Silvestrovské Bláznivé nůžky s vyhlášením Inscenace roku 2011

29.12.

Silvestrovské Bláznivé nůžky s vyhlášením Inscenace roku 2011

Silvestrovské Bláznivé nůžky s vyhlášením Inscenace roku 2011

Oslavy příchodu nového roku mohou zájemci opět zahájit ve společnosti herců Východočeského divadla Pardubice. V sobotu 31. prosince od 18.00 hodin diváky v Městském divadle jistě dobře naladí silvestrovské představení interaktivní vražedné komedie BLÁZNIVÉ NŮŽKY s Petrou Janečkovou, Dagmar Novotnou, Petrem Dohnalem, Alexandrem Postlerem, Josefem Vránou a Ladislavem Špinerem, který za ztvárnění role kadeřníka Tonyho získal Cenu za nejlepší mužský herecký výkon VIII. ročníku GRAND Festivalu smíchu. Připomeňme, že Bláznivé nůžky na tomtéž ročníku festivalu obdržely i titul Komedie roku 2007, inscenace je také divácky nejoblíbenější hrou VČD roku 2008 a nositelkou Ceny poroty přehlídky České divadlo 2008! Úspěch představení podtrhuje i počet odehraných repríz – ta silvestrovská bude již devětadevadesátá, tak vysoká reprízovost se u oblastního divadla často nevídá! Každé představení Bláznivých nůžek je originál, neboť děj komedie ovlivňují sami diváci, poslední uvedení roku však slibuje ještě řadu překvapení navíc – jedná se přece o výjimečnou noc a Silvestr (respektive ředitel divadla) tentokrát povolí téměř vše! Než se však po Bláznivých nůžkách publikum rozejde pokračovat v silvestrovských oslavách, ředitel divadla Petr Dohnal vyhlásí výsledky tradiční divácké ankety o Inscenaci roku. Pokud se ankety chcete zúčastnit, anketní formuláře naleznete ve foyer nebo na webových stránkách divadla www.vcd.cz. Anketní lístky jsou slosovatelné, výherce získá předplatné dle vlastního výběru. Zároveň vybírejte i nejoblíbenější herečku a herce roku 2011, kteří budou slavnostně vyhlášeni v sobotu 28. ledna na společném plese Východočeského divadla, Statutárního města Pardubice a pardubické Komorní filharmonie, který se pravděpodobně poprvé v historii uskuteční v prostorách Městského divadla. Radek Smetana

Další zprávy z kategorie "Kultura"

11.4.

Léto v Laponsku skončí na začátku léta

Hra Jaroslava Rudiše a Petra Pýchy byla poprvé v Exilu uvedena 19. května 2007.

Kultura celý článek
2.9.

Východočeské divadlo shání nástroje do inscenace Hej, Mistře!

„Hudební nástroje, které hledáme, nemusejí být již funkční, neboť budou především jako hudební atributy součástí scény, nikoli živého orchestru. Za váš dar se odměníme vstupenkami na zmiňovanou inscenaci,“ doplňuje Zdeněk Janál.

Kultura celý článek
27.1.

V historické budově Východočeského divadla se bude plesat

Ples se uskuteční v sobotu 28. ledna od 19.00 hodin.

Kultura celý článek
22.6.

Klasika na zkoušku

Vstupenku na stání pořídíte od 50 do 150 Kč v informačním stánku ve Festivalových zahradách nebo na telefonním čísle 461 612 575. Kapacita je omezena. Je také vhodné volit společenský oděv. Přeci jen jdete na klasiku. Sraz návštěvníků je u infostánku v Klášterních zahradách vždy 15 minut před představením.

Kultura celý článek
20.6.

Zástupkyně Nejstaršího řemesla se loučí s pardubickým publikem

Nejstarší řemeslo je svědectvím o naší společnosti a o nás samých.

Kultura celý článek
28.6.

Už za týden startuje Rock for People! Co si nenechat ujít?

Některé kapely není třeba představovat, ale nedílnou součástí hudebních festivalů je i jedinečná příležitost objevovat nová jména. Pořadatelé proto mají pro festivalové návštěvníky několik tipů, co si rozhodně nenechat ujít.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting