Sladké Vánoce na zámku

4.12.

Sladké Vánoce na zámku

 Ke sváteční pohodě letošního adventu přispěje také program připravený zaměstnanci Zámku v Pardubicích. V neděli 8. prosince 2013 od 13 do 18 hodin se v rytířských sálech uskuteční akce s názvem Sladké Vánoce. Kromě bohatého občerstvení a nabídky hudebních pořadů budou mít návštěvníci příležitost vyrobit si například staročeský svícen nebo ozdoby na stromeček. 


     Na výstavě „Viděli jsme děťátko, betlemářská tradice v dílech řezbářů“ si budou moci návštěvníci zblízka prohlédnout výrobky řezbářů a seznámit se s tímto řemeslem, v neděli od 10 do 18 hodin zde bude předvádět svoje umění řezbář František Malý ze Sebranic u Litomyšle. Sladké Vánoce jsou výbornou příležitostí navštívit i Křišťálový betlém, mysteriózní, 3,5 tuny vážící skleněnou plastiku, která je v nabídce zámku úplnou novinkou.
     Sladké Vánoce zároveň představí nově instalované výstavy, do kterých bude vstup od 13 do 18 hodin volný. V expozici historických hraček, her a dětské promítací techniky ze sbírek Muzea technických hraček v 15 hodin začne komentovaná prohlídka se sběratelem Michalem Widenským. Návštěvníci výstavy "Království mašinek - svět modelářů železnic“ budou moci vidět v provozu kolejiště rozličných měřítek, například velikosti N (Modeláři Chrudim), které je umístěné v předsíni Kaňkova sálu, a dále provoz tzv. zahradní železnice LGB v měřítku 1:22,5 (Pardubický spolek historie železniční dopravy) umístěné ve Sloupovém sále pardubického zámku.


     Honza a Jindřiška Brožovi, známí z dlouholetého působení ve skupině Žalman a spol., se představí s vlastní formací s názvem Devítka. Kapela má více než dvacetiletou tradici a patří ke špičce folkového žánru. Staví na melodických písničkách s chytrými i romantickými texty, na barevných vokálech a bezprostředním kontaktu s publikem. V jejich podání zazní vánoční písničky z alba „U Ježíška 9“. Devítka vystoupí v půlhodinových blocích, a to v 13.30, 14.30 a 15.30 hodin.
     Adventní čas v prostorách vyzdobeného pardubického zámku bude naplněn příjemnou atmosférou tajemného očekávání vánočních svátků. Vstupné do rytířských sálů činí 30 Kč, výstavy Historické hračky a Království mašinek jsou přístupné zdarma.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

23.3.

Perseus a Medúza 21. století v premiéře ve Východočeském divadle Pardubice

Titul měl premiéru v berlínském Deutsches Theater v červenci roku 2011 a u nás doposud nebyl uveden.

Kultura celý článek
22.9.

V pořadí 7. dožínky dopadly v Hradci na výbornou

V prostoru Šimkových sadů byly rozmístěny desítky stánků, ve kterých zemědělci a potravináři nabízeli ukázky ze své produkce.

Kultura celý článek
27.10.

Miss Czech Press 2017 startuje castingem v Klubu Lávka

www.misspress.cz. Přihlásit se může každá dívka od 18 do 28 let, která je vysoká minimálně 168 centimetrů, je bezúhonná, svobodná, bezdětná a hovoří plynně česky,“ přiblížila Žaneta Morštadt, která zastřeší finále jako produkční.

Kultura celý článek
9.4.

Hovory o Pardubicku slaví dvoustovku

Tématem jubilejních 200. Hovorů o Pardubicku bude stavební výdoj Pardubic. Zakladatel cyklu Jiří Paleček bude hovořit například o výstavbě Pardubic za Arnošta z Pardubic, ale třeba také o vývoji města po roce 1560, kdy jej Pernštejnové prodali královské komoře. Vyprávění pana Palečka bude končit výstavbou dnešního náměstí Republiky v první polovině 20. století.

Kultura celý článek
27.9.

Výstava 100 let republiky v Paláci Pardubice

Přijďte načerpat znalosti a zasoutěžit si...

Kultura celý článek
13.5.

Exil se rozloučí s Létem v Laponsku

Hra je divadelním roadstory o dlouhé cestě na sever.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting