Slavnostní zahájení turistické sezóny v Hradci

25.4.

Slavnostní zahájení turistické sezóny v Hradci

Slavnostní zahájení turistické sezóny v Hradci

Všem příznivcům kultury a cestovního ruchu je určeno první a o to slavnostnější „Otevření turistické sezóny v Hradci Králové“, které se uskuteční v pátek 27. dubna 2007 v 17.00 hodin na Bílé věži. Pro návštěvníky je připraveno několik lahůdek, jimiž pořadatelé akce chtějí ozvláštnit jednak nabídku pro turisty, kteří Hradec navštíví, ale zároveň zpestřit program obyvatelům města pod heslem „Hradečáci sami sobě turisty ve vlastním městě“. První ukázkou, kterou připravilo Informační centrum ve spolupráci s historikem města Mgr. Janem Jaklem a Vyšší odbornou školou cestovního ruchu v Hradci Králové, bude komentovaná prohlídka „Po stopách architektů Kotěry a Gočára“. Zájemci se sami přesvědčí o množství unikátních staveb, které oba významní architekti Hradci zanechali. Prohlídka návštěvníky zavede až k historické budově rektorátu Univerzity Hradec Králové, v níž bude odhalena restaurovaná nástropní malba tzv. beuronského stylu. Umělecké dílo bylo objeveno náhodně v roce 2004 při rekonstrukčních pracích a po několikaměsíční péči restaurátorského týmu bude poprvé představeno veřejnosti. Vyvrcholení slavnostního podvečera bude na návštěvníky čekat před dominantou města Bílou věží a v jejích prostorách. Primátor města Otakar Divíšek odemkne svěřeným mu klíčem Bílou věž, společně pokřtí šampaňským „první oficiální zahájení turistické sezóny v Hradci Králové“ a osvěžení zájemci si za hudebního doprovodu počkají na vernisáž Studentského salonu. A pak již nezbyde než se vydat po 233 schodech k samému vrcholku Bílé věže a během stoupání se nechat inspirovat výtvarnými artefakty, které ozvláštní historické prostory. A na ty, kteří se dostanou až k vrcholu, bude čekat překvapení připravené občanským sdružením Poco a poco animato.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

22.12.

Legendární Sugar Man Rodriguez zavítá v létě na Rock for People

Aktuální edice celofestivalových pasů je do 31. 12. 2017 v prodeji za cenu 1600 Kč. Z line-upu Rock for People 2018 jsou zatím potvrzeni například legendární The Prodigy či memphisští rockeři Skillet. Poprvé se českému publiku představí kapely In This Moment, Sick Puppies nebo Pop Evil.

Kultura celý článek
16.7.

Umění v rozkvetlé zahradě – Flora Olomouc 2008

Pozornost návštěvníků si určitě získají i exponáty letní floristické soutěže s názvem „Přivítání miminka“.

Kultura celý článek
13.6.

Východočeské divadlo uvede Zojčin byt v režii Janusze Klimszy

Před sobotní premiérou se ve foyer uskuteční vernisáž výstavy obrazů posluchačů výtvarného kurzu pro dospělé při DDM ALFA Pardubice – Polabiny, odloučené pracoviště DELTA.

Kultura celý článek
8.11.

Východočeské divadlo se loučí s komedií Třikrát život

Autorka v komedii líčí jednu obyčejnou situaci ve třech podobách, jejichž odlišnost způsobují náhody, nálady a nečekaná hnutí mysli. Ines s Hubertem jsou pozváni k Soně a Henrimu na večeři. Hubert a Henri jsou astrofyzikové. Henri už tři roky nepublikoval a očekává od výše postaveného Huberta podporu, proto mu na pohoštění vzácné návštěvy velmi záleží. Jenže Hubert s Ines přijdou o den dříve, než je Henri se Soňou čekali…

Kultura celý článek
23.8.

Festivalovým miláčkem publika se v Červeném Kostelci stalo Peru

Mezinárodní folklorní festival v Červeném Kostelci zahájil tančení v přírodním areálu J.K.Tyla ve středu 19. srpna 2015 a neděle 23. srpna 2015 je festivalovým dnem posledním. Po celou festivalou dobu, tedy 5 dnů, se předvedlo více jak 600 učinkujících z celého světa. V zákulisí festivalu o jeho průběh pečovalo na 70 pracovníků. Celkově na festival přijelo 6 500 platících návštěvníků, kteřé baví folklor, náš i cizí, exotické země a jejich kultura.

Kultura celý článek
28.8.

Výstava Terakotové armády v Pardubicích

Výstava Terakotová armáda – Odkaz prvního císaře nabídne úžasný pohled do hrobky prvního čínského císaře Čchin Š'-chuang-ti, který dokázal sjednotit Čínu a ukončil tak období chaosu mezi všemi čínskými státy.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting