SCIENCE SHOW, LETNÍ KINO, BALÓNOVÝ KLAUN, LICHOŽROUTI A RYTMY AFRICKÝCH BUBNŮ – TO VŠE V JEDEN DEN V POLIČSKÉM MUZEU

15.7.

SCIENCE SHOW, LETNÍ KINO, BALÓNOVÝ KLAUN,  LICHOŽROUTI A RYTMY AFRICKÝCH BUBNŮ – TO VŠE V JEDEN DEN V POLIČSKÉM MUZEU

V sobotu 20. 7. 2019 si nenechte ujít celodenní zábavný program pro děti i dospěláky plný hravých úkolů a her po stopách Lichožroutů a vědy. Připraveno je putovaní expozicemi, tvořivé dílny, science show i vystoupení balónového klauna. Těšit se můžete i na tanec a africké rytmy či letní kino pro děti.

V sobotu 20. července 2019 se ráno otevřou dveře muzea a zavřou se až v pozdních hodinách. Spolu s rodinou zde můžete strávit celý den a nenechat si tak ujít opravdové zážitky, které vám přinese nabitý program za symbolické vstupné 40,- Kč. Připravili jsme toho opravdu mnoho a to především díky podpoře města Poličky a Pardubického kraje.

A na co se můžete těšit pokud se rozhodnete přijít?

Dopoledne od 9.00 hodin je připraveno PUTOVÁNÍ MUZEEM ZA SKŘÍTKY po stopách Lichožroutů a vědy. Po splnění jednotlivých úkolů se dozvíte jméno geniálního fyzika, u kterého nebydlel žádný Lichožrout, jelikož nenosil ponožky. Na vlastní kůži si vyzkoušíte tíhu brnění a krásu historických šatů. Zastřílíte si na terč z laserové pistole a obličej si necháte ozdobit různými vzory. Vyrobíte si válcové zrcadlo a vyzkoušíte několik fyzikálních pokusů. Připraveno toho je opravdu mnoho.

A u ponožek ještě zůstaneme. Od 13.00 do 14.30 hodin bude připravena DÍLNIČKA PRO DĚTI s názvem: Vyrobte si svého lichožrouta a namalujte kapesníkožrouta. Ztratila se vám právě ponožka? A nebyla jen jedna? Nezoufejte a přineste si tu, co vám doma zbyla. Společně ji proměníme v krásného lichožrouta. Naši muzejní lichožrouti se s vámi ostatními podělí o své zásoby. Seznámíte se zde také s příbuzným lichožroutů – kapesníčkožroutem. Ten je již na pokraji vyhynutí a téměř se zapomnělo, jak vypadá. My se je spolu ovšem pokusíme namalovat,“ s úsměvem uvádí kurátorka dílny MgA. Jana Vlčková.

Tu pravou zábavu dále rozproudí od 14.45 do 16.00 hodin BALÓNOVÝ KLAUN a BUBLINY. Těšit se můžete na zábavnou show plnou velkých bublin, bublin v bublině a balónkových zvířátek! Čeká vás hodina plná zábavy a různých soutěží pod taktovkou Divadla Kejkle.

Od 16.15 do 17.00 hodin zažijte neuvěřitelnou cestu za poznáním SCIENCE SHOW! „Neváhejte a zhlédněte naši vědeckou show plnou efektních pokusů. Představíme vám několik základních plynů a ukážeme vám jejich zajímavé vlastnosti. Vyzkoušejte si, zda vydržíte dotyk kapalného dusíku o teplotě -196 °C nebo si nechejte zapálit plyn přímo na ruce. Jste na to dostatečně odvážní?“ ptají se účinkující z Pevnosti poznání Olomouc.

Následovat bude uvolnění a naladění se na letní vibrace a to od 17.00 hodin. Vystoupení, do kterého se může zapojit každý! BUBNY, TANEC, TO JE MAZEC se nese v afrických rytmech, které jsou příjemné k pohybu, (poznání) i odpočinku. A to pod vedením Joseline Amutuhaire a Tomáše Ondrůška.

Pro ty co nebudou mít dost a nebudou chtít spát je připraveno letní kino LICHOŽROUTI. Ve 21.30 hodin začne příběh o malých tvorech, kteří žijí s námi lidmi a mohou za to, že lidstvu z každého páru ponožek vždy zůstane jen jedna – lichá. Ponožkami se totiž živí! Osudy hlavních protagonistů lichožroutů a jejich největšího protihráče, podivínského a opuštěného profesora, spojuje příběh hlavního hrdiny, malého lichožrouta Hihlíka, na kterého čekají ve filmu velká dobrodružství.

Více nformací naleznete na www.cbmpolicka.cz

Další zprávy z kategorie "Kultura"

23.8.

Do Litomyšle přijede Vilém z Rožmberka a předvede se v plné zbroji.

Po skončení divadla bude následovat noční prohlídka s loučí s rytířem Toulovcem. Vychází se z Klášterních zahrad asi ve 22, 30 hodin.

Kultura celý článek
30.9.

Týden knihoven: S krajskou knihovnou do vesmíru

Od 2. do 8. října bude v mnoha knihovnách po celé republice probíhat týden plný akcí a nevšedních zážitků. Letošní ročník se orientuje především na práci knihovníků s dětmi předškolního věku a jejich rodiči.

Kultura celý článek
14.2.

Ve Východočeském divadle vyvrcholí pardubická plesová sezóna

Ve středu 14. února se po večerním představení Kiss me, Kate pro diváky uzavře historická budova Východočeského divadla, aby se po pár dnech přestaveb a úprav proměnila v luxusní plesový sál

Kultura celý článek
11.4.

18. VÝTVARNÝ SALON KRÁLOVSKÝCH VĚNNÝCH MĚST a VÝSTAVA VÝTVARNÉHO OBORU ZUŠ B. MARTINŮ V POLIČCE

Na vernisáži, která se koná již zítra 12. dubna 2017 od 16.00 hod. v přednáškovém sále centra vystoupí žáci hudebního oboru ZUŠ Bohuslava Martinů Polička.

Kultura celý článek
19.4.

Jana Pernicová se setkala s Českou Miss World

Úspěch Lindy Bartošové je skvělou propagací našeho kraje. Zcela určitě se tím této sympatické dívce otevírá svět.

Kultura celý článek
7.5.

Vysokoškolský Majáles v Pardubicích

Majálesové veselí vyvrcholí v sobotu 10. května velkým koncertem na louce před koupalištěm Cihelna Pardubice, který startuje již v 11:00 hodin dopoledne. Koncert je samozřejmě určen nejen vysokoškolákům, ale i všem ostatním milovníkům dobré hudby a zábavy. Letos je budou bavit hudební skupiny: Divokej Bill, Evelynne, Hokýže Slíže, Mandrage, Mig 21, Sto Zvířat, UDG, Vypsaná Fixa, Wohnout a další. Novinkou bude párty stan s DJs Ladida a Chris Sadler, Michael C. Další novinkou budu i program pro nejmenší s dětským koutkem, skákacím hradem a s dětskými kapelami.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting