Sladké Vánoce na zámku

4.12.

Sladké Vánoce na zámku

 Ke sváteční pohodě letošního adventu přispěje také program připravený zaměstnanci Zámku v Pardubicích. V neděli 8. prosince 2013 od 13 do 18 hodin se v rytířských sálech uskuteční akce s názvem Sladké Vánoce. Kromě bohatého občerstvení a nabídky hudebních pořadů budou mít návštěvníci příležitost vyrobit si například staročeský svícen nebo ozdoby na stromeček. 


     Na výstavě „Viděli jsme děťátko, betlemářská tradice v dílech řezbářů“ si budou moci návštěvníci zblízka prohlédnout výrobky řezbářů a seznámit se s tímto řemeslem, v neděli od 10 do 18 hodin zde bude předvádět svoje umění řezbář František Malý ze Sebranic u Litomyšle. Sladké Vánoce jsou výbornou příležitostí navštívit i Křišťálový betlém, mysteriózní, 3,5 tuny vážící skleněnou plastiku, která je v nabídce zámku úplnou novinkou.
     Sladké Vánoce zároveň představí nově instalované výstavy, do kterých bude vstup od 13 do 18 hodin volný. V expozici historických hraček, her a dětské promítací techniky ze sbírek Muzea technických hraček v 15 hodin začne komentovaná prohlídka se sběratelem Michalem Widenským. Návštěvníci výstavy "Království mašinek - svět modelářů železnic“ budou moci vidět v provozu kolejiště rozličných měřítek, například velikosti N (Modeláři Chrudim), které je umístěné v předsíni Kaňkova sálu, a dále provoz tzv. zahradní železnice LGB v měřítku 1:22,5 (Pardubický spolek historie železniční dopravy) umístěné ve Sloupovém sále pardubického zámku.


     Honza a Jindřiška Brožovi, známí z dlouholetého působení ve skupině Žalman a spol., se představí s vlastní formací s názvem Devítka. Kapela má více než dvacetiletou tradici a patří ke špičce folkového žánru. Staví na melodických písničkách s chytrými i romantickými texty, na barevných vokálech a bezprostředním kontaktu s publikem. V jejich podání zazní vánoční písničky z alba „U Ježíška 9“. Devítka vystoupí v půlhodinových blocích, a to v 13.30, 14.30 a 15.30 hodin.
     Adventní čas v prostorách vyzdobeného pardubického zámku bude naplněn příjemnou atmosférou tajemného očekávání vánočních svátků. Vstupné do rytířských sálů činí 30 Kč, výstavy Historické hračky a Království mašinek jsou přístupné zdarma.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

13.6.

Laskavý večer s knížkou

Hostem těsně předletního Laskavého večera Východočeského divadla bude moravský spisovatel Antonín Bajaja (*1942, Zlín).

Kultura celý článek
17.5.

Až na věky s Ladislavem Frejem ve Východočeském divadle Pardubice

Divadlo, které ví, co chce a umí to říci,“ chválí pardubický stánek Thálie režisér Radovan Lipus a slovy chvály nešetří ani při charakteristice hry Až na věky: „Skvělý milostný text. Pozoruhodná struktura. Chytrá, vtipná i hořká autorská kompozice. Dvě postavy, šest hlavních rolí, co ještě přát si více?“

Kultura celý článek
29.10.

Východočeské divadlo otevírá novou komorní scénu v divadelním klubu

Pořad veršů a fejetonů Pavla Šruta připravil básníkův osobní přítel, vynikající hudebník a textař Jiří Šlupka Svěrák, jenž bude v pořadu také účinkovat, samozřejmě od kláves. Výběr z básníkova díla budou číst Ludmila Mecerodová a Jiří Kalužný. Režie se ujal Pavel Krejčí.

Kultura celý článek
27.4.

Bývalý špitální hřbitov v Kuksu změnil majitele

Špitální hřbitov je pokračováním hlavní nosné prostorové osy areálu a z jižní strany těsně navazuje na hospitální zahradu.

Kultura celý článek
17.2.

Změna programu VČD

Z důvodu onemocnění v souboru neodehrajeme ve čtvrtek 18. února od 17.30 hodin v Městském divadle původně plánovanou reprízu komedie Rodinný podnik, ale komedii Jistě, pane ministře. Rodinný podnik bude uveden v náhradním termínu. Za změnu se omlouváme a děkujeme za pochopení!

Kultura celý článek
29.5.

Profesor má tři nohy a umí i jiná kouzla

Nakreslené obrázky ožívají a čáry mizí. Zlomtužka má svého „povedeného“ bratra Lea, který svými vstupy děti rozesměje. Herec zapojí děti do příběhu a ze sporů mezi profesorem a jeho bratrem pochopí, co je správné a co špatné chování.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting