Slavnostní zahájení turistické sezóny v Hradci

25.4.

Slavnostní zahájení turistické sezóny v Hradci

Slavnostní zahájení turistické sezóny v Hradci

Všem příznivcům kultury a cestovního ruchu je určeno první a o to slavnostnější „Otevření turistické sezóny v Hradci Králové“, které se uskuteční v pátek 27. dubna 2007 v 17.00 hodin na Bílé věži. Pro návštěvníky je připraveno několik lahůdek, jimiž pořadatelé akce chtějí ozvláštnit jednak nabídku pro turisty, kteří Hradec navštíví, ale zároveň zpestřit program obyvatelům města pod heslem „Hradečáci sami sobě turisty ve vlastním městě“. První ukázkou, kterou připravilo Informační centrum ve spolupráci s historikem města Mgr. Janem Jaklem a Vyšší odbornou školou cestovního ruchu v Hradci Králové, bude komentovaná prohlídka „Po stopách architektů Kotěry a Gočára“. Zájemci se sami přesvědčí o množství unikátních staveb, které oba významní architekti Hradci zanechali. Prohlídka návštěvníky zavede až k historické budově rektorátu Univerzity Hradec Králové, v níž bude odhalena restaurovaná nástropní malba tzv. beuronského stylu. Umělecké dílo bylo objeveno náhodně v roce 2004 při rekonstrukčních pracích a po několikaměsíční péči restaurátorského týmu bude poprvé představeno veřejnosti. Vyvrcholení slavnostního podvečera bude na návštěvníky čekat před dominantou města Bílou věží a v jejích prostorách. Primátor města Otakar Divíšek odemkne svěřeným mu klíčem Bílou věž, společně pokřtí šampaňským „první oficiální zahájení turistické sezóny v Hradci Králové“ a osvěžení zájemci si za hudebního doprovodu počkají na vernisáž Studentského salonu. A pak již nezbyde než se vydat po 233 schodech k samému vrcholku Bílé věže a během stoupání se nechat inspirovat výtvarnými artefakty, které ozvláštní historické prostory. A na ty, kteří se dostanou až k vrcholu, bude čekat překvapení připravené občanským sdružením Poco a poco animato.

Další zprávy z kategorie "Kultura"

31.5.

V AFI paláci proběhne výstava uměleckých děl pacientů se schizofrenií

S nemocí rozhodně není lehké žít a bojovat, ale všechna tato negativa jsou u schizofreniků vykompenzována zvýšenou citlivostí vnímání. Toto vnímání pak do jejich děl vnáší odlišný druh emocí.

Kultura celý článek
9.3.

Kdo se může pyšnit titulem Čtenář roku 2018?

„Pepa naši knihovnu pravidelně navštěvuje. Je zapojený do čtenářské hry Lovci perel a ve své kategorii zvítězil. Za loňský rok s maminkou přečetl 14 knih, odpověděl na otázky k jejich obsahu a namaloval obrázky,“ doplnila vedoucí dětského oddělení Jitka Kyclová

Kultura celý článek
10.5.

Blbec k večeři v sobotu poprvé pobaví pardubické diváky

Při udílení francouzských filmových cen César obdržel Blbec k večeři celkem šest nominací.

Kultura celý článek
30.6.

Kat Roch naposledy odlétne balónem

Přijďte se naposledy podívat na příběh kata, který by mohl být jedním z nás

Kultura celý článek
19.5.

Billy poletí do Ruska!

Přestože měla v Pardubicích 28. dubna derniéru, 6. října herci odehrají ještě jednu, úplně poslední reprízu v Divadle U mostu v Rusku.

Kultura celý článek
9.1.

Šárka Hrouzková – Výběr z tvorby 2008 – 2018

Akce se koná již tuto sobotu 12. 1. 2019 od 14.00 hodin ve výstavních sálech muzea v Poličce. K výstavě je připraven speciální program, který žáky zavede mezi obrazy a prostřednictvím tvořivé aktivity rozvine jejich témata.

Kultura celý článek
Webdesign a webhosting: Webovy servis - SEO - Váš hosting