Skupina SPEKTRUM oslaví výročí U Cikána

11.12.

Skupina SPEKTRUM oslaví výročí U Cikána

V pátek 21. prosince se od 20 hodin uskuteční v RC U Cikána rockový koncert skupiny SPEKTRUM. Vánoční vystoupení je oslavou 35 let společného koncertování. Hostem bude slovensko-polské duo Luboš Beňa a Matěj Ptaszek, kteří hrají Mississippi blues. Jejich hra odpovídá stylu, který se hrával v Americe v padesátých letech. Královehradecká rocková legenda SPEKTRUM vznikla v roce 1972, kdy kytarista Jiří Kubát oslovil Oldřicha Kopeckého, Petra Štěpánka a Roberta Kellera. Soubor se nezaměřoval jen na interpretaci převzatých skladeb, ale začal se prosazovat i vlastní hudbou. V letech 1972 - 75 patřilo SPEKTRUM k nejvýznamnějším rockovým kapelám ve východních Čechách. Za dobu existence se ve skupině, kromě Jirky Kubáta, vyměnili všichni hráči. V roce 1975 vystřídal za bicími Kellera bubeník Miloš Bílek, ale skupina příliš dlouho pohromadě nevydržela, protože vzápětí musel odejít na vojnu její zakladatel Jiří Kubát. Kapela dále vystupovala pod názvem Fragment. Po návratu Jiřího Kubáta z vojny se přejmenovala opět na Spektrum. V letech 1978 - 80 vystupovala znovu ve svém typickém nástrojovém obsazení. Situace se poněkud radikálněji změnila v roce 1982, kdy došlo ke změnám na postě baskytary. Kopeckého vystřídal Miroslav Kadavý a do skupiny přišel jazzový flétnista, saxofonista a zpěvák Martin Brunner. V roce 1986 Brunner odešel a nahradil ho Milan Dědek. Přes všechny změny se skupina probojovala na pražský Rockfest 87. V roce 1989 se opět Brunner vrátil a odešel Dědek. Hudbu skupiny SPEKTRUM má na starosti kytarista a zpěvák Jiří Kubát. Mezi hudebníky je uznávaný pro jeho skvělé pomalé skladby. Kdyby rocková skupina Spektrum hrála v Praze, na místo v Hradci Králové, jistě by zaznamenala úspěch jako pražské Flamengo nebo Blue Effect.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

13.8.

Festival se změní ve středověký cirkus

Neváhejte a přijďte se pobavit v sobotu 30. srpna na náměstí. Kulturní program je připraven právě pro Vás!

Kultura celý článek
1.6.

Folklorní festival odstartuje Pernštýnskou nocí.

Měsíc červen bude v Pardubicích ve znamení folklóru.

Kultura celý článek
4.2.

Poslední opona pro Charleyovu tetu i Rodinný podnik

Charleyovu tetu nazkoušel režisér Milan Schejbal, jenž s naším souborem pracoval poprvé (brzy však následovala režie Limonádového Joea a nyní příprava komedie Třikrát život). Pardubická premiéra jedné z nejlépe napsaných komedií všech dob se uskutečnila 16. února 2013 a během její čtyřleté divadelní pouti se odehrálo úctyhodných 63 repríz, což je číslo, které skutečně není v oblastních divadlech s mnoha tituly na repertoáru příliš obvyklé a svědčí o velkém úspěchu! Charleyova teta se také stala nejnavštěvovanější hrou našeho divadla roku 2013 a na vlně divácké oblíbenosti se nesla až do své derniéry.

Kultura celý článek
26.2.

Litomyšl je po Praze nejatraktivnějším místem

Slavnostní vyhlášení výsledků proběhlo na veletrhu cestovního ruchu Holiday World 2008.

Kultura celý článek
10.6.

Volání sirén tentokrát neodolal Milan Němec

Hostem večera tentokrát bude herec Milan Němec, který ve Východočeském divadle v roce 1997 začínal. Od roku 2007 však působí v Městském divadle v Brně. Kořeny ale zapustil právě v Pardubicích, kde založil rodinu. Manželka Monika Němcová ve Východočeském divadle stále tančí a na pardubických divadelních prknech se už objevili i oba jeho synové.

Kultura celý článek
3.6.

Dvacátý Rock for People slibuje party s hvězdami i radost z objevování nových kapel – už za měsíc!

Po loňském úspěchu je pro návštěvníky opět připraveno festivalové kino v režii Areofilms, které promítne devět vybraných snímků, mimo jiné Trierovu Nymfomanku I + II, Pěnu dní nebo netradiční road movie Trabantem až na konec světa.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting