Slavnosti světla aneb párty strašidel

17.10.

Dne 19. října 2011 od 17h u fontány na náměstí A. Jiráska v Lanškrouně proběhne již tradiční výtvarný happening s názvem Slavnosti světla. Akci pořádá Základní umělecká škola Jindřicha Pravečka ve spolupráci s Kulturním centrem Lanškroun. Při Slavnostech světla se vzájemně propojují výtvarný, hudební a taneční obor Základní umělecké školy J. Pravečka. Tematické zaměření slavností se každý rok mění. V loňském roce se jednalo o Slavnosti světla, aneb Přijel k nám cirkus, v roce předešlém Konec vodníků v Čechách. Tématem pro letošní rok je párty lesních, lučních, polních i školních strašidel. V rámci Slavností světel je vyhlášena soutěž ve dvou věkových kategoriích a to děti do třetí třídy a dále děti od čtvrté třídy do 99 let. Hodnotí se nápad, provedení, originalita. Součástí je také soutěž o nejlepší svítidlo – lampion. Andrea Stašková, učitelka umělecké školy a jedna z organizátorek k akce uvedla: „Akce je propagována na základních i mateřských školách nejen v Lanškrouně, ale i v přilehlých obcích. Jejím cílem je zapojení co největšího počtu dětí, i těch které nejsou žáky ZUŠ J. Pravečka.“ Sladkosti i lektvary pro zahřátí dětí i dospělých účastníků párty jsou zajištěny, i ty mohou přilákat k prožití netradičního odpoledne v Lanškrouně.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

2.3.

Excentričtí Die Antwoord budou dalším headlinerem Rock for People

Provází je pověst nejdivnější a nejúchylnější kapely současnosti, svojí hudbu pojímají jako šokovou terapii a jejich loňské pražské vystoupení patřilo k nejrychleji vyprodaným koncertům roku. Festival Rock for People, který se uskuteční od 4. do 6. července v Hradci Králové, potvrzuje jako headlinera prvního dne jihoafrický fenomén DIE ANTWOORD.

Kultura celý článek
26.10.

Znovuzrozená Gaia Mesiah vydává po deseti letech novinku „Sílu!“ a chystá se na TeleporTour v původní sestavě

TeleporTour bude jedinečnou možností vidět kapelu v té nejautentičtější sestavě, basista Josh Stewart se totiž z Austrálie do Čech vrací právě a jen na tyto tři listopadové týdny.

Kultura celý článek
9.1.

S novým rokem odstartoval i kulturní program města

KCP zaniklo k 31. prosinci 2017, město se jej totiž jako jeho zřizovatel vzhledem k dlouhodobé organizační nestabilitě a problémy s hospodařením rozhodlo restrukturalizovat. Nové uspořádání se navíc z pohledu příspěvků zřizovatele jeví jako hospodárnější.

Kultura celý článek
13.7.

Hrnčíři, dráteníci … a Celtic cross

Nezisková organizace DIVADLO pořádá již tuto sobotu 14. července Mezinárodní řemeslnický trh.

Kultura celý článek
31.5.

Východočeské divadlo myslí i na nejmenší

Východočeské divadlo Pardubice připravilo jako dárek představení Hurvínkův popletený víkend.

Kultura celý článek
20.1.

Hospital Kuks na prahu velkých změn

Začátek úprav po uzavření dokumentace pro zadání stavby je plánován na druhou půli roku 2012.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting