Slavnosti světla aneb párty strašidel

17.10.

Dne 19. října 2011 od 17h u fontány na náměstí A. Jiráska v Lanškrouně proběhne již tradiční výtvarný happening s názvem Slavnosti světla. Akci pořádá Základní umělecká škola Jindřicha Pravečka ve spolupráci s Kulturním centrem Lanškroun. Při Slavnostech světla se vzájemně propojují výtvarný, hudební a taneční obor Základní umělecké školy J. Pravečka. Tematické zaměření slavností se každý rok mění. V loňském roce se jednalo o Slavnosti světla, aneb Přijel k nám cirkus, v roce předešlém Konec vodníků v Čechách. Tématem pro letošní rok je párty lesních, lučních, polních i školních strašidel. V rámci Slavností světel je vyhlášena soutěž ve dvou věkových kategoriích a to děti do třetí třídy a dále děti od čtvrté třídy do 99 let. Hodnotí se nápad, provedení, originalita. Součástí je také soutěž o nejlepší svítidlo – lampion. Andrea Stašková, učitelka umělecké školy a jedna z organizátorek k akce uvedla: „Akce je propagována na základních i mateřských školách nejen v Lanškrouně, ale i v přilehlých obcích. Jejím cílem je zapojení co největšího počtu dětí, i těch které nejsou žáky ZUŠ J. Pravečka.“ Sladkosti i lektvary pro zahřátí dětí i dospělých účastníků párty jsou zajištěny, i ty mohou přilákat k prožití netradičního odpoledne v Lanškrouně.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

16.6.

Lucerna v podání mladých hereckých talentů

V současné chvíli finišuje zkoušení nové premiéry, starší část souboru chystá Jiráskovu Lucernu, která bude mít premiéru 19. černa od 16.00 hodin v Městském divadle. Vedle mladých začínajících herců se v Lucerně objeví i herečka Východočeského divadla Lída Vlášková.

Kultura celý článek
18.3.

Premiéra hry o sociálních sítích

Povaha vzruchu, co neuron vysílá, je elektrická.

Kultura celý článek
12.1.

Expozici o pravěku mohou v Pardubicích navštívit také lidé s hendikepem

Od lovců mamutů a nejstarších zemědělců se můžete vydat do období Keltů či Germánů až do doby sv. Václava.Vystavených replik z keramiky, kovu nebo kamene se mohou dotýkat všichni zájemci. Lidem se zrakovým hendikepem je tak umožněno vnímat tyto exponáty hmatem, stejně jako ostatním.

Kultura celý článek
2.11.

Východočeské divadlo přivítalo stotisícího diváka roku 2015

S pardubickým divadlem jsem velmi spokojená. Nejraději mám psychologické hry a dobré muzikály. Poukázky na celoroční předplatné určitě využijeme, pardubickému divadlu zůstaneme i nadále věrní.“

Kultura celý článek
17.12.

Rodinný podnik v české premiéře ve Východočeském divadle

V komedii, která umí tnout do živého, hrají Jiří Kalužný, Ludmila Mecerodová, Petra Janečková, Tomáš Lněnička, Josef Pejchal a další. Za překladem Rodinného podniku stojí Zuzana Josková, monumentální scéna je z dílny Nikoly Tempíra, kostýmy navrhla režisérova žena Šárka Bellanová a hudbu složil Mario Buzzi.

Kultura celý článek
6.6.

Tradiční přehlídka amatérské scény oživí nejen centrum města

Zahájení festivalu proběhne ve čtvrtek 8. června od 10 hodin tradičním vypouštěním balónků na Pernštýnském náměstí. „Letošní ročník festivalu bude ve znamení nejen pravidelných účinkujících. Šanci vystoupit dostanou i nové, mladé amatérské kapely, divadelní soubory a další umělci,“ nastiňuje náplň Zrcadla umění Andrea Pavlíková, pověřená řízením Kulturního centra Pardubice, které spolu se ZUŠ Pardubice-Polabiny festival pořádá.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting