pozdních hodinách. Spolu s rodinou zde můžete strávit celý den a nenechat si tak ujít opravdové zážitky, které vám přinese nabitý program za symbolické vstupné 40,- Kč. Připravili jsme toho opravdu mnoho a to především díky podpoře města Poličky a Pardubického kraje.

A na co se můžete těšit pokud se rozhodnete přijít?

Dopoledne od 9.00 hodin je připraveno PUTOVÁNÍ MUZEEM ZA SKŘÍTKY po stopách Lichožroutů a vědy. Po splnění jednotlivých úkolů se dozvíte jméno geniálního fyzika, u kterého nebydlel žádný Lichožrout, jelikož nenosil ponožky. Na vlastní kůži si vyzkoušíte tíhu brnění a krásu historických šatů. Zastřílíte si na terč z laserové pistole a obličej si necháte ozdobit různými vzory. Vyrobíte si válcové zrcadlo a vyzkoušíte několik fyzikálních pokusů. Připraveno toho je opravdu mnoho.

A u ponožek ještě zůstaneme. Od 13.00 do 14.30 hodin bude připravena DÍLNIČKA PRO DĚTI s názvem: Vyrobte si svého lichožrouta a namalujte kapesníkožrouta. Ztratila se vám právě ponožka? A nebyla jen jedna? Nezoufejte a přineste si tu, co vám doma zbyla. Společně ji proměníme v krásného lichožrouta. Naši muzejní lichožrouti se s vámi ostatními podělí o své zásoby. Seznámíte se zde také s příbuzným lichožroutů – kapesníčkožroutem. Ten je již na pokraji vyhynutí a téměř se zapomnělo, jak vypadá. My se je spolu ovšem pokusíme namalovat,“ s úsměvem uvádí kurátorka dílny MgA. Jana Vlčková.

Tu pravou zábavu dále rozproudí od 14.45 do 16.00 hodin BALÓNOVÝ KLAUN a BUBLINY. Těšit se můžete na zábavnou show plnou velkých bublin, bublin v bublině a balónkových zvířátek! Čeká vás hodina plná zábavy a různých soutěží pod taktovkou Divadla Kejkle.

Od 16.15 do 17.00 hodin zažijte neuvěřitelnou cestu za poznáním SCIENCE SHOW! „Neváhejte a zhlédněte naši vědeckou show plnou efektních pokusů. Představíme vám několik základních plynů a ukážeme vám jejich zajímavé vlastnosti. Vyzkoušejte si, zda vydržíte dotyk kapalného dusíku o teplotě -196 °C nebo si nechejte zapálit plyn přímo na ruce. Jste na to dostatečně odvážní?“ ptají se účinkující z Pevnosti poznání Olomouc.

Následovat bude uvolnění a naladění se na letní vibrace a to od 17.00 hodin. Vystoupení, do kterého se může zapojit každý! BUBNY, TANEC, TO JE MAZEC se nese v afrických rytmech, které jsou příjemné k pohybu, (poznání) i odpočinku. A to pod vedením Joseline Amutuhaire a Tomáše Ondrůška.

Pro ty co nebudou mít dost a nebudou chtít spát je připraveno letní kino LICHOŽROUTI. Ve 21.30 hodin začne příběh o malých tvorech, kteří žijí s námi lidmi a mohou za to, že lidstvu z každého páru ponožek vždy zůstane jen jedna – lichá. Ponožkami se totiž živí! Osudy hlavních protagonistů lichožroutů a jejich největšího protihráče, podivínského a opuštěného profesora, spojuje příběh hlavního hrdiny, malého lichožrouta Hihlíka, na kterého čekají ve filmu velká dobrodružství.

Více nformací naleznete na www.cbmpolicka.cz

Další zprávy z kategorie "Kultura"

25.9.

Sestry Hromadovy – „Textilní kompozice“

V úterý 25. září v 17 hodin bude v Galerii Univerzity Pardubice otevřena v pořadí již 49. výstava.

Kultura celý článek
2.3.

Jaro je tu! Hurá na Majáles!

Dva dny Majálesového veselí v Pardubicích! Pátek 13.5.2016 od 13:00 do 22:00 Sobota 14.5.2016 od 10:30 do 23:59 Poprvé DVA DNY zábavy na třech pódiích!

Kultura celý článek
18.12.

Pardubičtí vysokoškoláci hrají divadlo na zámku

Kubánské lidové anekdoty jsou významnou, i když prozatím stále patrně ještě nejméně prozkoumanou součástí kubánské lidové kultury. Jsou jiné, než ty naše, často jsou drsné, tak jako byl (a dodnes je) drsný život tohoto obdivuhodného lidu – veselého, přátelského - nesmírně vstřícného k cizincům.

Kultura celý článek
8.8.

Janouškovo Ústí alias Muzikanti v Cakli

V sobotu 10. srpna od 16 hodin vezměte i děti. Divadlo Harmonika, jehož duší je Marek Vojtěch - pražský komediant, muzikant a nepřehlédnutelný harmonikář, tentokrát přiváží pohádkové představení nazvané Kouzelný hrnec. Od 17.00 hodin vystoupí Duo na dálku, vítězové Folkového kvítku 2013 na Konopišti. Brněnská skupinaFOLK TEAM, která zanedlouho oslaví 40 let trvání, zahraje písně z nového alba Nebudu.

Kultura celý článek
11.9.

V Praze budou vystaveny modely Winternitzových mlýnů a pardubického hlavního nádraží

Na festivalu Architecture Week v Jiřském klášteře Pražského hradu.

Kultura celý článek
6.4.

Herci Fialová a Vetchý pokřtili nosorožčí slečny

Nosorožci dvourozí neboli černí (Diceros bicornis) patří mezi nejohroženější živočišné druhy.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting