Slavnostní zahájení turistické sezóny v Hradci

25.4.

Slavnostní zahájení turistické sezóny v Hradci

Slavnostní zahájení turistické sezóny v Hradci

Všem příznivcům kultury a cestovního ruchu je určeno první a o to slavnostnější „Otevření turistické sezóny v Hradci Králové“, které se uskuteční v pátek 27. dubna 2007 v 17.00 hodin na Bílé věži. Pro návštěvníky je připraveno několik lahůdek, jimiž pořadatelé akce chtějí ozvláštnit jednak nabídku pro turisty, kteří Hradec navštíví, ale zároveň zpestřit program obyvatelům města pod heslem „Hradečáci sami sobě turisty ve vlastním městě“. První ukázkou, kterou připravilo Informační centrum ve spolupráci s historikem města Mgr. Janem Jaklem a Vyšší odbornou školou cestovního ruchu v Hradci Králové, bude komentovaná prohlídka „Po stopách architektů Kotěry a Gočára“. Zájemci se sami přesvědčí o množství unikátních staveb, které oba významní architekti Hradci zanechali. Prohlídka návštěvníky zavede až k historické budově rektorátu Univerzity Hradec Králové, v níž bude odhalena restaurovaná nástropní malba tzv. beuronského stylu. Umělecké dílo bylo objeveno náhodně v roce 2004 při rekonstrukčních pracích a po několikaměsíční péči restaurátorského týmu bude poprvé představeno veřejnosti. Vyvrcholení slavnostního podvečera bude na návštěvníky čekat před dominantou města Bílou věží a v jejích prostorách. Primátor města Otakar Divíšek odemkne svěřeným mu klíčem Bílou věž, společně pokřtí šampaňským „první oficiální zahájení turistické sezóny v Hradci Králové“ a osvěžení zájemci si za hudebního doprovodu počkají na vernisáž Studentského salonu. A pak již nezbyde než se vydat po 233 schodech k samému vrcholku Bílé věže a během stoupání se nechat inspirovat výtvarnými artefakty, které ozvláštní historické prostory. A na ty, kteří se dostanou až k vrcholu, bude čekat překvapení připravené občanským sdružením Poco a poco animato.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

1.7.

Letní kino zpět v Tyršových sadech

Úvodní projekce se představila dokumentem Šmejdi, který upozorňuje na manipulaci a zneužívání důvěřivých seniorů. Diváky čeká každý den jiný film a program myslí na děti i dospělé, fanoušky velkofilmů, příznivce české klasiky i artových dokumentů.

Kultura celý článek
25.8.

Nová divadelní sezóna plná velkých výzev!

S režisérem Adamem Doležalem jsme se rozhodli pokračovat v inscenování titulu, který jsme již formou INprojektu načrtli v lednu 2014 – na hře Sexy prádlo kanadské autorky Michele Rimlové.

Kultura celý článek
16.11.

Pardubická Noc divadel s derniérou komedie A je to v pytli!

Noc divadel koordinuje Institut umění – Divadelní ústav. Dnem otevřených večerních či nočních divadel a jedinečných zážitků se letos stane sobota 19. listopadu. Účastníky Noci divadel opět čekají představení pro děti i pro dospělé, autorská čtení, workshopy a semináře, koncerty, projekce filmů a inscenací či prohlídky zákulisí. Podrobnější informace o programu naleznete na webových stránkách www.nocdivadel.cz.

Kultura celý článek
13.11.

Po derniéře Holek z kalendáře bude pardubické divadlo naruby!

Účastníky Noci divadel 2014 čekají představení pro děti i pro dospělé, autorská čtení, workshopy a semináře, koncerty, projekce filmů a inscenací či prohlídky zákulisí. Podrobnější informace o programu naleznete na webových stránkách www.nocdivadel.cz.

Kultura celý článek
4.1.

GRAND Festival smíchu oživí festival vtipů Fórfest

Jak jsme již jednou v čase předvánočním psali, kvapem se blíží letošní ročník GRAND Festivalu smíchu

Kultura celý článek
2.1.

U pardubických diváků v roce 2011 opět bodoval Amadeus

Amadeus měl v Pardubicích premiéru 10. dubna 2010 a od té doby dosáhl již 46 repríz.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting