Skupina SPEKTRUM oslaví výročí U Cikána

11.12.

Skupina SPEKTRUM oslaví výročí U Cikána

V pátek 21. prosince se od 20 hodin uskuteční v RC U Cikána rockový koncert skupiny SPEKTRUM. Vánoční vystoupení je oslavou 35 let společného koncertování. Hostem bude slovensko-polské duo Luboš Beňa a Matěj Ptaszek, kteří hrají Mississippi blues. Jejich hra odpovídá stylu, který se hrával v Americe v padesátých letech. Královehradecká rocková legenda SPEKTRUM vznikla v roce 1972, kdy kytarista Jiří Kubát oslovil Oldřicha Kopeckého, Petra Štěpánka a Roberta Kellera. Soubor se nezaměřoval jen na interpretaci převzatých skladeb, ale začal se prosazovat i vlastní hudbou. V letech 1972 - 75 patřilo SPEKTRUM k nejvýznamnějším rockovým kapelám ve východních Čechách. Za dobu existence se ve skupině, kromě Jirky Kubáta, vyměnili všichni hráči. V roce 1975 vystřídal za bicími Kellera bubeník Miloš Bílek, ale skupina příliš dlouho pohromadě nevydržela, protože vzápětí musel odejít na vojnu její zakladatel Jiří Kubát. Kapela dále vystupovala pod názvem Fragment. Po návratu Jiřího Kubáta z vojny se přejmenovala opět na Spektrum. V letech 1978 - 80 vystupovala znovu ve svém typickém nástrojovém obsazení. Situace se poněkud radikálněji změnila v roce 1982, kdy došlo ke změnám na postě baskytary. Kopeckého vystřídal Miroslav Kadavý a do skupiny přišel jazzový flétnista, saxofonista a zpěvák Martin Brunner. V roce 1986 Brunner odešel a nahradil ho Milan Dědek. Přes všechny změny se skupina probojovala na pražský Rockfest 87. V roce 1989 se opět Brunner vrátil a odešel Dědek. Hudbu skupiny SPEKTRUM má na starosti kytarista a zpěvák Jiří Kubát. Mezi hudebníky je uznávaný pro jeho skvělé pomalé skladby. Kdyby rocková skupina Spektrum hrála v Praze, na místo v Hradci Králové, jistě by zaznamenala úspěch jako pražské Flamengo nebo Blue Effect.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

2.5.

Na zákusky a uzeniny zvou do poličského muzea

Mimořádná ZAHAJOVACÍ SLAVNOST konána bude V SOBOTU 6. KVĚTNA 2017 OD 14-TÉ HODINY. JISTĚ PŘIJDE vám vhod prohlédnout si zboží rozličné a porculán KRÁSNĚ MALOVANÝ. BAIZAR – sklenář a obchodník v Poličce zaručuje příjemnou obsluhu a vybrané lahůdky.

Kultura celý článek
14.11.

Univerzita Pardubice připomíná listopadové události speciálním programem ke Dni boje studentů za svobodu a demokracii

Program ke Dni boje studentů za svobodu a demokracii univerzita pořádá pravidelně od roku 1997. Rektor vyhlásil na středu 16. listopadu pro vysokoškoláky rektorské volno.

Kultura celý článek
13.10.

XII. Trienále českého ex libris Chrudim 2008

Jsem opravdu rád, že Pardubický kraj může tak významnou kulturní událost na své půdě přivítat a částečně pohostit.

Kultura celý článek
14.4.

Pardubický bělouš v cíli

Závěr soutěže doprovází výstava prací účastníků, které budou ke shlédnutí v pardubickém infocentru.

Kultura celý článek
7.3.

Začal předprodej vstupenek na Smetanovu Litomyšl

Koncert Dagmar Peckové tak připomene sté výročí narození svitavského rodáka Oskara Schindlera.

Kultura celý článek
29.5.

Východočeské divadlo zve opět do zákulisí

Další a v této sezóně poslední Den otevřených dveří se uskuteční již tuto neděli 31. května od 14.00 a 15.00 hodin.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting