Silvestrovské Bláznivé nůžky s vyhlášením Inscenace roku 2011

29.12.

Silvestrovské Bláznivé nůžky s vyhlášením Inscenace roku 2011

Silvestrovské Bláznivé nůžky s vyhlášením Inscenace roku 2011

Oslavy příchodu nového roku mohou zájemci opět zahájit ve společnosti herců Východočeského divadla Pardubice. V sobotu 31. prosince od 18.00 hodin diváky v Městském divadle jistě dobře naladí silvestrovské představení interaktivní vražedné komedie BLÁZNIVÉ NŮŽKY s Petrou Janečkovou, Dagmar Novotnou, Petrem Dohnalem, Alexandrem Postlerem, Josefem Vránou a Ladislavem Špinerem, který za ztvárnění role kadeřníka Tonyho získal Cenu za nejlepší mužský herecký výkon VIII. ročníku GRAND Festivalu smíchu. Připomeňme, že Bláznivé nůžky na tomtéž ročníku festivalu obdržely i titul Komedie roku 2007, inscenace je také divácky nejoblíbenější hrou VČD roku 2008 a nositelkou Ceny poroty přehlídky České divadlo 2008! Úspěch představení podtrhuje i počet odehraných repríz – ta silvestrovská bude již devětadevadesátá, tak vysoká reprízovost se u oblastního divadla často nevídá! Každé představení Bláznivých nůžek je originál, neboť děj komedie ovlivňují sami diváci, poslední uvedení roku však slibuje ještě řadu překvapení navíc – jedná se přece o výjimečnou noc a Silvestr (respektive ředitel divadla) tentokrát povolí téměř vše! Než se však po Bláznivých nůžkách publikum rozejde pokračovat v silvestrovských oslavách, ředitel divadla Petr Dohnal vyhlásí výsledky tradiční divácké ankety o Inscenaci roku. Pokud se ankety chcete zúčastnit, anketní formuláře naleznete ve foyer nebo na webových stránkách divadla www.vcd.cz. Anketní lístky jsou slosovatelné, výherce získá předplatné dle vlastního výběru. Zároveň vybírejte i nejoblíbenější herečku a herce roku 2011, kteří budou slavnostně vyhlášeni v sobotu 28. ledna na společném plese Východočeského divadla, Statutárního města Pardubice a pardubické Komorní filharmonie, který se pravděpodobně poprvé v historii uskuteční v prostorách Městského divadla. Radek Smetana

Další zprávy z kategorie "Kultura"

30.9.

Týden knihoven: S krajskou knihovnou do vesmíru

Od 2. do 8. října bude v mnoha knihovnách po celé republice probíhat týden plný akcí a nevšedních zážitků. Letošní ročník se orientuje především na práci knihovníků s dětmi předškolního věku a jejich rodiči.

Kultura celý článek
2.11.

MARTINŮ NAPŘÍČ POLIČKOU KRESLÍCÍ A SOUTĚŽÍCÍ

Všechny užité obrázky, které v Poličce můžete najít, se váží ke stávající výstavě Martinů obrázky kreslící. Ta byla zahájena 13. 10. 2018 ve výstavních sálech poličského muzea (MMG) a koná se pod záštitou Ministerstva kultury ČR. Představuje skladatele jako autora vtipných kreseb, pomocí kterých zachycoval dění kolem sebe a přístupná bude do 31. 12. 2018.

Kultura celý článek
28.3.

Ladislav Špiner má Thálii

Na vyhlášení výročních divadelních cen ve „zlaté kapličce“ nechyběl ani pardubický herec Josef Vrána.

Kultura celý článek
29.9.

Litomyšlské Klášterní zahrady získaly prestižní ocenění

Litomyšl a Praha zde převzaly ocenění Trend Award – Building with Green za Klášterní zahrady a zahradu vily Müller.

Kultura celý článek
11.4.

Během Zpívání v dešti propotím dvě trika, říká Josef Pejchal

Rozhovor s oblíbeným pardubickým hercem o jeho náročné roli v novém muzikálu.

Kultura celý článek
11.1.

Mimořádná šance získat ještě roční předplatné.

Získat vstupenky do Východočeského divadla Pardubice je v poslední době nesnadný úkol.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting