SKP-CENTRUM: umělecké workshopy pro veřejnost

27.9.

SKP-CENTRUM: umělecké workshopy pro veřejnost

SKP-CENTRUM: umělecké workshopy pro veřejnost

Občanské sdružení SKP-CENTRUM zahajuje od října tohoto roku umělecké workshopy v nově zařízené keramické dílně v Bělehradské ulici v Pardubicích-Polabinách (číslo popisné 513). „Jestliže chcete prožít příjemnou atmosféru a zároveň vyrobit vlastnoručně dárky sobě nebo svým blízkým, můžete se zúčastnit našich uměleckých workshopů s předvánoční tématikou“, zve Kateřina Vávrová, lektorka keramických dílen sdružení SKP-CENTRUM. „V Bělehradské ulici u vodní plochy Bajkal jsme zřídili nově vybavenou keramickou dílnu, ve které kromě našich běžných aktivit pořádáme rovněž umělecké kurzy pro veřejnost,“ uvedla Vávrová. A pokračovala: „Termíny prvních workshopů jsme stanovili na 30. října a 20. listopadu od 15 do 19 hodin a budeme při nich vyrábět mikulášské či vánoční postavičky a vánoční ozdoby z keramiky.“ „Bude-li o účast v umělecké dílně zájem, rádi bychom frekvenci pořádaných kurzů zvýšili. Do našich dílen jsou zváni všichni, kdo mají zájem prožít chvíle příjemné relaxace“, dodala lektorka Vávrová. „Více informací o pořádaných akcích mohou zájemci najít na webových stránkách www.skp-centrum.cz. Výtěžek získaný ze vstupného na workshopy podpoří program určený uživatelům našich služeb“, uvedla Ing. Markéta Divišová, koordinátorka projektu Přechodné zaměstnání, v jehož prostorách se keramická dílna nachází. Přechodné zaměstnání je jedním ze zařízení občanského sdružení SKP-CENTRUM a je zaměřeno na pomoc mladým lidem ohroženým dlouhodobou nezaměstnaností. Uživatelé služeb přicházejí z dětských domovů, výchovných ústavů, protidrogových léčeben či nefungujího rodinného prostředí. Cílem projektu Přechodné zaměstnání je integrovat sociálně handicapované mladé lidi do běžné společnosti pomocí programů a služeb směřujících k nalezení zaměstnání, získání sebevědomí a osamostatnění se. Kontaktní osobou, na níž se může kdokoliv ze zájemců obrátit, je Kateřina Vávrová, lektorka keramických dílen občanského sdružení SKP-CENTRUM na čísle 774 658 594 nebo na adrese katerina.vavrova@skp-centrum.cz

Další zprávy z kategorie "Kultura"

31.1.

Také miminka létají do vesmíru!

Turistům pořadatelé nabízejí ubytování, pokud chtějí přijet v sobotu o den dříve a podívat se do blízkých skal Toulovcovy maštale nebo relaxovat v novém bazénu.

Kultura celý článek
12.11.

Listování v Poličce zahájí turné s knihou Mé dětství v socialismu

Autory povídek tvoří zajímavá směsice osobností, která už sama o sobě stojí za povšimnutí. Jsou mezi nimi herec Tomáš Hanák, novinářka Daniela Drtinová, umělec a podnikatel Michal Horáček, ale třeba i David Gaydečka – pořadatel hudebního festivalu United Islands nebo architekt a herec David Vávra.

Kultura celý článek
7.1.

Pardubické jeviště naposledy ovládne jazzové Chicago

Muzikál Chicago však asi nejvíc proslavila jeho filmová verze s Renée Zellweger, Catherine Zeta-Jones a Richardem Gerem.

Kultura celý článek
18.10.

Souboj dvou měst, Pardubice versus Hradec

Půjde o velký zábavný pořad, kde se utkají v „souboji“ dvě města v různých disciplínách.

Kultura celý článek
1.11.

Erotická groteska druhou premiérou 98. sezóny VČD

Po české premiéře interaktivní detektivní komedie Bláznivé nůžky Východočeské divadlo Pardubice nastudovalo další komedii.

Kultura celý článek
20.10.

Online s Petrem Borovcem

Ke vzrůstající oblibě absolventa DAMU původem ze Strážnice přispívají dobře zvládnuté velké herecké příležitosti.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting