Silvestrovské Bláznivé nůžky s vyhlášením Inscenace roku 2011

29.12.

Silvestrovské Bláznivé nůžky s vyhlášením Inscenace roku 2011

Silvestrovské Bláznivé nůžky s vyhlášením Inscenace roku 2011

Oslavy příchodu nového roku mohou zájemci opět zahájit ve společnosti herců Východočeského divadla Pardubice. V sobotu 31. prosince od 18.00 hodin diváky v Městském divadle jistě dobře naladí silvestrovské představení interaktivní vražedné komedie BLÁZNIVÉ NŮŽKY s Petrou Janečkovou, Dagmar Novotnou, Petrem Dohnalem, Alexandrem Postlerem, Josefem Vránou a Ladislavem Špinerem, který za ztvárnění role kadeřníka Tonyho získal Cenu za nejlepší mužský herecký výkon VIII. ročníku GRAND Festivalu smíchu. Připomeňme, že Bláznivé nůžky na tomtéž ročníku festivalu obdržely i titul Komedie roku 2007, inscenace je také divácky nejoblíbenější hrou VČD roku 2008 a nositelkou Ceny poroty přehlídky České divadlo 2008! Úspěch představení podtrhuje i počet odehraných repríz – ta silvestrovská bude již devětadevadesátá, tak vysoká reprízovost se u oblastního divadla často nevídá! Každé představení Bláznivých nůžek je originál, neboť děj komedie ovlivňují sami diváci, poslední uvedení roku však slibuje ještě řadu překvapení navíc – jedná se přece o výjimečnou noc a Silvestr (respektive ředitel divadla) tentokrát povolí téměř vše! Než se však po Bláznivých nůžkách publikum rozejde pokračovat v silvestrovských oslavách, ředitel divadla Petr Dohnal vyhlásí výsledky tradiční divácké ankety o Inscenaci roku. Pokud se ankety chcete zúčastnit, anketní formuláře naleznete ve foyer nebo na webových stránkách divadla www.vcd.cz. Anketní lístky jsou slosovatelné, výherce získá předplatné dle vlastního výběru. Zároveň vybírejte i nejoblíbenější herečku a herce roku 2011, kteří budou slavnostně vyhlášeni v sobotu 28. ledna na společném plese Východočeského divadla, Statutárního města Pardubice a pardubické Komorní filharmonie, který se pravděpodobně poprvé v historii uskuteční v prostorách Městského divadla. Radek Smetana

Další zprávy z kategorie "Kultura"

29.3.

Památky v Pardubickém kraji otevírají brány

Zámek v Litomyšli uvítal první návštěvníky již v sobotu 24. března.

Kultura celý článek
26.10.

Východočeské divadlo odměnilo stotisícího diváka roku 2018

Stotisícím divákem Východočeského divadla roku 2018 se stala paní Alena Cipryánová ze Seče, která seděla v přízemí ve 4. řadě na sedadle č. 55.

Kultura celý článek
28.5.

Legendární festival Svojšice slaví 15. narozeniny a zároveň se loučí!

Prvním z nich je Finlandia main stage, na které se představí pět zahraničních jmen. Producent labelu Toolroom a kolega matadora světové elektronické scény Mark Knighta – náš argentinský kamarád Adrian Hour. Dále holandský tvrďák Steve Mulder, Italský šampon Roberto Capuano a slovenský bohém Toky ve speciální Extreme Show s Dj Boss a projektem Energy X.

Kultura celý článek
20.11.

Proti proudu času – Pardubicko v pravěku a raném středověku.

„Přínosem projektu je zvýšení povědomí o historicko-kulturních hodnotách zámku, zpřístupnění zámecké kaple a zvýšení návštěvnosti zámku díky otevření archeologické expozice a přípravě expozice o historii Pardubic,“ říká Jana Pernicová, náměstkyně hejtmana Pardubického kraje.

Kultura celý článek
17.5.

Rodiny neutratí ani korunu za vstupné či ubytování

Chuti jistě neujde dvacet různých masíček nebo voňavá klobáska. Grilování je připraveno i na neděli.

Kultura celý článek
7.2.

Na Malou scénu Východočeského divadla se vrací Pokusní králíci

Ke spolupráci si režisérka přizvala stejné herce jako v roce 2011, diváci se tedy mohou těšit na Josefa Pejchala, dnes již hostujícího Miloslava Tichého, Lídu Vláškovou a Ludmilu Mecerodovou. Výjimkou je role ředitele banky, kterou namísto Jiřího Kalužného nastudoval Pavel Novotný.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting