Slavnostní zahájení turistické sezóny v Hradci

25.4.

Slavnostní zahájení turistické sezóny v Hradci

Slavnostní zahájení turistické sezóny v Hradci

Všem příznivcům kultury a cestovního ruchu je určeno první a o to slavnostnější „Otevření turistické sezóny v Hradci Králové“, které se uskuteční v pátek 27. dubna 2007 v 17.00 hodin na Bílé věži. Pro návštěvníky je připraveno několik lahůdek, jimiž pořadatelé akce chtějí ozvláštnit jednak nabídku pro turisty, kteří Hradec navštíví, ale zároveň zpestřit program obyvatelům města pod heslem „Hradečáci sami sobě turisty ve vlastním městě“. První ukázkou, kterou připravilo Informační centrum ve spolupráci s historikem města Mgr. Janem Jaklem a Vyšší odbornou školou cestovního ruchu v Hradci Králové, bude komentovaná prohlídka „Po stopách architektů Kotěry a Gočára“. Zájemci se sami přesvědčí o množství unikátních staveb, které oba významní architekti Hradci zanechali. Prohlídka návštěvníky zavede až k historické budově rektorátu Univerzity Hradec Králové, v níž bude odhalena restaurovaná nástropní malba tzv. beuronského stylu. Umělecké dílo bylo objeveno náhodně v roce 2004 při rekonstrukčních pracích a po několikaměsíční péči restaurátorského týmu bude poprvé představeno veřejnosti. Vyvrcholení slavnostního podvečera bude na návštěvníky čekat před dominantou města Bílou věží a v jejích prostorách. Primátor města Otakar Divíšek odemkne svěřeným mu klíčem Bílou věž, společně pokřtí šampaňským „první oficiální zahájení turistické sezóny v Hradci Králové“ a osvěžení zájemci si za hudebního doprovodu počkají na vernisáž Studentského salonu. A pak již nezbyde než se vydat po 233 schodech k samému vrcholku Bílé věže a během stoupání se nechat inspirovat výtvarnými artefakty, které ozvláštní historické prostory. A na ty, kteří se dostanou až k vrcholu, bude čekat překvapení připravené občanským sdružením Poco a poco animato.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

11.5.

Blbec je směšný i dojímavý, říká o nové hře Mikolášková

Mladá režisérka uvádí v pardubickém divadle po úspěšné Čistírně další komedii.

Kultura celý článek
15.5.

MEZINÁRODNÍ DEN MUZEÍ OSLAVÍ I V POLIČCE

Výstava, expozice, přednáška i vernisáž - poličské muzeum nezůstane pozadu a jako všechna muzea na celém světě oslaví 18. května Mezinárodní den muzeí (MDM). Jako již tradičně je pro návštěvníky připraveno zvýhodněné vstupné - do expozic a výstav.

Kultura celý článek
23.4.

Úspěšného účastníka Heranovy violoncellové soutěže ocenil krajský radní Heranova violoncellová soutěž v Ústí nad Orlicí.

Ústí nad Orlicí – Jubilejní pětadvacátý ročník Heranovy violoncellové soutěže zná vítěze. Stal se jím You Wu z Maďarska. Radní pro školství Bohumil Bernášek ocenil nejlepšího českého zástupce v této soutěži, Petra Hamerského. Jako dar mu věnoval sluchátka SONY.

Kultura celý článek
26.6.

Chvilková slabost Radka Brzobohatého

Pro ty, kteří by se snad obávali o život výborného českého herce, máme dobrou zprávu.

Kultura celý článek
19.12.

Koncert Východočeského akademického orchestru se blíží

V Pardubicích právě nyní vzniká zbrusu nové symfonické těleso, které se holá zaměřit kromě klasické hudby též na hudbu filmovou. Východočeský akademický orchestr, který vznikl pod křídly spolku Klasická hudba mladým v součinnosti s Univerzitou Pardubice, se veřejnosti představí již tento čtvrtek na vánočním koncertu.

Kultura celý článek
16.5.

Veselé skoky zahrají v Hradci a Letohradu

Originální pohybové divadlo Veselé skoky bylo založeno v roce 2003 na pražské DAMU.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting